Košice – Nitra 3:2 (2:0 po s.n.) | Banská Bystrica – Zvolen 4:2 (kon.) | Detva – Miskolc 5:3 (kon.)
Poprad – Nové Zámky 3:2 (po pr.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 4:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pondělí 06.01.2020, 18:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

Je po zápase, Slovan aj v treťom meraní síl uspel a do tabuľky si zaslúžene zapíše tri body. Vojaci síce v úvode tretiny využili presilovú hru, no nástup do zápasu sa nekonal. Slovan ich umne držal od svojej bránky a hral čo potreboval. V závere tretiny Zigo oprel svoj puk o bránku Tomeka, Puliš sa zapísal do listiny strelcov gólom do prázdnej bránky. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 5:8, celkom 28:33. Dobrú noc z Bratislavy všetkým želá Vladimír Korduliak. (20:19:12)

59:11
    Slovan Bratislava dal gól!
    RADOVAN PULIŠ smerujúci s pukom na hokejke na opustenú bránku hostí sa pomýliť nemohol. Asistencie: Martin St. Pierre a Martin Štajnoch.

58:52
    McCormack vystrelil od modrej, Brust poslal puk pred seba a Slovan ho dostal do stredného pásma.

57:44
    Tomek na striedačke, Trenčín hrá power play bez brankára.

57:16
    Zigo vystrelil spoza obrancu z medzikružia a opečiatkoval konštrukciu Tomekovej bránky.

56:43
    Pokazená akcia vojakov, striedať nemôžu, po zakázanom uvoľnení vhadzujeme pred Tomekom.

55:52
    McCormack neuspel svojim príklepom z vrcholov kruhov, minul cieľ, Trenčín s pukom na hokejkách v zóne domácich.

55:39
    Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Brusta.

54:36
    Tomek pri pravej žrdi puk radšej schoval pod svoju rukavicu, Slovan drží vojakov na dištanc a pomaly, ale isto, kráča za ziskom troch bodov.

53:47
    V tejto fáze hry scenár, ktorý sa dal čakať, Slovan sa vpred nehrnie, Trenčín ho pod tlak dostať nevie, čas ku klaksónu sa blíži.

52:27
    Bezúch sa dostal k puku po chybnej prihrávke domácich, spred bránkového priestoru však minul cieľ, Brust bol bez práce.

51:10
    Zigo sa preštrikoval s pukom na hokejke až k bránke hostí, v zakončení bol však nepresný a Tomek zasahovať nemusel.

49:36
    Domáci v plnom počte, Trenčín v tejto presilovke veľa toho neukázal.

48:32
    Slovan sa v oslabení dostal do prečíslenia, Bačik z ľavej strany od kruhu minul svoj cieľ.