Jekatěrinburg – Novosibirsk 3:4 (po pr.) | Minsk – Kunlun 1:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 4:2 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 1:2 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 0:2 (kon.)

Robin Hanzl (SPM) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:48
    Július Hudáček (SPM) 60 minut, 38 zákroků, 1 gól, 97,4 % (17:27:13)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:39 (14:10, 5:15, 4:14)
    Zblokované střely – 21:10
    Vyhraná vhazování – 27:29
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 7:11

Hokejisté Spartaku dokázali porazit silný Petrohrad a připisují si tak do tabulky cenné tři body. Domácím lépe vyšel vstup do utkání a v 10. minutě vedli po gólu Fjodora Malychina, který v přesilovce tečoval Višněvského ránu. V 17. minutě srovnal Andrej Kuzmenko, ovšem 55 sekund před koncem první třetiny vrátil Spartaku vedení Ilja Zubov. Domácí poté dobře bránili, hrozili z brejků a v 56. minutě jejich vítězství potvrdil český útočník Robin Hanzl, který v samostatném úniku na brankáře Hellberga nezaváhal.

59:50
    Po přihrávce Tkačjova minul branku Plotnikov. Tohle už Petrohrad nestihne!

59:26
    Přihrávku na pravý kruh dostal Lehterä, trefil jen obránce Višněvského.

59:01
    Poslední minuta...

58:44
    Po ráně Chafizulina se puk pohyboval před Hudáčkem. Hosté ho ale nedokázali dostat za brankovou čáru.

58:28
    Rylov nic nevymýšlel a zahrál puk na další zakázané uvolnění.

58:01
    Time-out si vyžádala i lavička Spartaku.

58:01
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

57:23
    Hellberg zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

57:23
    Oddechový čas Petrohradu.

57:22
    Od modré čáry vypálil Anton Bělov. Hudáček puk udržel ve výstroji a neumožnil tak hostujícím hráčům myslet na dorážky.

56:51
    Hosté už to musejí otevřít. S dvoubrankovou ztrátou jim nic jiného nezbývá.
    55:10 Robin HANZL - 3:1

55:10
    Spartak právě vstřelil branku!
    Možná zlomový gól zápasu střílí ROBIN HANZL! Český útočník dostal přihrávku od Cyplakova, objel padajícího obránce a zamířil sám na branku Petrohradu. Před Hellbergem pak Hanzl potvrdil, že nájezdy umí, když udělal bekhendovou kličku a zvedl kotouč mimo dosah švédského brankáře – 3:1. Asistence: Maxim Cyplakov.

55:00
    Do konce třetí třetiny schází pět minut. Hostům se tak pomalu krátí čas.

54:12
    Galimov měl smůlu, že mu puk odskočil od hole. Jinak by najížděl sám na Hellberga!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Malychin (Hersley, D. Višněvskij), 20. Zubov (Karsums), 56. R. Hanzl (Cyplakov) – 17. Kuzmenko (M. Aaltonen)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Hersley, D. Musin, D. Višněvskij, Rylov (A), Gončarov, Kulik, Trišin – Nikoncev (C), Malychin, Chochlačov – Daugavinš, Zubov (A), Karsums – A. Galimov, Arkalov, Stoljarov – Šablovskij, R. Hanzl, Cyplakov – Talalujev.
    SKA Petrohrad: Hellberg (Melničuk) – Bengtsson, A. Bělov, Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Dyblenko – S. Plotnikov (C), Lehterä (A), Tkačjov – Jakupov, Kemppainen, Kagarlickij – Karpov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Děrgačov, Švec-Rogovoj, Ketov (A) – Glotov.

Rozhodčí: Kulakov, Odins – Sadovnikov, Šeljanin

Diváci: 11 223