Jekatěrinburg – Vladivostok 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 4:3 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Admiral Vladivostok
Čtvrtek 09.01.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Češi a Slováci

Jakub Kovář (JEK) – 87,5% úspěšnost zákroků (14/16)
    Marek Bakoš (VLD) – (1+0), 3 střely, čas na ledě: 17:12 (17:30:57)

Podceňovaný Vladivostok dokázal favoritovi vzdorovat dvě třetiny, v té poslední však herně odpadl a z automobilového města odcestuje prázdnou. Malou náplastí na nakonec přesvědčivou porážku může být pro Marka Bakoše vstřelený gól.

Jekatěrinburg zabodoval v sedmém domácím utkání v řadě a v tabulce Východní konference si po vítězství 5:2 upevnil čtvrtou pozici. Spolu s týmem slaví i Jakub Kovář, jenž odchytal celé utkání.

Statistika střel: 31:16.

59:45
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Mereskin – 2 min., podrážení).

59:22
    Je to tak, zápas už se dohrává pouze z povinnosti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a já si troufám tvrdit, že i samotného utkání.
    55:50 Anatolij GOLYŠEV - 5:2

55:50
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Avtomobilist žádné komplikace nepřipouští. Po ráně od modré čáry zvyšuje ANATOLIJ GOLYŠEV šikovnou tečí na 5:2. Za tohoto stavu už má podle mě Jekatěrinburg vítězství v kapse. Asistence: Nigel Dawes a Alexej Vasilevskij.
    55:26 Martin BAKOŠ - 4:2

55:26
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Slovenský útočník MARTIN BAKOŠ vykřesal jiskřičku naděje! Stalo se tak v rychle využité přesilovce, kdy po Almqvistově přihrávce do ostrého úhlu procedil puk mezi Kovářovo tělo a bližší tyč. Čeká nás snad ještě drama? Asistence: Adam Almqvist a Shawn Lalonde.

55:15
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., držení).

53:55
    Jekatěrinburg hraje celou třetí třetinu v optimální pohodě. Nejlépe o tom vypovídá poměr střel (12:1).

53:05
    Na Krasotkina vypálil také Mamkin (Jekatěrinburg).

51:37
    Krasotkin (Vladivostok) tentokrát podržel svůj tým proti překvapivé střele Golyševa.

50:00
    Statistika střel: 27:14.
    48:22 Brooks MACEK - 4:1

48:22
    Hosté se z inkasovaného gólu ještě pořádně nevzpamatovali a už inkasují počtvrté! Golyšev si u pravého mantinelu počkal na vhodnou příležitost k přihrávce, následně před bránou vznikla skrumáž a v ní nadvakrát dostal puk do sítě BROOKS MACEK. Po tomto zásahu se zdá, že vladivostocká flotila míří nenávratně ke dnu. Asistence: Nigel Dawes a Anatolij Golyšev.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 2. Holland (Mamkin), 13. Sexton (Macek, Holland), 47. Bělousov, 49. Macek (Dawes, Golyšev), 56. Golyšev (Dawes, Alexej Vasilevskij) – 35. Mereskin (Pilipenko, Lomako), 56. Bakoš (Almqvist, Lalonde)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Gurkin, Alexej Vasilevskij, Berezin, Trjamkin, Batyršin, Mamkin, Valitov – Dawes (C), Golyšev, Macek – Sexton, Holland, Mozer – Dacjuk (A), Bělousov, A. Garejev – Platt (A), Chripunov, Litovčenko – Ovčinnikov.
    Admiral Vladivostok: Krasotkin (Truškov) – Lalonde, Almqvist, Želdakov, A. Osipov (A), Davydov, Bobrjašov, Ostrovskij, Ugolnikov – Ljungh, Konnov, Bakoš – Silajev, Glazačev (C), Korosteljov – J. Petrov, Pilipenko, V. Butuzov – Lisin, Mereskin (A), Lomako.

Rozhodčí: Gofman, Kočetov – Biťukov, Maximovskij

Diváci: 5 545