Jekatěrinburg – Vladivostok 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 4:3 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 09.01.2020, 17:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Český hráč do tohoto zápasu nezasáhl. (19:42:59)

Domácí celek se sice dokázal prosadit jako první, ale ve druhé a třetí třetině se vždy Torpedo dokázalo prosadit dvakrát, a tak vyhrálo poměrně snadno tento zápas 4:1. Domácí celek se nakonec ani nezmohl na hru bez brankáře, neboť Novgorod skóroval i v závěru.

59:50
    Už se nic nestane.
    58:36 Danil VERJAJEV - 1:4

58:36
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hostující celek navyšuje v závěru zápasu své vedení, parádní tečí se z předbrankové pozice prosazuje DANIL VERJAJEV.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí zkouší hru bez brankáře, ale nakonec se Timur Biljalov vrátil do branky.

57:38
    Oddechový čas pro domácí.

57:30
    Kazaň rozehrává od své branky, domácí se dostali do útočného pásma, ale prosadit se nedokázali.

57:07
    V poklidném tempu se už nyní zápas dohrává, Nikolaj Averin pálil z mezikruží, jeho ránu kryje brankář.

56:25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme aktivní hraje hostující celek.

55:00
    Pět minut hry nás dělí od konce tohoto zápasu.

53:15
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Aktivně hraje hostující klub, který míří za výhrou.

52:56
    Komerční přestávka.

52:43
    Domácí hokejisté odehráli velmi dobré oslabení, vypracovali si velké šance, ale prosadit se nedokázali.

52:26

52:01
    Daniil Žuravljov (Kazaň) se jako obránce dostal hodně hluboko v obranném pásmu, ale jeho projektil končí na betonu brankáře. Justin Azevedo (Kazaň) pálil následně, ale ani jeho pokus nebyl přesný.

51:26
    Hostující celek hraje přesilovku, ale útočí domácí. Jeden z hráčů Kazaně se dostal sám před branku, byl to Kirill Petrov, ale pálil nepřesně.

50:26
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Danis Zaripov.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Galuzin (Fisenko, Jarullin) – 27. Šenfeld (Rattie, D. Iljin), 34. Verjajev (Šenfeld), 48. Šenfeld, 59. Verjajev (Šenfeld, Orlov)

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Wikstrand, Virtanen, Jarullin, Ljamkin, Žuravljov, Judin, N. Averin – K. Petrov, Cormier, Frattin – Zaripov, Azevedo, A. Galimov – Voronkov, V. Tichonov, Galijev – Fisenko, Galuzin, Dyňak – O. Li.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev, Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Minejev, Mišarin – Schroeder, Varnakov, Žafjarov – Bočarov, Rattie, Shore – Šenfeld, D. Iljin, Verjajev – Šachvorostov, Urakov, Belevič – Počivalov.

Rozhodčí: Judakov, Oskirko – Golovljov, Savenkov