K. Vary – Litvínov 3:2 (po pr.) | Zlín – Třinec 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
Olomouc – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Kladno – Plzeň 1:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 5:2 (kon.)
Sparta – Vítkovice 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 10.01.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 35. kolo

Energetikům stačilo 13 vteřin k zisku dvou bodů, když se prosadil Tomáš Rachůnek.
    Nejlepšími hráči zápasu jsou: Richard Jarůšek (LIT) a Dávid Gríger (KVA). (20:05:59)

60:13 Tomáš RACHŮNEK - 3:2

60:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    13 vteřin a je rozhodnuto. TOMÁŠ RACHŮNEK vzal zodpovědnost na sebe a rychlou střelou vypálil Energii dva body z utkání s Litvínovem. Asistence: Petr Šenkeřík, Dávid Gríger.

60:01

Po nevydařeném vstupu bere Energie z dnešního zápasu minimálně jeden bod. O vyrovnávací branku se zasloužil ve 45. minutě Dávid Gríger. Bude následovat prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Další rána Ščotky, do které si lehl jeden z obránců Energie.

59:51
    Jan Ščotka to zkoušel od modré čáry, brankář Energie schoval puk mezi betony.

59:43
    Hedberg pálil z vrcholu levého kruhu, Novotný puk schoval.

59:22
    Po Emingerově chybě však Karlovy Vary přichází o útočnou třetinu.

59:14
    V posledních vteřinách se Energie ještě snaží uspět.

59:11
    Zakázané uvolnění Vervy.

58:16
    Michala Plutnara může Energie pasovat na hledačku puků v kalhotách Filipa Novotného. Je nalezeno. Hra může pokračovat.

58:16
    Novotný jej hledá v kalhotech, osahává jej i Michal Plutnar, ale ani průzkumník s číslem sedm na zádech nenalézá důležitý herní nástroj.

58:16
    Do delší době větší šance Vervy. Viktor Hübl to zkusil z mezikruží, Novotný sklapl betony v pravý moment. Gólman Energie po zákroku hledá ve své výstroji kotouč.

58:04
    Do konce poslední dvacetiminutovky zbývají dvě minuty.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 38. T. Rachůnek (Graňák), 45. Gríger, 61. T. Rachůnek (Šenkeřík, Gríger) – 14. J. Říha (F. Lukeš, V. Hübl), 29. Jarůšek (M. Hanzl)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – M. Rohan, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), D. Mikyska, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Šik, Raška I, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – Jánošík (A), Ščotka, T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, L. Doudera – V. Hübl (C), Petružálek, Jarůšek – M. Hanzl (A), Mahbod, Hedberg – Gerhát, Kašpar, Trávníček – Zygmunt, Válek, F. Lukeš.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Gerát, Hynek