Mladá Boleslav – Vítkovice 6:3 (kon.)
Mountfield HK
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 11.01.2020, 15:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 10. kolo

Děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z ELIOD Extraligy dorostu se budu těšit zase někdy na počtenou. (17:44:15)

Máme za sebou velice povedené a hektické utkání. Třetí třetina se hrála znovu ve velkém tempu a začalo se přitvrzovat i v osobních soubojích. I přes velké množství přesilových her se ale domácím nedařilo prostřelit skvělého Bartošáka a dobře fungující vítkovickou obranu. Nakonec se však přece jenom dočkali, když zkusil hru v šesti a Žalčíka odvolali na střídačku. Petr Moravec napřáhl k neuvěřitelné bombě a prostřelil všechno co mu stálo v cestě. Konec utkání byl ve znamení velkých emocí a strkanic a pěstních soubojů a za poslední dvě minuty padlo celkem dvanáct trestných minut. Ostravský celek ale nakonec odolal hradeckému tlaku a odváží si tak po dobře zvládnutém utkání všechny body do Ostravy. Souboj o první místo tak vyšel lépe Rideře, která se tak s tříbodovým náskokem na Hradec osamostatňuje na čele soutěže.

60:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Budina – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Bystroň – 2 min., hrubost).

59:57
    Poslední pokus od modré čáry je zblokovaný a hosté tak uhájili dvoubrankové vedení.

59:42
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Schauer – 2 min., hákování).

59:18
    Další hradecký útok nevyšel a ani ve hře bez brankáře se domácím nedaří udržet pásmo.

58:37
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Táborský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pajer – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Puchala – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Prčík – 2 min., hrubost).

58:27
    Domácí se i nadále drží v útočném pásmu. Ani z dorážek se jim ale nedaří skórovat a vše je završeno hromadnou potyčkou všech deseti hráčů v poli.

57:46
    Moravec znovu zkoušel vystřelit od modré čáry. Hradbu těl se mu ale nepovedlo prostřelit.

57:18
    Domácí opět zkouší hru bez brankáře.

56:38
    Další nebezpečná střela, která prověřila Bartošákovy reflexy. K dalšímu gólu ale nedošlo.

56:35

56:13
    Domácí zkouší bránit ve třech s jedním vysunutým útočníkem na útočné modré čáře.

55:19
    Jerman zkoušel v ojedinělé šanci zakončit bekhendem. Střela se však jenom otřela o levý Bartošákův beton.

54:45
    V dobrém šanci se teď ocitl Matěj Beneš. Jeho svižnou střelu ale kryl připravený Bartošák.

54:32
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Moravec – 2 min., hrubost).

54:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    Risk hry bez brankáře se vyplatil a Hradec střílí první branku utkání. Po krátké kombinaci napřáhl na modré čáře k dělové střele PETR MORAVEC a prostřelil všechno co mu stálo v cestě. Asistence: Matyáš Budina, Matěj Beneš.

53:51
    Domácí celek zkouší štěstí při hře v šesti.

Jan Mervart

Branky a nahrávky: 55. Moravec (Budina, Beneš Ma.) – 28. Pavelec (Petr, Kotásek), 31. Přibyl (Holaník, Schauer), 37. Prčík (Petr, Bystroň)

Mountfield HK: Žalčík (Tichý) – Kulhánek, Táborský, Beran, Boukal, Havlíček "C", Jerman – Giesl, Budina, Pajer, Jirků, Beneš Ma. "A", Novotný, Souček, Brožek, Moravec, Beneš Mi."A" Trenér: Jiří Janoušek.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň "A", Bialy, Kosina, Puchala, Řepa, Vřeský, Prčík – Holaník "C", Kotásek, Přibyl, Petr, "A" Pavelec, Schauer, Milata, Melovský. Trenér: Jan Vavrečka.

Rozhodčí: Mejzlík – Kalina, Všetečka