Ottawa – Montreal 1:2 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 0:1 (kon.) | Washington – New Jersey 1:5 (kon.)
NY Islanders – Boston 2:3 (po pr.) | Carolina – Los Angeles 2:0 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.)
Chicago – Anaheim 4:2 (kon.) | Vegas – Columbus 0:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:3 (kon.)
San Jose – Dallas 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 0:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 1:4 (kon.)

Filip Chytil (NYR) 1+1, 2 střely, čas na ledě 17:49
    Libor Hájek (NYR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:05 (04:30:36)

1. David Perron (STL) 1+0
    2. Robert Bortuzzo (STL) 1+0
    3. Zachary Sanford (STL) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 29-23; Zablokované střely: 8-14; Vhazování: 44%-56%; Hity: 12-16; Přesilové hry: 1/4-0/3; Trestné minuty: 18-31.
    Hokejisté St. Louis doma dokázali vyhrát již poosmé za sebou

Český útočník Filip Chytil vstřelil na ledě úřadujících šampiónů úvodní gól a celkem zaznamenal dva body, jenže Rangers poté nevyužili čtyřminutovou přesilovou hru a Blues ještě před přestávkou zápas otočili. Hosté už se do střetnutí vraceli těžko a St. Louis předvádělo jednu fantastickou akci za druhou. Několik hráčů Blues zaznamenalo dva kanadské body včele se Zacharym Sanfordem, který jako jediný vstřelil gól s asistencí. Konečný stav. St. Louis Blues 5 New York Rangers 2.

60:00
    Jacob Trouba dostal po závěrečné potyčce 5 minut za sekání plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování, zatímco Vince Dunn dvě minuty za hrubost.

59:23
    Brett Howden byl ještě v závěru zápasu vyloučen za vysokou hůl. Blues dohrají střetnutí v přesilové hře.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:15
    Brendan Smith a Mackenzie MacEachern v zápase dohráli, když dostali 10 minut za nesportovní chování.

58:15
    Jordan Binnington předvedl v rychlém sledu tři senzační zákroky a zůstal potřetí nepřekonán!

57:37
    Jacob de La Rose před bránou tečoval nahození z levého křídla a puk těsně minul pravou tyč sítě.

56:28
    Nahození Rangers zamířilo ze středního pásma do ochranné sítě. Vhazování v neutrální zóně.

55:09
    Alex Pietrangelo odpověděl střelou z pravého křídla a ke dvěma asistencím mohl přidat gól, jenže Henrik Lundqvist byl proti a jeho pokus vyrazil.

54:50
    Greg McKegg vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela s příklepem skončila v lapačce domácího brankáře Jordana Binningtona.

54:07
    Blues se dostali ke střele na bodu levého kruhu a Henrik Lundqvist na přední tyči dobře zasáhl, když puk přizvedl do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

53:04
    Blues se dostali na pravém křídle k nahození, které hostující obránce Jacob Trouba přizvedl do ochranné sítě. Následuje krátká komerční přestávka.

52:24
    Následovala rána Rangers z bodu pravého kruhu pro vhazování, která minula pravý horní roh brány, a Jordan Binnington v domácí bráně nezasahoval.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. Bortuzzo (Barbašev, Pietrangelo), 19. Dunn (Sanford), 22. Perron (B. Schenn, Pietrangelo), 31. Sanford (Barbašev, J. de La Rose), 35. Schwartz (B. Schenn, Sundqvist) – 2. Chytil (R. Lindgren, Panarin), 29. B. Howden (Chytil, Bučněvič)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Faulk, Bouwmeester, Bortuzzo, Mikkola – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Sundqvist, B. Schenn, Schwartz – Bozak, Thomas, Steen (A) – Barbašev, J. de La Rose, MacEachern. Hlavní trenér: Craig Berube.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Trouba, Skjei, DeAngelo, Hájek, Fox, R. Lindgren – Fast (A), R. Strome, Panarin – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Kakko, Chytil, B. Howden – Haley, McKegg, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Chris Lee. Čároví: Bryan Pancich, Pierre Racicot

Diváci: 18096