Ottawa – Montreal 1:2 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 0:1 (kon.) | Washington – New Jersey 1:5 (kon.)
NY Islanders – Boston 2:3 (po pr.) | Carolina – Los Angeles 2:0 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.)
Chicago – Anaheim 4:2 (kon.) | Vegas – Columbus 0:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:3 (kon.)
San Jose – Dallas 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 0:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 1:4 (kon.)
Detroit – Buffalo 1:5 (kon.)
Detroit Red Wings
1:5 (0:3, 1:0, 0:2)
Buffalo Sabres
Neděle 12.01.2020, 23:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 22:27 (6:12, 11:3, 5:12), vhazování 30:23, vyloučení 4:3, využití 0:2, oslabení 0:1.

3. Curtis Lazar (BUF) (01:42:21)

Buffalo si po dvou vysokých porážkách připisuje naopak hladkou výhru na ledě beznadějně posledního celku NHL.
    Za vítězstvím vykročili hosté už v první třetině, kterou vyhráli po dvou trefách Rodriguese a úspěšném úniku Girgensonse ve vlastním oslabení o tři góly. Prostřední část patřila jasně Detroitu, který ze spousty šancí mohl klidně zápas otočit, jenže ujal se jen pokus obránce Boweyho. Buffalo po druhé přestávce opět převzalo otěže zápasu, na gólový bekhend Bogosiana za minutu navázal využitou přesilovkou zblízka Ristolainen a skóre 1:5 již vydrželo po zbytek zápasu.

58:46
    Zakázané uvolnění hokejistů Buffala.

58:22
    Buffalo se ubránilo platonickému tlaku rudých křídel, Jokiharju se snažil založit dlouhou přihrávkou protiútok, ale puku se zmocnili opět domácí.

58:00
    Dnešní utkání sleduje 18 312 diváků.

56:43
    Do nadějného úniku se málem dostal Zadina, jenže kotouč mu při zpracování jednou rukou (druhou si odtlačoval obránce) sjel od hole.

55:14
    V rozhodnutém zápase se útoky celkem plynule přelévají ze strany na stranu, zakročit teď musel Ullmark proti doklepnutí Christoffera Ehna zblízka.

54:13
    Ofsajd hostů, pokračovat se bude po další reklmaní přestávce, která nastává po necelých 3 minutách hry od předešlé. Otázkou je, zda spíše v tomto podání NHL hokej není přestávkou v souvislém bloku reklam...

53:36
    Pilut od modré čáry mířil pod břevno, Howard měl zakrytý výhled, přesto vestoje bez zaváhání vyráží.

52:40
    Zakázané uvolnění Buffala.

52:10
    Detroit rychle otočil hru, jenže hostující defenzivní specialista Frolík včas padl do Nemethovy střely.

51:56
    Eichel bez přípravy ze tří metrů trefuje Howardovu výstroj.

51:16
    Při dohrávání puku za bránou Buffala ztratili stabilitu Smith a Montour, oba se rozmázli na led a domácí hokejista ještě přišel o přilbu. Naštěstí se nic vážného nestalo a můžeme se věnovat dalšímu bloku reklam.

50:33
    Ullmark chytá padáček do lapačky jako při baseballu a rychle rozehrává.

50:00
    V polovině třetí třetiny je poměr střel na bránu 1:9, úplně opačný než v předchozím dějství.

48:31
    Kotouč se obloukem odráží přes plexisklo a rozhodčí nařizuje vhazování v útočném pásmu Detroitu.

47:36
    Bekhendem hrábl jako pádlem Kyle Okposo, domácí brankář vyráží před sebe a pak skvěle levým betonem zastavuje po gólu volající Larssonovu dorážku.

47:26
    Frolík zavezl kotouč do útočného pásma a po komerční přestávce se bude vhazovat před Howardem.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 32. Bowey (Fabbri, D. Larkin) – 3. Rodrigues (Lazar, Sheary), 5. Rodrigues (Jokiharju, Montour), 13. Girgensons, 43. Bogosian (Lazar, Frolík), 44. Ristolainen (Dahlin, Eichel)

Detroit Red Wings: Howard (Pickard) – Nemeth, Green, Bowey, Hronek, Lashoff, Biega – Bertuzzi, D. Larkin, Fabbri – Zadina, Filppula, Erne – Helm, Nielsen, Glendening – Abdelkader, Ehn, Smith.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Pilut, Ristolainen, McCabe, Dahlin, Montour, Jokiharju, Bogosian – Girgensons, Eichel, S. Reinhart – Sheary, Ma. Johansson, Frolík – Jo. Larsson, Okposo, Lazar – Rodrigues, S. Wilson.

Rozhodčí: Hebert, Dunning – Tobias, Smith

Diváci: 18 312