Minnesota – Vancouver 1:4 (kon.) | Detroit – Buffalo 1:5 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 3:4 (1:2 po s.n.)
Florida – Toronto 8:4 (kon.) | New Jersey – Tampa 3:1 (kon.)
Florida Panthers
8:4 (3:0, 4:3, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Pondělí 13.01.2020, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Československá stopa v utkání:

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:59 (03:45:29)

1. Jonathan Huberdeau (FLA) 1+1
    2. Aleksander Barkov (FLA) 1+2
    3. Vincent Trocheck (FLA) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 29-47; Zablokované střely: 18-4; Vhazování: 47%-53%; Hity: 18-6; Přesilové hry: 1/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.
    Jonathan Huberdeau překonal rekord organizace v počtu bodů

Frederik Andersen dnes inkasoval po každé třetí střele Panthers branku a na začátku druhé třetiny utkání po čtvrtém gólu raději opustil bránu Leafs. Také Michael Hutchinson ovšem inkasoval čtyři branky, kterým se shodou okolností nevyhnul ani domácí Chris Driedger, a Jonathan Huberdeau dnes zásluhou gólu a asistence vytvořil nový rekord organizace v počtu bodů, který činí 420 bodů. Konečný výsledek fantastického utkání v Miami zní. Florida Panthers 8 Toronto Maple Leafs 4.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    Domácí Brian Boyle dnes nastoupil k jubilejnímu 800. zápasu

58:40
    Domácí Brett Connolly to přehnal na pravém křídle s forčekingem a byl vyloučen na dvě minuty za držení.

56:34
    Michael Hutchinson u levé tyče rychle vyjel z brány, aby rozehrál, protože proti Floridě se nakonec nepískalo zakázané uvolnění. Brankář Leafs přečetl hru.

55:47
    Mike Hoffman mohl zkompletovat hattrick, jenže jeho první střela skončila na tyči a druhou od modré čáry poté Michael Hutchinson zachytil!

55:36
    Frank Vatrano mohl skórovat po trestném střílení, jenže těsně minul levou tyč brány!

55:36
    Cody Ceci zezadu jasně zahákoval Franka Vatrana v samostatném úniku a následuje tedy trestné střílení!

55:27
    Travis Dermott na levém křídle vypálil od modré čáry a domácí Chris Driedger dokázal puk podržet v náručí.

54:38
    Nahození Maple Leafs z pravého křídla bylo přizvednuto do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

54:08
    Panthers nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti domácím se tedy pískalo zakázané uvolnění.

53:30
    Brett Connolly se řítil sám na bránu, jenže puk nedokázal těsně zpracovat a Michael Hutchinson se mu vrhl rychle pod nohy, aby kotouč vleže zmrazil pod lapačkou.

53:22
    Morgan Rielly vypálil z levého kruhu pro vhazování a Chris Driedger na přední tyči kotouč snadno zastavil.
    53:11 Cody Ceci skóroval pomocí vysoké hole, gól tedy neplatí

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Brown (Connolly, Trocheck), 4. Barkov (Pysyk, Sceviour), 14. Hoffman (Toninato, Vatrano), 21. Matheson (Trocheck, Connolly), 23. Vatrano (Barkov), 26. Trocheck, 33. Huberdeau (Barkov, Stillman), 45. Hoffman (Huberdeau, Dadonov) – 24. Hyman (Rielly, Kapanen), 33. Marner (Hyman, Barrie), 36. Tavares (W. Nylander, Kerfoot), 41. Marner (Hyman)

Florida Panthers: Driedger (Montembeault) – Ekblad (A), Matheson, Brown, Yandle, Strålman, Stillman, Pysyk – Dadonov (C), Barkov, Huberdeau – Acciari, Trocheck (A), Connolly – Hoffman, Toninato, Vatrano – B. Boyle, Sceviour. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (21. Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Dermott, Ceci, Marinčin – Marner, Matthews (A), Hyman – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Engvall, A. Johnsson – Spezza, Brooks, F. Gauthier. Hlavní trenér. Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Brad Meier, Dan O'Halloran. Čároví: Darren Gibbs, Brad Kovachik

Diváci: 15535