Montreal – Calgary 2:0 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 6:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 6:5 (1:0 po s.n.)
Washington – Carolina 2:0 (kon.) | St. Louis – Anaheim 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Calgary Flames
Úterý 14.01.2020, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:06
    David Rittich (CGY) 56 minut, 35 zákroků, 2 góly, 94,6% (03:32:33)

1. Ryan Poehling (MTL) 1+0
    2. Jordan Weal (MTL) 1+0
    3. Carey Price (MTL) 31 zák., 0 gólů, 100,0%

Statistiky: Střely na bránu: 37-31; Zablokované střely: 17-22; Vhazování: 59%-41%; Hity: 15-28; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
    Jordan Weal dnes rozhodl o zápase společně s Careym Pricem

Carey Price vychytal druhý shutout v letošní sezóně NHL, celkově již šestačtyřicátý v kariéře, a společně s Jordanem Wealem a Ryanem Poehlingem dovedli Montreal k cennému vítězství nad Calgary, které Habs v letošní sezóně NHL porazili podruhé. Konečné skóre tedy dnes je. Montreal Canadiens 2 Calgary Flames 0.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:06
    Carey Price bez problému zasáhl a Flames už musí být unaveni tím, jak dnes chytá fantasticky.

57:31
    Canadiens brání v závěru zápasu skvěle a nyní se jim podařilo puk dostat alespoň do neutrální zóny.

56:16
    David Rittich vyrazil na střídačku a Flames zkouší zdramatizovat závěr duelu při hře bez brankáře!

56:06
    Andrew Mangiapane na pravém křídle vypálil od modré čáry a Carey Price bez problému zasáhl. Stále je to 2:0 a následuje poslední komerční přestávka.

55:48
    Marco Scandella si najížděl před bránu na diagonální přihrávku z pravé strany, jenže puk nedokázal tečovat.

54:37
    Sam Bennett vystřelil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a Carey Price předvedl další parádní semafor. Následoval jeho úsměv a komerční přestávka.

53:32
    Hra má obrovské tempo a Calgary do toho začalo pořádně šlapat, jenže stále nevstřelilo ani jeden gól a domácí brankář Carey Price stále drží čisté konto.

52:23
    Elias Lindholm vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže Carey Price se bleskově přesunul ke své přední tyči, aby jeho ránu vyrazil.

51:20
    Rasmus Andersson vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk byl těsně před bránou zablokován. Poté z dorážky neuspěl Tobias Rieder.

50:14
    Nick Cousins mohl skórovat během svého jubilejního 300. zápasu v NHL, když vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho rána ale minula přední tyč.
    49:45 Ryan POEHLING - 2:0

49:45
    Montreal právě vstřelil branku!
    RYAN POEHLING se ocitl před bránou ve velké šanci a neukvapil se, když si kotouč fantasticky potáhl k levé tyči a poté skóroval nad ležícího Davida Ritticha! Jeho první gól v letošní sezóně NHL, který je velmi důležitý – 2:0. Bez asistence.