Montreal – Chicago 1:4 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 16.01.2020, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 35. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (19:34:08)

Třetí třetina přinesla jen jednu branku, a to na straně Olomouce, za kterou se prosadil Tomáš Krupa . Hanáci si tak z dnešního zápasu po zásluze odnáší 3 body.

59:30
    Olomouc rozehrává zpoza své brány.

59:00
    Běží poslední minuta 3. třetiny.

58:05
    Indrák trefil z úhlu jen boční síťku olomoucké brány.

57:52
    Mokrý proti lehkému nahození soupeře nastavil svou lapačku a raději přerušil hru.

56:36
    Rachůnek se teď vydal daleko ze svého brankoviště, v bráně ho tak musel zastoupit jeden z jeho spoluhráčů, naštěstí pro hosty se Olomouc nedostala ke střele.

55:50
    Olomouc teď zatlačila Brno do jeho obranné třetiny a hostům se nedaří vyhodit kotouč do bezpečí.

54:46
    Svoboda znepříjemňuje rozehrávku bekům Olomouce.

53:58
    Na druhé straně předvedl Rachůnek v akci své betony.

53:34
    Mokrý se teď při zásahu dostal do těsné blízkosti brněnských hráčů, kotouč ale zkrotil.

52:46
    Dufek nedokázal obejít Hladiše.

52:18
    Vhazovat se bude před brněnským gólmanem.

51:26
    Rutar se probil do útočné třetiny. Jeho střelu od modré Rachůnek kryje.

50:30
    Dopředu může jít Olomouc.

49:50
    Za olomouckou bránou vybojovali kotouč hosté.

48:34
    Kometa je kompletní.

48:28
    Vosátkova tvrdá rána od modré čáry skončila v Rachůnkově náručí.

47:20
    Kometa se osvobozuje.

47:10
    A Olomouci zbývá ještě minuta a půl přesilové hry 5 na 4.

46:40
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí chvíli kombinovali v útočné třetině bez střelby, poté se do kotouče opřel TOMÁŠ KRUPA, jenž navyšuje skóre na 6:3. Asistence: Matúš Hlaváč a Adam Rutar.

46:04
    Z trestu Snášela zbývají ještě 2 minuty a 30 vteřin a na trestnou lavici usedá jeho spoluhráč Karel Dufek. To je velká příležitost pro domácí – 2 minuty budou hrát 5 na 3.

46:00
    Krupa před bránou nedokázal zpracovat kotouč a upadl na led.

45:16
    Brňané sice zachytili přihrávku Hanáků, ale nepodařilo se jim vyhodit kotouč.

44:34
    Stejně jako Kometa ve druhé třetině, také Olomouc bude mít nyní k dispozici 4minutovou přesilovku za hru vysokou holí.

44:09
    Úspěšnější v tomto snažení byli hosté, kteří černou pryž hned posílají na Mokrého.

44:00
    Kotouč je v rohu brněnské třetiny, kde o něj bojují hráči obou týmů.

42:40
    A může si na chvíli odpočinout, protože kotouč je ve středním pásmu.

42:30
    Olomouc je kompletní.

41:40
    Vašíček nastřelil tyčku! Poté se kotouč ocitl nikým nehlídaný před brankovištěm, Mokrý byl navíc zády ke hře, kotouče se ale ujali hráči v bílých dresech a odklidili ho do bezpečí.

41:17
    Domácí jsou ve 4.

40:30
    Hanákům se podařilo zavézt kotouč alespoň do středního pásma, z následné akce se Kometě podařilo získat alespoň vhazování před Mokrým.

40:24
    Kometa si 34 vteřin zahraje přesilovku 5 na 3.

40:10
    Kotouč je v útočné třetině Brna.

40:01

Pokud si někdo stěžoval na to, že první třetina moc gólů nenabídla, ta druhá je rozdávala plnými hrstmi. Necelou minutu po začátku druhého dějství poslal Olomouc do vedení Petr Mader a o chvíli později zvýšil Joshua James Mácha. Dvě minuty po Máchově gólu však svou druhou trefou v zápase snížil Dominick Vašíček. V čase 27:46 přidal čtvrtou trefu domácích David Rosecký. V oslabení pak do brejku ujel Mácha, který byl ale faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. To olomoucký útočník proměnil, a tak domácí vedli už 5:2. V závěru třetiny však Kometa ve své 4minutové přesilovce snížila, stav utkání je tedy nyní 5:3. Do třetího dějství si navíc hosté přenesou ještě 0:58 vteřin z Kořenkova trestu. Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:00

39:47
    Snášelova střela končí v náručí Vojtěcha Mokrého.

39:10
    Mokrý vyrazil brněnskou střelu jen do rohu, kde byli u kotouče první hráči Komety. Další střelu soupeře už pak skryl ve své lapačce a vhazovat se tak bude před olomouckým gólmanem.

38:58
    Kometa právě vstřelila branku!
    Ale na druhé straně se prosazují domácí. Domácí ještě reklamovali posunutou bránu, ale rozhodčí signalizují, že gól platí. Autorem třetího gólu Komety je DANIEL INDRÁK.Asistence: Matěj Svoboda.

38:48
    Do brejku se tentokrát dostal Matěj Tomajko, jeho únik úspěšný nebyl.

38:34
    Brno už je zase v olomoucké třetině.

38:09
    A JOSHUA JAMES MÁCHA si rozhýbal brankáře a poslal kotouč po ledě za brankovou čáru! 5:2.

38:09
    Do úniku se dostal Mácha, který byl faulován a rozhodčí pískají trestné střílení!

37:50
    Olomouc vyhazuje kotouč, ale jen do středního pásma, kde černou pryž sebral jeden z hráčů Brna.

37:15
    Hanáky teď čeká dlouhé 4minutové oslabení. Hned z jeho kraje se jim ale podařilo dostat kotouč na druhou stranu ledové plochy a vynutit si vhazování před Rachůnkem.

37:07
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kořenek – 2+2 min, vysoká hůl).

37:07
    Na ledě zůstal ležet jeden z brněnských hráčů, ale už se zvedá a odjíždí na střídačku.

37:00
    Kometa operuje v útočné třetině.

35:40
    Rozhodčí pískají postavení útočícího hráče v brankovišti a Olomouc je vykázána do střední třetiny.

35:00
    Krupovi proletěla přihrávka na modré čáře mezi nohama, na puku jsou tak hráči v modrých dresech.

34:05
    Brno je kompletní.

33:44
    Rosecký kombinoval v útočné třetině s Kalačem, kotouč jim ale sebral Studený.

32:52
    Ministrův střelecký pokus Rachůnek kryje. Z trestu Furcha zbývá necelá minuta.

32:22
    Hladišovu ránu od modré podržel brněnský gólman v náručí, vhazovat se bude po jeho pravici.

32:00
    Kometa vyhrazuje kotouč na druhou stranu hrací plochy.

31:49
    Furch Handlovi vysekl hokejku z ruky a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

30:32
    Kotouč z rohu brněnské třetiny vybojovali domácí a Rachůnek má hned plné ruce (a betony) práce.

30:27
    Štědrý ani Tomajko na Rachůnka nevyzráli.

29:15
    Mácha nahrával Krupovi do prostoru před bránou, kde na chvíli nastal chaos, v němž se lépe zorientovali domácí a odpálili kotouč do bezpečí.

28:15
    Kometa ale neponechává nic náhodě a aktivně se dere dopředu. Mokrý teď musel proti hráčům v modrých dresech dvakrát zasahovat.

27:46
    Přestřelka v plecharéně pokračuje! Hanáci si berou zpět dvoubrankové vedení po trefě DAVIDA ROSECKÉHO, který vymetl horní růžek brněnské brány. Asistence: David Kalač a Jan Štědrý.

27:29
    Ofsajd Olomouce.

27:15
    Až nyní se hra přesunula na druhou stranu, kde olomoucký brankář chytil puk do svého náručí a přerušil hru.

26:58
    Hosté jsou kompletní, Olomouc ale drží útočné pásmo.

26:40
    Handlovu střelu Rachůnek bez problémů vyrazil betonem.

26:20
    Krupa zavezl kotouč do útočného pásma, jeho přihrávka po mantinelu ale byla příliš prudká, a tak se Hanáci musí opět vracet.

25:29
    A opět musí domácí hráči pro kotouč až do své třetiny.

25:05
    Kometa vyhazuje kotouč až k Mokrému.

24:58
    Autor obou brněnských gólů odjíždí na trestnou lavici za podrážení.

24:13
    A je sníženo na rozdíl jedné branky. Za Kometu se podruhé v dnenším zápase prosazuje DOMINICK VAŠÍČEK. Asistence: Šimon Malenovský a Matěj Svoboda.

24:06
    Pírek je na ledě.

23:40
    Zaduněl mantinel za zády Mokrého.

22:29
    V oslabení ujeli do brejku Tobiáš Handl s JOSHUOU JAMESEM MÁCHOU. Prvně jmenovaný posunul kotouč na svého spoluhráče a ten poslal černou pryž za brankovou čáru! 3:1. Asistence Tobiáš Handl.

22:04
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pírek – 2 min., podrážení).

22:04
    Kotouč po souboji u mantinelu vybojovali domácí, ale neměli ho v držení dlouho. Kometa si z následné akce vykoledovala faul.

21:21
    A Hanáci opět operují v útočné třetině.

20:48
    Po brněnské akci se z protiakce prosazují domácí. PETR MADER poslal nenápadnou střelu, která ale skončila za zády Matěje Rachůnka. Asistence: Daniel Ministr a Matěj Kořenek.

20:02
    Kotouče se ujímají domácí.

20:01

První gól utkání padl v čase 4:07, kdy se po důrazu před bránou prosadil Dominick Vašíček. O chvíli později se v dobré střelecké pozici ocitl Svoboda, který mohl střílet do prázdné brány, na přihrávku spoluhráče ale nedosáhl. Necelé tři minuty před koncem se pak prosadil Daniel Ministr. Do druhé třetiny tak budou oba celky vstupovat za nerozhodného stavu 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 18:14.

20:00

19:30
    Holemého střelecký pokus Mokrý vyrazil před sebe a hra se přesouvá zase na druhou stranu kluziště.

18:27
    Hraje se před bránou Brna.

17:50
    Z mezikruží střílel Kořenek, ale jeho střela neprošla skrumáží hráčů.

17:03
    Hanáci přesto vyrovnávají stav utkání! Autorem vyrovnávací branky je DANIEL MINISTR. Asistence: Matúš Hlaváč a Šimon Groch.

16:55
    Po střele Handla kotouč vypadl Rachůnkovy z výstroje, dorážet mohl Krupa, ale ten na černou pryž nedosáhl.

16:04
    Ofsajd Hanáků.

15:12
    Vhazovat se bude před Mokrým.

15:04
    Svoboda poslal dopředu Vašíčka, který dokázal přejít jednoho u olomouckých beků, druhý už mu však vystavil červenou.

14:21
    Zakázané uvolnění Brna.

13:11
    Pírek měl stíženou střelu obráncem Komety, kotouč z jeho čepele pak skončil na Rachůnkových betonech. Hra se poté na chvíli přesunula do středního pásma, nyní už se však opět hraje před bránou Brna.

12:16
    Žák nahazuje kotouč do útočné třetiny, z rohu kluziště ho poté vybojovali domácí, kteří mohou jít dopředu.

10:48
    A pozorný musel být také Rachůnek, který do akce povolal svou lapačku, kterou utěsnil prostor kolem své levé tyče.

10:08
    Na druhé straně mohl do prázdné brány střílet Svoboda, ale nedokázal se natáhnout pro přihrávku spoluhráče.

10:00
    Tomajko sice ve středním pásmu nahrál jen do protihráče, kotouč se mu ale odrazil zpátky na hůl, a tak se mohl vydat do útoku. Jeho střela ale mířila do plexiskla.

09:00
    Domácí byli při přechodu modré čáry příliš horliví.

08:50
    Malý chtěl posunout kotouč na Dufka, ten byl ale stíhán protihráčem, a tak útočník Komety černou pryž nasměroval na brankáře Olomouce. Vhazovat se bude v olomoucké třetině.

08:25
    Indrák byl v dobré střelecké pozici, rána mu však nesedla a kotouč mířil jen do mantinelu.

07:39
    Bartes si najel až před Mokrého, ovšem vzhledem k dotírajícím bekům nedokáual zakončit. O chvíli později vyslal střelu na olomouckou bránu Svoboda, jeho pokud Mokrý vyrazil.

07:18
    Zakázané uvolnění hostů.

07:10

06:47
    Teď se sice domácím podařilo usadit se v útočné třetině, ale chybí jim střelba.

06:09
    Z trestu Žáka uplynula minuta a Hanáci se zatím nedostali k vážnějšímu ohrožení soupeřovy brány.

05:51
    Ofsajd domácího celku.

05:19
    Ovšem Kometa ihned po buly vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

05:09
    A máme tu první vyloučení. Domácí budou mít příležitost srovnat stav v přesilové hře.

04:07
    Kometě se teď podařilo usadit se v útočném pásmu a z důrazu před bránou se prosazuje DOMINICK VAŠÍČEK. Asistence: Adam Studený a Karel Dufek.

03:50
    Malý mířil jen na mantinel. Vašíčkovi o chvíli později vypíchl kotouč těsně před výstřelem jeden z olomouckých beků.

03:05
    Holemý nahazuje do útočného pásma, kde se kotouče ujímá Holemý.

02:20
    Hanáci se dostali do útočné třetiny, tam však byli ozbrojeni hosty.

01:45
    Dufek zachytil soupeřovu přihrávku ve středním pásmu, Hanáci se ale stejně dostali ke kotouči a první střelu na bránu zaznamenali také oni. Po Kalačově střele se bude vhazovat po levici brankáře Rachůnka.

01:01
    Vašíček obešel obránce Olomouce, jeho střelu ale Mokrý vyrazil ramenem do rohu kluziště.

00:10
    Po buly se Kometa dostala do útočné třetiny, ani Svoboda, ani Snášel však nedokázali zakončit.

00:01

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek – Kalač (A), Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Ministr, Tarnoczy

HC Kometa Brno: Rachůnek (Kubík) – Holemý, Furch, Vašíček, Studený (A), Kowalczyk (C) – Žák, Indrák, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Krška, Malý, Vašíček, Malenovský

Rozhodčí: Koziol – Zedník, Hranoš.

Kometa Brno
    To brněnské Kometě se vstup do roku 2020 podařil ještě o fous hůř. V prvním utkání také prohrála, konkrétně 2:4 doma proti Vítkovicím a bez bodu skončilo i další utkání proti Třinci (2:3). V posledních třech zápasech se už ale Brňané mohli radovat. Nejprve rozstříleli Jihlavu 5:1, poté si hravě poradili s Českými Budějovicemi (6:2) a spousta gólů padla také v zatím posledním domácím zápase s kladenskými Rytíři, to domácí vyhráli poměrem 8:6.

První místo kanadského bodování se momentálně dělí mezi Matěje Svobodu a Dominicka Vašíčka, oba shodně zaznamenali 34 bodů za 14 gólů a 20 asistencí. Nejlepším střelcem je pak Michal Kunc s 22 přesnými trefami. V brankovišti Komety se střídají Jakub Kubík a Matěj Rachůnek. Lepší čísla má Rachůnek (91,78 %), který ale odchytal o 4 zápasy méně než jeho kolega (88,02 %).

HC Olomouc
    Hanáci se v turnaji O Pohár DHL stabilně drží v horních patrech tabulky. Aktuálně jsou 6. se ziskem 60 bodů. V lednu zaznamenala Olomouc tři výhry a jednu porážku. Nepovedl se jí pouze vstup do nového roku, kdy na domácím ledě podlehla Salcburku vysoko 1:5. Poté si však zastřílela proti Zlínu (8:5), vyhrála v Chomutově (4:5) i v Liberci (2:4). Podaří se tak Kohoutům natáhnout šňůru vítězství na čtyři v řadě?

Produktivitu týmu vede David Kalač, který letos nasbíral 26 bodů. Nejlepším střelcem je pak nováček v týmu Olomouce Tomáš Krupa s 15 zářezy na pažbě. Skvělým statistikami se může chlubit brankářská jednička týmu Vojtěch Mokrý, jenž má úspěšnost zákroků 92,50 %.

S Kometou se Olomouc letos utkala na konci října a tehdejší 11gólovou přestřelku vyhrála domácí Kometa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 18. Ministr (Hlaváč, Groch), 21. Mader (Ministr, Kořenek), 23. Mácha (Handl), 28. Rosecký (Kalač, Štědrý), 39. Mácha (TS), 47. Krupa (Hlaváč, Rutar) – 5. Vašíček (Studený, Dufek), 25. Vašíček (Malenovský, Svoboda), 39. Indrák (Svoboda)

Rozhodčí: Koziol – Zedník, Hranoš