Montreal – Chicago 1:4 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 3:4 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 16.01.2020, 17:00 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 11. kolo

Hosté vstoupili do zápasu lépe a ukazovali, že dnes ze sebe vydají všechno. Domácím se ale podařilo do první sirény srovnat stav na světelné tabuli a tak se do šaten odcházelo nerozhodně. Ve druhé třetině strhli vítkovičtí vedení na svou stranu, ale zbytek této části byl spíše bojem o puk i prostor, a to z obou stran. Ve třetí části měli liberečtí o něco více ze hry, branka ale padla až téměř pět minut před koncem této třetiny, když domácí využili nabízenou přesilovku. Hosté v závěru zkoušeli také hru bez gólmana, domácí měli několik příležitostí pečetit výhru, ale to se podařilo až necelou půlminutu před koncem utkání.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, body zůstávají ve Vítkovicích. Mějte příjemný zbytek dne a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (19:18:14)

59:50
    Zápas se víceméně dohrává.

59:36
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí pečetí svou dnešní výhrou gólem do prázdné branky, kterou trefuje JOSEF KREJSA – 5:2. Asistence: Matěj Prčík.

59:19
    Oddechový čas pro hosty, hlavní sudí si ale něco s libereckými vysvětluje, a ti tak neměli celý oddechový čas jen pro sebe.

59:01
    Hra ve středním pásmu.

58:24
    Hosté se drží v pásmu, ale Bartošák je ve střehu a s pomocí spoluhráčů odolává.

57:59
    Petr střílel od mantinelu, ale minul.

57:41
    Prčík poslal obloučkem puk směrem k prázdné brance, ale liberečtí jej mají pod kontrolou.

57:37

57:36
    Liberečtí v pásmu, Bartošák si připisuje zákrok proti velké šanci Liberce.

57:30
    Hosté vyzkoušejí hru bez brankáře.

57:14
    Domácí vyhodili puk do bezpečí, Melovský jel narušit hostující rozehrávku, liberecký bek minul kotouč, ten se dostal k Melovskému, ale ani on si u branky Tygrů nepočínal přesně.

56:50
    Hosté mohli snížit vítkovický náskok, ale Hujerovi střela nesedla.

56:37
    Za sekání je vyloučen domácí Prčík.

55:50
    Liberec má puk pod kontrolou a zakládá útok.

54:52
    Domácí využívají přesilovku, před brankou výborně clonil Vřeský, po nahrávce Petra mohl skulinky využít SAMUEL RAJČAN – 4:2. Asistence: Dominik Petr.

54:04
    Prčikovu lehkou střelu od modré zastavil Damašek a před střídáním odesílá puk do bezpečí.

53:30
    Domácí se snaží dostat do útočného pásma.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 12. Prčík (Kotásek), 19. Krejsa (Melovský), 26. Melovský (Holaník), 55. Rajčan (Petr), 60. Krejsa (Prčík) – 9. Vodlan (Putz), 10. Gajda (Rossmy, Kříž)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň (A), Prčík, Puchala, Kosina, Bialy, Vřeský – Krejsa (C), Holaník (A), Melovský – Pavelec, Petr, Kotásek – Řepa, Rajčan, Schauer
    Bílí Tygři Liberec: Král ( Krátký) – Damašek, Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer (A), Putz, Vodlan, Pérez, Jenčovský (C), Kříž, Plos, Jobek, Rossmy, Gajda

Rozhodčí: I. Novotná – J. Novotný, T. Pippal