K. Vary – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:3 (kon.)
Liberec – Plzeň 7:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
BK Mladá Boleslav
Pátek 17.01.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V sezoně se Bruslařům poměrně daří. Na kontě mají šedesát bodů a náleží jim čtvrtá příčka v tabulce Extraligy. 11. ledna odehrála Mladá Boleslav utkání na domácím ledě s Vítkovicemi. Svěřenci Radima Rulíka nasekali Rideře šest branek, slabší moment zápasu si Boleslav vybrala ve druhé třetině, kdy Vítkovice vstřelily dvě branky v početní převaze. V sestavě mladoboleslavského mužstva došlo k několika změnám. Po vzájemné dohodě ukončil smlouvu v zelenobílém dresu Sabahudin Kovačevič, který se nadále léčí po zranění, které utrpěl v přípravném utkání právě s Karlovými Vary. Smlouva byla prodloužena brankáři Krošeljovi, obránci Pláňkovi a útočníkům Najmonovi s Kousalem.

Kanadské bodování
    Pavol Skalický 13 gólů a 19 asistencí;
    Jakub Klepiš 7 gólů a 14 asistencí;
    Ondřej Najman 8 gólů a 12 asistencí;
    Adam Zbořil 7 gólů a 12 asistencí;
    Michal Vondrka 8 gólů a 8 asistencí.

Karlovarským hokejistům přestává fungovat hurá hokej, který Energie předváděla od začátku letošního ročníku. S 54 body na kontě náleží energetikům sedmé místo. Karlovarští patří mezi celky, které nastříleli svým soupeřům nejvíce gólů, více jich vstřelila pouze Sparta. Poslední utkání odehrály Karlovy Vary v neděli v Hradci Králové. Západočechům se nepodařilo vsítit jediný gól a z ledu Moundfieldu odjížděli s prázdnou a pěti inkasovanými brankami v zádech. Pozitivní pro zelenobílé je návrat Matěje Stříteského, který utrpět zranění v dolní části těla v prosincovém utkání s Kladnem.

Tomáš Rachůnek 17 gólů a 21 asistencí;
    Dávid Gríger 13 gólů a 17 asistencí;
    Jakub Flek 10 gólů a 17 asistencí;
    Petr Koblasa 13 gólů a 6 asistencí;
    Petr Šenkeřík 4 góly a 15 asistencí.

16. ledna oslavil narozeniny kapitán Energie a legenda karlovarského hokeje Václav Skuhravý. Dnes, 17. ledna slaví čtvrt století útočník s šedesát čtyřkou na zádech Martin Kohout.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kašpar) – Šenkeřík, Stříteský (A), Graňák, Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska (A) – T. Rachůnek, Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Šik, Černoch, Kohout – Koblasa (C), Skuhravý, Vondráček.

BK Mladá Boleslav: Peters (Haas) – Hrbas, Ševc (A), Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický (A), Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Vondrka (C) – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Hradil, Obadal – Pešek, Malý.

Na ledové ploše se připravují sudí. KV Arenou zní soupiska dnešního soupeře. Za okamžik se domácí dozví také sestavu Energie.

V čele s Flekem nastupují na led první Karlovy Vary. V závěsu se přidá také Mladá Boleslav.

00:00

00:10
    Po vhazování se střelou z mezikruží prezentoval Jakub Flek, kotouč však zaplul mezi diváky.

01:10
    Na druhé straně se pře Novotným drží Boleslav, která hledá vhodnou pozici ke střele. Od modré čáry to zkoušel Pláněk, puk nedorazil až k domácí bráně.

01:33
    Na puku se drží mladoboleslavské mužstvo, které se snadno přesunulo před brankáře energetiků. Najmanův pokus zastavil maskovaný muž v bráně Karlových Varů.

02:50
    Bruslaři za vlastní brankovou zahajují další útok.

03:10
    Ačkoli se Boleslav dostala do útočné třetiny, ke střele prostor neměla.

03:30
    Energii čeká první početní převaha v zápase. Na trestnou lavici odešel Mário Lunter (MBL), který se provinil nedovoleným bráněním.

03:37
    Křižná přihrávka Skuhravého na Dominika Graňáka nenašla svou cestu až ke karlovarskému obránci a Energie se tak sama připravuje o útočné pásmo.

04:15
    Domácím se nakonec podařilo zavítat do obranné třetiny hostů, Bruslaři se však rychle dostávají ke kotouči a posílají jej do bezpečí.

04:46
    Karlovarští se usadili před Petersem. Po špatné rozehrávce Energie přišla o třetinu.

05:15
    Stříteský posílá puk do třetiny hostů pouze za cenu zakázaného uvolnění.

05:23
    Ve vlastním oslabení si šanci vybojoval Zohorna, karlovarský gólman si jeho počínaní pohlídal.

06:41
    Kohout ujížděl s pukem po pravé straně ledové plochy a na vrcholku kruhu vyslal dělovku na Petersa, brankář hostů si se střelou poradil.

07:46
    Karlovy Vary se zabydlují před Petersem. Souboj u mantinelu zastavuje další vyloučení na straně Mladé Boleslavi.

07:58
    Před komerční přestávkou odchází na trestnou lavici Adam Zbořil (MBL), který byl přistižen při držení soupeře.

07:58
    Energie tak bude mít znovu možnost se prosadit v přesilové hře.

08:07
    Hosté rychle vypuzují energetiky z vlastní třetiny.

08:45
    V oslabení se na druhé straně zasloužil o střelu Najman, gólman Energie střelu schoval mezi své betony.

09:32
    Karlovy Vary se v průběhu sezony prezentovaly dobrými výkony v přesilových hrách, v dnešním zápase se zatím o kvalitním výkonu mluvit nedá.

10:07
    Zbořil si zkoušel napravit reputaci, když se po návratu z trestné lavice dostal do rychlé šance, kterou karlovarský brankář pohotově zastavil.

10:26
    Tlak Mladé Boleslavi se zvyšuje. Skalický dostal výborně nabito do mezikruží, gólman energetiků skočil po letícím kotouči a zastavil jej.

11:18
    Flek zavezl puk do třetiny hostů. Od modré čáry pálil Mikyska, ale střela sotva doplachtila k Petersovi.

12:50
    Energie má problém se zavezením puku do útočné třetiny, když se však Energie do pásma dostane, většinou po špatné přihrávce, se o třetinu sama připraví.

13:25
    Další pokus Ondřeje Najmana, jeho dělovku vykopl Novotný betonem.

13:28
    Na Mladou Boleslav čeká také přesilová hra. Přistižen při činu byl Filip Novotný (KVA), který se provinil podrážením. Trest odpyká Ota Šik.

13:57
    Boleslavští výrazně lépe zahájili svou početní převahu. Ševcova rána od modré čáry byla zastavena karlovarským brankářem.

14:26
    Minutu před koncem přesilové hry se Energii podařilo osvobodit z mladoboleslavského sevření.

14:43
    Do pásma se Bruslaři rychle vrací.

14:59
    Do úniku se dostal Polák, na druhé straně byl najíždějící Petr Koblasa, jenže Polákovu nahrávku Koblasa nezachytil.

15:35

16:10
    Energetikům se nedaří ani přesně nahrát na vlastního spoluhráče. Jediným štěstím Karlových Varů je aktuálně dobrý výkon Filipa Novotného.

16:25
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.

16:55
    Větší šance Energie. Kotouč zachytil na levém kruhu v útočné třetině Graňák, ale jeho střela pouze olízla Petersovy betony.

17:35
    Tempo Karlovarských se postupně začíná zvyšovat.

18:00
    Znovu na puku Boleslavští, kteří od vlastní brány zahajují útok.

18:25
    Tomáš Vondráček se ujal puku ve vlastní třetině, spolu s ním najížděli před Peterse ještě Skuhravý s Koblasou. Vondráček chtěl na poslední chvíli nahrát na kapitána Energie, do přihrávky si však lehl jeden z bránících hráčů Mladé Boleslavi.

18:45
    Zohorna dostal pas mezi karlovarskými beky, objevil se sám před Filipem Novotným, jeho kličku betonem však gólman Energie zlikvidoval betonem.

19:41
    Od modré čáry se napřáhl Tomáš Rachůnek, s jeho dělovkou si boleslavský brankář poradil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Zcela nepovedený vstup do utkání z obou stran. Energii chybí velká dávka energie, ačkoli se Karlovarští prezentují rychlým hokejem, dnes se o rychlosti mluvit skutečně příliš nedá. Mladá Boleslav si sice vybojovala několik slušných pozic, ale zeď v podobě Filipa Novotného se nepodařilo žádnému hráči prorazit. Karlovarští měli zhruba tři větší příležitosti, při kterých se Peters řádně zapotil, ale podobně jako brankář Energie, i Wiliam Peters drží svůj tým na vodou. Pokud se do druhé periody vstoupí v podobném duchu, dnes rozhodne pouze jeden gól a výkon brankářů. Druhá třetina začne v 18:20.

Se zpožděním se do KV Areny dostavili fanoušci Mladé Boleslavi.

20:01

20:10
    Energie se zmocnila puku a pokouší se projít skrze hostující obranu.

20:37
    Od modré čáry do zkoušel Matěj Stříteský, jeho střelu vyrazil Peters vyrážečkou.

20:43
    Adam Zbořil (MBL) odchází na lavici hříchů za příliš mnoho hráčů na ledě.

21:01
    Energie se drží v útočném pásmu.

21:05
    Boleslav si dobře pokrývá karlovarské hokejisty.

21:18
    Šenkeříkům pokus nezamířil do hostující brány.

21:36
    Když se domácí už dostanou před Peterse, Mladá Boleslav rychle energetiky vypudí z vlastní třetiny.

22:30
    Po chybě Emingera na modré čáře musela Energie opustit pásmo hostů.

22:46
    Hosté hrají v plném počtu a Karlovy Vary mají v zádech již třetí nevyužitou početní převahu.

23:11
    Kohout se snažil nabít na Černocha, puk ale zachytil jeden z mladoboleslavských hráčů.

23:38
    Plutnar to zkoušel od modré, jeho ránu se snažil tečovat Černoch před hostujícím brankářem.

24:02
    Zohorna na druhé straně se pokoušel tečovat střelu, která vyletěla z hole spoluhráče, Novotný měl však všechny mezírky pořádně vytěsněné.

24:28
    Z otočky to na levém kruhu zkoušel pro změnu Tomáš Vondráček, Peters včas zakročil.

25:11
    Stříteský si sjel pro střelu, dělovku schoval brankář Mladé Boleslavi pod svá křídla.

25:18
    Dobře postavený Tomáš Rachůnek z pokleku pálil na Peterse, který na poslední chvíli zakročil.

25:53
    Aktivita energetiků výrazně vzrostla. Další šanci měl Dávid Gríger, následně ale Petr Šenkeřík vletěl do brány hostů.

26:15
    Mladá Boleslav se propletla skrze karlovarskou obranu, nikdo z mladoboleslavských hráčů nedostal prostor ke střele.

27:34
    Kohout doběhl kotouč před Petersem, nabil na Šika, kterému se nepodařilo z těsné blízkosti procpat puk za brankovou čáru.

28:14
    Od mantinelu poslal dělovku jeden z boleslavských beků, Novotný střelu podržel. Komerční přestávka.

28:26
    Stříteský si sjel pro odražený kotouč a vyslal dělovku, která pouze orazítkovala plexisklo za Petersem.

28:40
    Po zákroku vypadla mladoboleslavská branka ze svého postavení. Ledaři mají očividně času na rozdávání, Filip Novotný svou holí tak klepal na plexisklo za sebou, aby si šéfové ledu pospíšili.

28:50
    Karlovarští se dále drží před Petersem.

28:59
    Na trestnou lavici zamířil s velkým odporem Petr Koblasa (KVA) za vysokou hůl.

29:07
    Skuhravý středem posílá kotouč do bezpečné vzdálenosti.

29:21
    Vondráček nabil na Skuhravého, který se mohl vydat do útoku, jenže si nevšiml Vondráčkova nabití, a tak karlovarský kapitán nezískal dostatečnou rychlost.

30:10
    Oslabení se Karlovým Varům velmi daří, zatím nepustily Mladou Boleslav do větší šance.

30:37
    Hrbasova rána od modré čáry zavadila o nějakou čepel, levitující kotouč brankář Energie zpacifikoval.

31:08
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

31:19
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Úvodní gól zápasu náleží hostům. Jakub Flek si nevhodně pokryl OSCARA FLYNNA, který střelou do horního růžku propálil karlovarského brankáře. Asistence: Ondřej Nejman, Pavel Kousal.
    31:19 Oscar FLYNN - 0:1

32:08
    Hra hostů začala nabývat také na agresivitě. Mladá Boleslav chodí tvrdě do osobních soubojů, nebojí se chodit do prostorů, kde to bolí – jako je předbrankový prostor.

33:21
    Po chybě u modré čáry Energie pronikl s kotoučem do útočné třetiny Skalický, jeho nedoletěla za brankovou čáru, puk doklepl do brány až ADAM ZBOŘIL. Asistence. Pavol Skalický, Martin Ševc.
    33:21 Adam ZBOŘIL - 0:2

34:50
    Ve svém posledním utkání se Mladé Boleslavi druhá třetině vůbec nevyvedla, s Karlovými Vary si hosté napravili reputaci.

35:59
    Černoch si našel Petra Koblasu, kterému se z bezprostřední blízkosti nepodařilo propálil Peterse.

36:24
    Mladá Boleslav bude vypuzena z útočné třetiny, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Komerční přestávka.

36:40
    Domácí se na okamžik zdrželi v periodě hostů, ale k většímu vzrušení zde nedošlo.

37:26
    První formace Karlových Varů zavezla puk před Peterse. O gól se pokoušel Dávid Gríger, ale na poslední chvíli mu někdo z Mladé Boleslavi vypíchl puk z hole.

38:25
    Kousel se do puku opřel vší silou na levém kruhu. Puk orazítkoval pouze mantinel za domácím brankářem.

38:53
    Dominik Graňák (KVA) si vysloužil dvě minuty na trestné lavici za držení a desetiminutový trest za nesportovní chování.

39:39
    Velký nesouhlas s výroky rozhodčích dává Václav Skuhravý.

39:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Ve vlastním oslabení se nejprve naštvaný kapitán Energie zmocnil puku a nabil na TOMÁŠE VONDRÁČKA, který dává Mladé Boleslavi gól do šatny. Asistence: Václav Skuhravý.
    39:55 Tomáš VONDRÁČEK - 1:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Bezbranková první třetina byla napravena druhou periodou, ve které padly rovnou tři góly. Nejprve se trefil Oscar Flynn a dvě minuty poté navýšil skóre na straně Mladé Boleslavi Adam Zbořil. Ve vlastním oslabení, pět vteřin před koncem propálil Peterse Tomáš Vondráček. Třetí část začne v 18:13.

Po vyjetí sudích na ledovou plochu sklidili rozhodčí velký hukot.

40:01

40:10
    Energie bleskově posílá puk k Petersovi.

40:14
    Tam si kotouč převzala Mladá Boleslav, kterou zastavil ofsajd.

40:20
    Skuhravému najížděl na druhé straně Vondráček, Václav Skuhravý zvolil přihrávku mezi tři mladoboleslavské hráče a nahrávka tak k Vondráčkovi nedoputovala.

40:56

41:15
    Zbořil mohl zakončit do prázdné brány, ale na poslední chvíli stačil karlovarský brankář zakročit.

41:33
    Do třetí třetiny vstoupili Bruslaři s plnou vervou a několik vteřin drželi Karlovarské pod velkým tlakem.

41:39
    V brance čaroval Filip Novotný, který několik hostujících šancí nepustil za svá záda.

41:56
    Energie poslala puk do bezpečí, ale Mladá Boleslav se v mžiku vrací před Novotného.

42:20
    Rána z hole Šenkeříka nedoskákala za brankovou čáru.

42:37
    Stříteský se zmocnil puku u pravého mantinelu, odkud nahodil puk na hostující bránu. Se střelou měl Peters problémy a neměl kotouč dostatečně pod kontrolou, před bránou se ještě několik hráčů pokoušelo dorážet, to se povedlo TOMÁŠI RACHŮNKOVI, který srovnal. Asistence: Dávid Gríger, Jakub Flek.
    42:37 Tomáš RACHŮNEK - 2:2

43:32
    Tak tohle je Energie, která vstoupila do začátku sezony. Karlovarským hokejistům nechybí pohyb, vytvářejí si nebezpečné šance a vzadu mají velkou oporu ve Filipu Novotném. Zato Mladé Boleslavi se přestalo dařit téměř ve všem.

44:15
    Fanouškům vlila vyrovnávací branka také novou krev do žil a podporují své oblíbence s plnou chutí.

Ohromnou šanci měl také Vojtěch Polák, který pálil z ostrého úhlu, kotouč proletěl kolem brankové čáry.

44:43
    Od modré čáry poslal dělovou ránu Matěj Stříteský, Peters se vyznamenal lapačkou.

Oddechový čas pro hosty.

45:35
    Energie nastoupila do poslední dvacetiminutovky v úplně jiném rozměru.

45:58
    Plutnar z mezikruží vyzkoušel pozornost bruslařského gólmana.

46:25
    Lehké nahození schoval Novotný pod svá křídla. Komerční přestávka.

46:52
    Po odpískání hry vysokou holí se hra přesouvá do středního pásma.

47:10
    Mladá Boleslav se usadila v útočné třetině, ale nijak neohrozila karlovarskou bránu. Zejména se bojovalo o puk v rohu ledové plochy.

47:44
    Hákováním se provinil Ondřej Dlapa (MBL).

47:50
    Energetikům se nepodařilo zvítězit při vhazování, Boleslav s tak rychle přesunula s pukem až k Novotnému, aby získala cenné vteřiny.

48:21
    Od modré to zkoušel Petr Šenkeřík, ale dělovka neskončila v síti hostů.

48:50
    Rachůnek se motá s kotoučem a hledá pozici ke střele. Nakonec zvolil přihrávku mezi Fleka a Grígera, oba se ihned snažili dorazit puk do brány. Peters měl puk ale pod kontrolou.

49:15
    Po špatné přihrávce vyrazil do útoku Mitchell Fillman, jeho pokus zlikvidoval maskovaný muž v bráně Karlových Varů.

49:48
    Hosté hrají v plném počtu.

50:15
    Z mezikruží propálil Filipa Novotného nad ramenem Adam Zbořil a Mladá Boleslav jde znovu do jednobrankového vedení. Asistence: Jakub Klepiš.
    50:15 Adam ZBOŘIL - 2:3

50:50
    Černoch předvedl famózní obranný zákrok proti Šťastnému.

51:10
    Mladá Boleslav se znovu motá kolem karlovarského brankoviště. Kotouč má na svých holích ale Energie, která se pokouší rozjet útok.

51:31
    Bruslaři výborně napadají rozehrávku energetiků a Karlovy Vary se tak těžko dostávají do obranného pásma hostů.

52:20
    Mikúš si snažil obhodit obránce, nakonec však přišel o puk i o možnost střely.

53:31
    Plutnar nahodil od modré čáry, před bránou se o dorážkou pokoušel Skuhravý.

53:55
    Stříteský se dostal do šance, ale z mezikruží se mu nepodařilo vyrovnat.

54:55
    Další šance tentokrát Flek a Gríger, kteří se marně snažili poslat puk za brankovou čáru.

55:18
    Před komerční přestávkou ještě mladoboleslavští hráči diskutovali se sudími o trestu. Nakonec však Michal Vondrka (MBL) zavítal na trestnou lavici.

55:25
    Eminger se snažil z blízka prosadit, ale Peters si dal pozor.

55:50
    Koblasu brankář hostů vychytal lapačkou.

55:56
    Energie si musí pracně získat útočnou třetinu, což stojí energetiky hodně sil.

56:16
    Novotný opustil bránu, Energie to zkouší se šesti bruslaři!

56:58
    Šenkeřík se pokoušel dostat puk do pásma středem, ale Boleslav puk bleskově vyhodila.

57:25
    Hosté hrají v plném počtu a brankoviště Energie je stále prázdné.

58:00
    Energie drží pásmo.

58:11
    Do prázdné brány poslal puk PAVOL SKALICKÝ. Asistence: Adam Zbořil.
    58:11 Pavol SKALICKÝ - 2:4

Po čtvrtém inkasovaném gólu davy lidí opouští ochozy KV Areny.

58:20
    Do konce utkání zbývají necelé dvě minutky.

58:53
    Jeglič (MBL) se provinil nedovoleným bráněním.

58:53
    Filip Novotný zůstává znovu na střídačce.

59:02
    Mladá Boleslav vyhazuje.

59:15
    Rachůnek to zkoušel, po něm Polák. Peters přesný jako švýcarské hodinky.

59:41
    Před bránou se to snažil doklepnout Flek, Skuhravý, Gríger.

Energie dokázala v posledních dvaceti minutách snížit. Střelecky se prosadil Tomáš Rachůnek. Ovšem více nedokázaly Karlovy Vary vstřelit. Naopak Mladá Boleslav přidala další dvě branky. Z ledu karlovarské Energie si Boleslav odváží tři body. Nejlepšími hráči zápasu jsou Adam Zbořil a Václav Skuhravý.

Dnešní utkání sleduje 3771 diváků. (19:47:27)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Skuhravý), 43. T. Rachůnek (Gríger, Flek) – 32. Flynn (Najman, P. Kousal), 34. Zbořil (Skalický, Ševc), 51. Zbořil (Klepiš), 59. Skalický (Zbořil)

Rozhodčí: Hradil, Obadal – Pešek, Malý