K. Vary – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:3 (kon.)
Liberec – Plzeň 7:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 17.01.2020, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 37. kolo

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek pátečního večera. (20:24:49)

Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Michal Moravčík (PLZ) a Libor Hudáček (LIB).

Zápas je u konce. Tygři uštědřili Plzni těžkou lekci z produktivity, když vsítili hned sedm gólů. Indiáni sice na bránu vyslali stejný počet střel jako domácí, jenže se prosadili pouze jednou. Tři body tak zůstanou pod Ještědem.

59:28 Luboš ROB - 7:1

59:28
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň se nakonec dočkala čestného zásahu. Jaroslav Kracík vyslal do úniku LUBOŠE ROBA a ten blafákem mezi betony překazil Dominiku Hrachovinovi čisté konto. Asistence: Jaroslav Kracík.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Radan Lenc přihrál Liboru Hudáčkovi, který z nepochopitelných důvodů minul z bezprostřední blízkosti zcela odkrytou klec. Hned na to pálil na druhé straně Petr Kodýtek, jenž poslal kotouč jen pár centimetrů nad břevno.

56:45
    Severočeši zvládli oslabení na jedničku. Jaroslav Vlach opouští trestnou lavici.
    55:59 Marek ZACHAR - 7:0

55:59
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři střílí gól v oslabení. MAREK ZACHAR se zmocnil na obranné modré puku, nastartoval své nohy a natlačil se až před Kristiána Koláře, kterého překonal kličkou mezi betony. Bez asistence.

55:44
    Dělovku Petera Čerešňáka vyráží Dominik Hrachovina do rohu.

55:13
    Po nepřesném pasu Milana Gulaše Tygři vyhazují puk až na druhou stranu kluziště.

54:34
    Jaroslav Vlach (LIB) je vyloučen za podrážení. Hosté mají šanci aspoň na čestný zásah.

53:43
    Indiáni se chvíli drželi v útočné třetině, vážnějšímu ohrožení brány je ale Liberečtí nepustili.

52:34
    Máme tu poslední komerční přestávku večera. Do konce utkání zbývá zhruba sedm a půl minuty a domácí fanoušci se skvěle baví. Ani kotel Plzně ale chválihodně nepřestává svůj tým podporovat.

51:49
    Ronald Knot vybídl k teči Libora Hudáčka, od jehož hole se kotouč odrazil těsně vedle tyče.

51:31
    Liberečtí se provinili ofsajdem.

50:32
    Jakub Pour se dostal ke střele z mezikruží, mířil ovšem těsně nad břevno.

49:26
    Dnešní utkání sleduje 7 308 diváků.

48:09
    Plzeňským se v žádném případě nedá upřít snaha, jenže psychická výhoda je jednoznačně na straně Tygrů.

46:03
    Dominik Hrachovina trochu zariskoval při rozehrávce, čehož málem využil Petr Kodýtek. Liberecký maskovaný muž však svou chybu povedeným zásahem napravil.

44:57
    Tygři mají puk na svých hokejkách a v klidu kontrolují zápas.

43:38
    Čtvrtý útok Liberce zatlačil Škodovku v její obranné třetině. Jaroslav Vlach našel před bránou číhajícího Jana Ordoše, který si položil Koláře, jenže nedokázal přehodit jeho beton.

42:38
    Ofsajd v podání Západočechů.

41:11
    Libor Hudáček objel bránu a poslal puk do brankoviště. Tam poté nastal zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval Kristián Kolář.

40:01
    Indiáni podruhé mění gólmana. Kristián Kolář se na třetí třetinu vrací do brány.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:51.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 13 (16)
    HC Škoda Plzeň: 6 (16)

Zatímco v první třetině byla výraznější Plzeň, která doplatila na lepší produktivitu domácích, v prostřední dvacetiminutovce dominovaly šelmy! Liberečtí převzali vývoj utkání zcela do své režie a nastříleli Západočechům čtyři góly, přičemž Indiány nespasil ani Dominik Frodl, který po první třetině vystřídal Kristiána Koláře. Po čtyřiceti minutách je stav 6:0 pro Liberec. Uvidíme, zda indiáni ještě najdou síly aspoň na zdramatizování duelu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    38:28 Libor HUDÁČEK - 6:0

38:28
    Demolice pokračuje! Tygři rozjeli přečíslení tři na dva, Michal Birner si trpělivě počkal, až mu spoluhráči najedou před bránu a poté přihrál Janu Ordošovi. Toho sice ještě Dominik Frodl vychytal, na dorážku LIBORA HUDÁČKA už byl ale krátký. Asistence: Jan Ordoš, Michal Birner.

37:46
    Oba týmy hrají v plném počtu.

37:26
    Nyní se podobnou akcí prezentoval Ronald Knot, který rovněž ztroskotal na plzeňském strážci svatyně.

36:59
    Jaroslav Vlach si po kruhu vybruslil až do střelecké pozice, jenže trefil pouze připraveného Dominika Frodla.

35:43
    A nervy už tečou. Michal Moravčík (PLZ) se u mantinelu pustil do Rostislava Marosze (LIB). Ten se sice k souboji moc neměl, rozhodčí ale preventivně oba vyloučili na dvě minuty za hrubost. Uvidíme hru ve čtyřech.

34:35
    Michal Birner objel celou útočnou třetinu a poté vybídl k zakončení Michala Bulíře, jenž svým projektil z pravého kruhu trefil beton přesouvajícího se Dominika Frodla.
    31:57 Libor HUDÁČEK - 5:0

31:57
    Indiáni jsou zralí na ručník! Jeden z obránců špatně zpracoval nahození Rostislava Marosze a touš mu odebral LIBOR HUDÁČEK, jenž v samostatném úniku povedenou kličkou do forhendu překonal marně zasahujícího Dominika Frodla. Asistence: Rostislav Marosz, Oldrich Kotvan.
    31:43 Tomáš HANOUSEK - 4:0

31:43
    Domácí navyšují vedení! TOMÁŠ HANOUSEK přihrál od modré Michalu Birnerovi k pravému mantinelu a sjel si na vrchol kruhu, kam mu Birner kotouč vrátil. Mladý obránce poté vypálil zápěstím a prostřelil Dominika Frodla, jenž měl pravděpodobně zakrytý výhled. Asistence: Michal Birner.

31:08
    Jakub Pour přihrál zpoza brány zcela volnému Patriku Zdráhalovi, jenž se mezi kruhy nacházel v ideální palebné pozice. Střela mu ovšem vůbec nesedla a Dominik Hrachovina nemusel zasahovat.

30:17
    Ladislav Šmíd rozjel z vlastní poloviny slibně vypadající sólo, někdo z jeho spoluhráčů byl však netrpělivý na modré čáře a vystavil zkušeného beka do ofsajdu.

29:30
    Nakonec je hra přerušena.

29:00
    Puk uvízl v rohu plzeňské obranné třetiny, kde se o něj přetlačuje šestice hráčů.

27:15
    Milan Gulaš si znovu střihl souboj jeden na jednoho proti Ladislavu Šmídovi, přičemž tentokrát byl v roli útočícího hráče. Ladislav Šmíd ale jeho střelu zblokoval a podruhé odešel jako vítěz.
    25:59 Michal BIRNER - 3:0

25:59
    A tu bleskové využívá! Michal Bulíř hned po buly poslal puk do brankoviště a MICHAL BIRNER jeho nabídku šikovně tečoval do horního rohu! Dominik Frodl držel čisté konto jen šest minut. Asistence: Michal Bulíř.

25:56
    Matyáš Kantner (PLZ) obdržel menší trest za hákování. Liberec bude hrát přesilovku.

25:47
    Boj teď probíhal především kolem mantinelů. Poté, co se po jednom ze soubojů odrazila černá guma do ochranné sítě, se bude vhazovat u modré čáry na hostující polovině.

24:25
    Petr Straka ujížděl sám na Dominika Hrachovina, kotouč mu však k velké smůle sjel z hole a liberecký gólman měl velmi snadnou práci.

23:46
    Do druhé periody nastoupili Liberečtí mnohem lépe než do té první. Během čtyř minut si připsali stejný počet střel jako za celé úvodní dějství.

22:44
    Rychlonožka Marek Zachar se prosmýkl mezi plzeňskými obránci a mohl jet sám na bránu. Kotouč mu ale utekl a dříve u něj byl Dominik Frodl, jenž jej hokejkou odpálil do bezpečí.

21:00
    Michal Bulíř se z vlastní obranné třetiny prokličkoval až před Dominika Frodla, jenž hned musel předvést těžký zákrok. Bulířovo zakončení ale pokryl a poradil si i s následnou dorážkou.

20:13
    Puk na střídačce Plzně. Vhazovat se bude před Dominikem Hrachovinou.

20:01
    Je to skutečně tak. Kristián Kolář přenechává místo v kleci Dominiku Frodlovi, který tak naskočí i do tohoto utkání.

20:01

Během přestávky se na ledě rozcvičoval plzeňský gólman Dominik Frodl. Není tedy vůbec vyloučeno, že ho od 21. minuty uvidíme v bráně Škodovky.

Druhá třetina začne přibližně v 18:54.

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 3
    HC Škoda Plzeň: 9

Máme za sebou první třetinu! Do té vstoupili mnohem lépe Plzenští, kteří zasypali Dominika Hrachovinu nemalým množstvím střel. Jenže gólů se dočkali pouze domácí. Ti totiž proměnili v branku dvě ze svých pouhých tří pokusů a vedou po dvaceti minutách 2:0! Indiáni sice poté mohli snížit, Dominik Hrachovina ale parádním zásahem podržel svůj tým a drží čisté konto.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:13
    Kristián Kovář si až nyní připisuje zákrok, když vyrazil ránu Oldricha Kotvana od modré lajny.

18:50
    Patrik Zdráhal to zkusil zpoza obránce, jenže Dominika Hrachovina na vážkách nenachytal.

17:57
    A když už se jim to povede, narazí na Dominika Hrachovinu, jenž si nyní připisuje další zásah. Bude se vhazovat v obranné třetině domácích.

16:58
    Indiáni jsou stále aktivnější, leč se jim nedaří prokousat přes defenzivu Tygrů.

15:08
    Střely na bránu v tuto chvíli 2:7 z pohledu Tygrů! Svěřenci trenéra Patrika Augusty jsou zatím stoprocentní v zakončení!

14:35
    Domácí jsou kompletní! Plzeň i přes velkou šanci početní výhodu nevyužila.

13:56
    Nyní měl Matyáš Kantner po křížném pasu Milana Gulaše před sebou zcela prázdnou bránu, jenže Dominik Hrachovina se na brankové čáře roztáhl jako šňůra na prádlo a fantastickým zákrokem podržel svůj tým!

13:33
    Z pravého kruhu pálil Matyáš Kantner. Střela mu ale vůbec nesedla.

13:09
    Ten ovšem zastavuje hvizd sudího, jenž signalizuje postavení mimo hru.

13:05
    Nyní už Západočeši rozjíždí nový útok.

12:50
    Liberečtí se ale dostali k puku a šetří čas.

12:28
    Adam Musil (PLZ) putuje na trestnou lavici za sekání. Plzeň má šanci v přesilové hře získat psychickou výhodu na svou stranu.
    11:55 Jaroslav VLACH - 2:0

11:55
    Tak tohle je hodně studená sprcha pro Škodovku! Jeden z plzeňských beků dojížděl ve vlastním obranném pásmu vyhozený kotouč, když v tu se za ním zjevil Jan Ordoš, který ho o puk připravil. Následně zpoza brány adresoval přihrávku JAROSLAVU VLACHOVI, který se napřáhl na levém kruhu a bombou k bližší tyči nedal Kolářovi šanci. Asistence: Jan Ordoš.
    10:29 Michal BULÍŘ - 1:0

10:29
    Tygři otevírají skóre! Ladislav Šmíd obdržel na modré kotouč a povedenou kličkou obešel napadajícího Milana Gulaše. Následně si sjel až do rohu a přihrál ke vzdálenější tyči zcela volnému MICHALU BULÍŘOVI, který z první nasměroval puk do sítě. Asistence: Ladislav Šmíd.

09:37
    Na druhé straně kryje Dominik Hrachovina nahození Petra Kodýtka.

08:39
    Až nyní prověřil pozornost Kristiána Koláře Jaroslav Vlach, jehož pokus z ostrého úhlu si ale plzeňský gólman pohlídal.

07:51
    Tygři se po dlouhé době dostali do útočné třetinu, tu však museli po vlastní nepřesné přihrávce vyklidit. Domácí zatím nevystřelili na bránu.

06:52
    Milan Gulaš objel brankoviště a přihrál mezi kruhy Tomáši Mertlovi, jehož povedený pokus z voleje vyrazil Dominik Hrachovina svým levým betonem.

05:17
    Vše vrcholí zakázaným uvolněním šelem. Buly proběhne po levici Dominika Hrachoviny.

04:03
    Hra Severočechů je zatím poněkud zmatečná, Plzeň působí mnohem kompaktněji.

03:16
    Petr Kodýtek využil zmatků v obranném pásmu domácích a vypálil z vrcholu levého kruhu, jenže trefil pouze připraveného Dominika Hrachovinu. Ten si poradil i s následnou střelou Michala Kovařčíka od modré.

02:08
    Tygři se bez větších potíží ubránili, Ronald Knot je na ledě.

01:17
    Dominik Hrachovina lapil nahození indiánů, vyklepal kotouč z rukavice a hokejkou jej odehrál do středního pásma, za což sklidil zasloužený potlesk.

00:58
    Další dělovku, tentokrát z hole Petera Čerešňáka, zneškodnil svým tělem Jaroslav Vlach. Navíc je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, takže vhazovat se bude v neutrální zóně.

00:39
    Liberečtí se osvobozují a mohou vystřídat.

00:13
    Ránu Milana Gulaše od modré obětavě zblokoval Petr Jelínek.

00:08
    Hned uvidíme přesilovou hru. Za podrážení je vyloučen Ronald Knot (LIB).

00:01

Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.

Týmy už mají za sebou rozbruslení, Tygři se oblékli do bílých dresů, Plzeň nastoupí v modré.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Indiáni ještě před začátkem zápasu přišli s překvapením. Poprvé v sezóně se mezi tři tyče totiž nepostaví Dominik Frodl, nýbrž Kristián Kolář!

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Průžek.

HC Škoda Plzeň: Kolář (Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček.

Umístění v tabulce: 2.
    Počet bodů: 72
    Skóre: 115:83
    Poslední utkání: Plzeň vs. Liberec 3:2
    Nejproduktivnější hráč: Libor Hudáček (15+21)

Šelmy sice nemají takovou formu jako jejich dnešní soupeř, i ony se ale nachází v herní pohodě. A jak ukázaly po nedávné bezgólové prohře na Kladně, jedna porážka je nemůže rozhodit. V odvetě se navíc Tygři můžou opřít o domácí prostředí, kde vyhráli dvanáctkrát za sebou. V celém ročníku navíc jejich tvrz dobyly pouze dvě mužstva. Budou svěřenci Patrika Augusty tentokrát proti indiánům úspěšní?

Umístění v tabulce: 3.
    Počet bodů: 70
    Skóre: 120:87
    Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš (30+30)

Plzeň se po Novém roce rozjela. Poslední prohru musela skousnout 28. prosince, od té doby vyhrála šest zápasů v řadě a začíná stíhat vedoucí duo Sparta – Liberec. Na Tygry ztrácí již jen dva body, Liberečtí mají ale o jedno odehrané střetnutí méně. Se Severočechy se Škodovka ostatně utkala v úterý a po vyrovnané bitvě brala tři body. Bude úspěšná v odvetě? Pod Ještědem tři zápasy v řadě neskórovala!

Přeji pěkný páteční večer a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. Dnes nás mimo jiné čeká velmi důležitý souboj celků z čela tabulky, v rámci 37. kola se proti sobě totiž postaví Bílí Tygři Liberec a HC Škoda Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Šmíd), 12. J. Vlach (Ordoš, Bulíř), 26. Birner (Bulíř), 32. T. Hanousek (Birner), 32. L. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. L. Hudáček (Ordoš, Birner), 56. M. Zachar – 60. Rob (Kracík)

HC Škoda Plzeň: Kolář (21.–41. Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček

Diváci: 7 308