K. Vary – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:3 (kon.)
Liberec – Plzeň 7:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 17.01.2020, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji pěkný páteční večer a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. Dnes nás mimo jiné čeká velmi důležitý souboj celků z čela tabulky, v rámci 37. kola se proti sobě totiž postaví Bílí Tygři Liberec a HC Škoda Plzeň.

Umístění v tabulce: 3.
    Počet bodů: 70
    Skóre: 120:87
    Poslední utkání: Plzeň vs. Liberec 3:2
    Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš (30+30)

Plzeň se po Novém roce rozjela. Poslední prohru musela skousnout 28. prosince, od té doby vyhrála šest zápasů v řadě a začíná stíhat vedoucí duo Sparta – Liberec. Na Tygry ztrácí již jen dva body, Liberečtí mají ale o jedno odehrané střetnutí méně. Se Severočechy se Škodovka ostatně utkala v úterý a po vyrovnané bitvě brala tři body. Bude úspěšná v odvetě? Pod Ještědem tři zápasy v řadě neskórovala!

Umístění v tabulce: 2.
    Počet bodů: 72
    Skóre: 115:83
    Nejproduktivnější hráč: Libor Hudáček (15+21)

Šelmy sice nemají takovou formu jako jejich dnešní soupeř, i ony se ale nachází v herní pohodě. A jak ukázaly po nedávné bezgólové prohře na Kladně, jedna porážka je nemůže rozhodit. V odvetě se navíc Tygři můžou opřít o domácí prostředí, kde vyhráli dvanáctkrát za sebou. V celém ročníku navíc jejich tvrz dobyly pouze dvě mužstva. Budou svěřenci Patrika Augusty tentokrát proti indiánům úspěšní?

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Průžek.

HC Škoda Plzeň: Kolář (Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček.

Indiáni ještě před začátkem zápasu přišli s překvapením. Poprvé v sezóně se mezi tři tyče totiž nepostaví Dominik Frodl, nýbrž Kristián Kolář!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Týmy už mají za sebou rozbruslení, Tygři se oblékli do bílých dresů, Plzeň nastoupí v modré.

Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.

00:01

00:08
    Hned uvidíme přesilovou hru. Za podrážení je vyloučen Ronald Knot (LIB).

00:13
    Ránu Milana Gulaše od modré obětavě zblokoval Petr Jelínek.

00:39
    Liberečtí se osvobozují a mohou vystřídat.

00:58
    Další dělovku, tentokrát z hole Petera Čerešňáka, zneškodnil svým tělem Jaroslav Vlach. Navíc je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, takže vhazovat se bude v neutrální zóně.

01:17
    Dominik Hrachovina lapil nahození indiánů, vyklepal kotouč z rukavice a hokejkou jej odehrál do středního pásma, za což sklidil zasloužený potlesk.

02:08
    Tygři se bez větších potíží ubránili, Ronald Knot je na ledě.

03:16
    Petr Kodýtek využil zmatků v obranném pásmu domácích a vypálil z vrcholu levého kruhu, jenže trefil pouze připraveného Dominika Hrachovinu. Ten si poradil i s následnou střelou Michala Kovařčíka od modré.

04:03
    Hra Severočechů je zatím poněkud zmatečná, Plzeň působí mnohem kompaktněji.

05:17
    Vše vrcholí zakázaným uvolněním šelem. Buly proběhne po levici Dominika Hrachoviny.

06:52
    Milan Gulaš objel brankoviště a přihrál mezi kruhy Tomáši Mertlovi, jehož povedený pokus z voleje vyrazil Dominik Hrachovina svým levým betonem.

07:51
    Tygři se po dlouhé době dostali do útočné třetinu, tu však museli po vlastní nepřesné přihrávce vyklidit. Domácí zatím nevystřelili na bránu.

08:39
    Až nyní prověřil pozornost Kristiána Koláře Jaroslav Vlach, jehož pokus z ostrého úhlu si ale plzeňský gólman pohlídal.

09:37
    Na druhé straně kryje Dominik Hrachovina nahození Petra Kodýtka.

10:29
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři otevírají skóre! Ladislav Šmíd obdržel na modré kotouč a povedenou kličkou obešel napadajícího Milana Gulaše. Následně si sjel až do rohu a přihrál ke vzdálenější tyči zcela volnému MICHALU BULÍŘOVI, který z první nasměroval puk do sítě. Asistence: Ladislav Šmíd.
    10:29 Michal BULÍŘ - 1:0

11:55
    Tak tohle je hodně studená sprcha pro Škodovku! Jeden z plzeňských beků dojížděl ve vlastním obranném pásmu vyhozený kotouč, když v tu se za ním zjevil Jan Ordoš, který ho o puk připravil. Následně zpoza brány adresoval přihrávku JAROSLAVU VLACHOVI, který se napřáhl na levém kruhu a bombou k bližší tyči nedal Kolářovi šanci. Asistence: Jan Ordoš.
    11:55 Jaroslav VLACH - 2:0

12:28
    Adam Musil (PLZ) putuje na trestnou lavici za sekání. Plzeň má šanci v přesilové hře získat psychickou výhodu na svou stranu.

12:50
    Liberečtí se ale dostali k puku a šetří čas.

13:05
    Nyní už Západočeši rozjíždí nový útok.

13:09
    Ten ovšem zastavuje hvizd sudího, jenž signalizuje postavení mimo hru.

13:33
    Z pravého kruhu pálil Matyáš Kantner. Střela mu ale vůbec nesedla.

13:56
    Nyní měl Matyáš Kantner po křížném pasu Milana Gulaše před sebou zcela prázdnou bránu, jenže Dominik Hrachovina se na brankové čáře roztáhl jako šňůra na prádlo a fantastickým zákrokem podržel svůj tým!

14:35
    Domácí jsou kompletní! Plzeň i přes velkou šanci početní výhodu nevyužila.

15:08
    Střely na bránu v tuto chvíli 2:7 z pohledu Tygrů! Svěřenci trenéra Patrika Augusty jsou zatím stoprocentní v zakončení!

16:58
    Indiáni jsou stále aktivnější, leč se jim nedaří prokousat přes defenzivu Tygrů.

17:57
    A když už se jim to povede, narazí na Dominika Hrachovinu, jenž si nyní připisuje další zásah. Bude se vhazovat v obranné třetině domácích.

18:50
    Patrik Zdráhal to zkusil zpoza obránce, jenže Dominika Hrachovina na vážkách nenachytal.

19:13
    Kristián Kovář si až nyní připisuje zákrok, když vyrazil ránu Oldricha Kotvana od modré lajny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu! Do té vstoupili mnohem lépe Plzenští, kteří zasypali Dominika Hrachovinu nemalým množstvím střel. Jenže gólů se dočkali pouze domácí. Ti totiž proměnili v branku dvě ze svých pouhých tří pokusů a vedou po dvaceti minutách 2:0! Indiáni sice poté mohli snížit, Dominik Hrachovina ale parádním zásahem podržel svůj tým a drží čisté konto.

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 3
    HC Škoda Plzeň: 9

Druhá třetina začne přibližně v 18:54.

Během přestávky se na ledě rozcvičoval plzeňský gólman Dominik Frodl. Není tedy vůbec vyloučeno, že ho od 21. minuty uvidíme v bráně Škodovky.

20:01

20:01
    Je to skutečně tak. Kristián Kolář přenechává místo v kleci Dominiku Frodlovi, který tak naskočí i do tohoto utkání.

20:13
    Puk na střídačce Plzně. Vhazovat se bude před Dominikem Hrachovinou.

21:00
    Michal Bulíř se z vlastní obranné třetiny prokličkoval až před Dominika Frodla, jenž hned musel předvést těžký zákrok. Bulířovo zakončení ale pokryl a poradil si i s následnou dorážkou.

22:44
    Rychlonožka Marek Zachar se prosmýkl mezi plzeňskými obránci a mohl jet sám na bránu. Kotouč mu ale utekl a dříve u něj byl Dominik Frodl, jenž jej hokejkou odpálil do bezpečí.

23:46
    Do druhé periody nastoupili Liberečtí mnohem lépe než do té první. Během čtyř minut si připsali stejný počet střel jako za celé úvodní dějství.

24:25
    Petr Straka ujížděl sám na Dominika Hrachovina, kotouč mu však k velké smůle sjel z hole a liberecký gólman měl velmi snadnou práci.

25:47
    Boj teď probíhal především kolem mantinelů. Poté, co se po jednom ze soubojů odrazila černá guma do ochranné sítě, se bude vhazovat u modré čáry na hostující polovině.

25:56
    Matyáš Kantner (PLZ) obdržel menší trest za hákování. Liberec bude hrát přesilovku.

25:59
    A tu bleskové využívá! Michal Bulíř hned po buly poslal puk do brankoviště a MICHAL BIRNER jeho nabídku šikovně tečoval do horního rohu! Dominik Frodl držel čisté konto jen šest minut. Asistence: Michal Bulíř.
    25:59 Michal BIRNER - 3:0

27:15
    Milan Gulaš si znovu střihl souboj jeden na jednoho proti Ladislavu Šmídovi, přičemž tentokrát byl v roli útočícího hráče. Ladislav Šmíd ale jeho střelu zblokoval a podruhé odešel jako vítěz.

29:00
    Puk uvízl v rohu plzeňské obranné třetiny, kde se o něj přetlačuje šestice hráčů.

29:30
    Nakonec je hra přerušena.

30:17
    Ladislav Šmíd rozjel z vlastní poloviny slibně vypadající sólo, někdo z jeho spoluhráčů byl však netrpělivý na modré čáře a vystavil zkušeného beka do ofsajdu.

31:08
    Jakub Pour přihrál zpoza brány zcela volnému Patriku Zdráhalovi, jenž se mezi kruhy nacházel v ideální palebné pozice. Střela mu ovšem vůbec nesedla a Dominik Hrachovina nemusel zasahovat.

31:43
    Domácí navyšují vedení! TOMÁŠ HANOUSEK přihrál od modré Michalu Birnerovi k pravému mantinelu a sjel si na vrchol kruhu, kam mu Birner kotouč vrátil. Mladý obránce poté vypálil zápěstím a prostřelil Dominika Frodla, jenž měl pravděpodobně zakrytý výhled. Asistence: Michal Birner.
    31:43 Tomáš HANOUSEK - 4:0

31:57
    Indiáni jsou zralí na ručník! Jeden z obránců špatně zpracoval nahození Rostislava Marosze a touš mu odebral LIBOR HUDÁČEK, jenž v samostatném úniku povedenou kličkou do forhendu překonal marně zasahujícího Dominika Frodla. Asistence: Rostislav Marosz, Oldrich Kotvan.
    31:57 Libor HUDÁČEK - 5:0

34:35
    Michal Birner objel celou útočnou třetinu a poté vybídl k zakončení Michala Bulíře, jenž svým projektil z pravého kruhu trefil beton přesouvajícího se Dominika Frodla.

35:43
    A nervy už tečou. Michal Moravčík (PLZ) se u mantinelu pustil do Rostislava Marosze (LIB). Ten se sice k souboji moc neměl, rozhodčí ale preventivně oba vyloučili na dvě minuty za hrubost. Uvidíme hru ve čtyřech.

36:59
    Jaroslav Vlach si po kruhu vybruslil až do střelecké pozice, jenže trefil pouze připraveného Dominika Frodla.

37:26
    Nyní se podobnou akcí prezentoval Ronald Knot, který rovněž ztroskotal na plzeňském strážci svatyně.

37:46
    Oba týmy hrají v plném počtu.

38:28
    Demolice pokračuje! Tygři rozjeli přečíslení tři na dva, Michal Birner si trpělivě počkal, až mu spoluhráči najedou před bránu a poté přihrál Janu Ordošovi. Toho sice ještě Dominik Frodl vychytal, na dorážku LIBORA HUDÁČKA už byl ale krátký. Asistence: Jan Ordoš, Michal Birner.
    38:28 Libor HUDÁČEK - 6:0

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Zatímco v první třetině byla výraznější Plzeň, která doplatila na lepší produktivitu domácích, v prostřední dvacetiminutovce dominovaly šelmy! Liberečtí převzali vývoj utkání zcela do své režie a nastříleli Západočechům čtyři góly, přičemž Indiány nespasil ani Dominik Frodl, který po první třetině vystřídal Kristiána Koláře. Po čtyřiceti minutách je stav 6:0 pro Liberec. Uvidíme, zda indiáni ještě najdou síly aspoň na zdramatizování duelu.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 13 (16)
    HC Škoda Plzeň: 6 (16)

Třetí třetina začne přibližně v 19:51.

40:01

40:01
    Indiáni podruhé mění gólmana. Kristián Kolář se na třetí třetinu vrací do brány.

41:11
    Libor Hudáček objel bránu a poslal puk do brankoviště. Tam poté nastal zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval Kristián Kolář.

42:38
    Ofsajd v podání Západočechů.

43:38
    Čtvrtý útok Liberce zatlačil Škodovku v její obranné třetině. Jaroslav Vlach našel před bránou číhajícího Jana Ordoše, který si položil Koláře, jenže nedokázal přehodit jeho beton.

44:57
    Tygři mají puk na svých hokejkách a v klidu kontrolují zápas.

46:03
    Dominik Hrachovina trochu zariskoval při rozehrávce, čehož málem využil Petr Kodýtek. Liberecký maskovaný muž však svou chybu povedeným zásahem napravil.

48:09
    Plzeňským se v žádném případě nedá upřít snaha, jenže psychická výhoda je jednoznačně na straně Tygrů.

49:26
    Dnešní utkání sleduje 7 308 diváků.

50:32
    Jakub Pour se dostal ke střele z mezikruží, mířil ovšem těsně nad břevno.

51:31
    Liberečtí se provinili ofsajdem.

51:49
    Ronald Knot vybídl k teči Libora Hudáčka, od jehož hole se kotouč odrazil těsně vedle tyče.

52:34
    Máme tu poslední komerční přestávku večera. Do konce utkání zbývá zhruba sedm a půl minuty a domácí fanoušci se skvěle baví. Ani kotel Plzně ale chválihodně nepřestává svůj tým podporovat.

53:43
    Indiáni se chvíli drželi v útočné třetině, vážnějšímu ohrožení brány je ale Liberečtí nepustili.

54:34
    Jaroslav Vlach (LIB) je vyloučen za podrážení. Hosté mají šanci aspoň na čestný zásah.

55:13
    Po nepřesném pasu Milana Gulaše Tygři vyhazují puk až na druhou stranu kluziště.

55:44
    Dělovku Petera Čerešňáka vyráží Dominik Hrachovina do rohu.

55:59
    Tygři střílí gól v oslabení. MAREK ZACHAR se zmocnil na obranné modré puku, nastartoval své nohy a natlačil se až před Kristiána Koláře, kterého překonal kličkou mezi betony. Bez asistence.
    55:59 Marek ZACHAR - 7:0

56:45
    Severočeši zvládli oslabení na jedničku. Jaroslav Vlach opouští trestnou lavici.

57:37
    Radan Lenc přihrál Liboru Hudáčkovi, který z nepochopitelných důvodů minul z bezprostřední blízkosti zcela odkrytou klec. Hned na to pálil na druhé straně Petr Kodýtek, jenž poslal kotouč jen pár centimetrů nad břevno.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:28
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň se nakonec dočkala čestného zásahu. Jaroslav Kracík vyslal do úniku LUBOŠE ROBA a ten blafákem mezi betony překazil Dominiku Hrachovinovi čisté konto. Asistence: Jaroslav Kracík.
    59:28 Luboš ROB - 7:1

Zápas je u konce. Tygři uštědřili Plzni těžkou lekci z produktivity, když vsítili hned sedm gólů. Indiáni sice na bránu vyslali stejný počet střel jako domácí, jenže se prosadili pouze jednou. Tři body tak zůstanou pod Ještědem.

Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Michal Moravčík (PLZ) a Libor Hudáček (LIB).

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek pátečního večera. (20:24:49)

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Šmíd), 12. J. Vlach (Ordoš, Bulíř), 26. Birner (Bulíř), 32. T. Hanousek (Birner), 32. L. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. L. Hudáček (Ordoš, Birner), 56. M. Zachar – 60. Rob (Kracík)

HC Škoda Plzeň: Kolář (21.–41. Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček

Diváci: 7 308