K. Vary – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:3 (kon.)
Liberec – Plzeň 7:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:0 (kon.)
HC Olomouc
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Mountfield HK
Pátek 17.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 37. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:14:53)

Nejlepší hráči:
    HC Olomouc Lukáš Nahodil
    Mountfield HK: Marek Mazanec.

Ve třetí třetině přidali Hanáci ve hře 4 na 4 další gól, za který si zářez na pažbě udělá Lukáš Klimek. Tři body tak dnes zůstávají v plecharéně.

59:21
    Nyní už ale Hanáci dostali puk dokonce za útočnou modrou.

59:05
    Švrček chtěl kotouč odpálit po mantinelu pryč, to se mu nepovedlo.

59:00
    Mazanec zůstává na střídačce, Mountfield to zkusí v šesti!

Olomouc právě vstřelila branku!
    A první útok Hanáků dává možná klíčový gól utkání! Ve hře 4 na 4 se prosazuje LUKÁŠ KLIMEK. Asistence: Lukáš Nahodil.

56:18
    Čáp u olomoucké střídačky srazil Olesze, ten si to nenechal líbit a skočil na hradeckého hráče. Oba si teď půjdou sednout na trestnou lavici.

56:15
    Nahodilova rána neprošla k bráně, Klimkova dělovka ano, Mazanec ji vyrazil. Poté hradecký brankář předvedl fotbalový zákrok, kdy kotouč vykopl betonem před sebe.

55:11
    Hosté opět vyhazují kotouč přes všechny čáry.

55:02
    Zakázané uvolnění Hradce.

54:16
    Jaroměřského střela se odrazila od betonů hradeckého gólmana.

52:56
    Klimek sprintoval za kotoučem do útočné třetiny, rychleji byl ale u černé pryže soupeř.

52:00
    Kotouče se v obranném pásmu ujímá Martin Vyrůbalík.

51:05
    Nahodil nahodil kotouč na hradeckou bránu, Mazanec jej raději ponechal v bezpečí své lapačky, dokud rozhodčí neodpískal.

50:00
    Musil z dobré střelecké pozice trefuje plexisklo!

49:45
    Žejdl posunul kotouč na Lva, ten o něj ale záhy přišel. Domácímu publiku se pak velmi nelíbilo, jakým způsobem Eklund zastavil jednoho z Olomouckých.

48:00
    Do Chalupovy střely vložil svou hokejku Laš.

47:49
    Domácí teď měli trchu problémy s rozehrávkou, nakonec se jim ale podařilo dostat kotouč k Mazancově bráně.

46:21
    Hradec se z olomouckého tlaku osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

46:21
    Strapáč zachytil rozehrávku Hradce a nasměroval kotouč na Irgla, ten minul. Odražený puk se potom dostal k Burianovi, mezi nám a bránou už však bylo hodně hráčů, a tak měl střeleckou pozici podstatně těžší.

44:07
    Knotek je na ledě, oslabení jeho tým ustál.

44:00
    Pavlíkova rána na bránu neprošla, ale Hradec teď ostřeluje Konráda ze všech pozic.

43:25
    Hanáci vyhazují kotouč přes všechny čáry.

43:13
    Z Knotkova trestu zbývá necelá minuta.

43:13
    Gól neplatí!

43:13
    Smoleňák teď dorazil kotouč za brankovou čáru, ale rozhodčí ukazuje, že se poradí s videorozhodčím, zda nedošlo k postavení útočícího hráče v brankovišti.

43:00
    Jaroměřský zachytil kotouč před bránou a Klimek ho zavezl na druhou stranu ledové plochy.

42:30
    Hradec kombinuje v útočné třetině.

42:04
    První přesilovou hru v dnešním zápase si zahrají také hosté.

40:44
    Švrčkovi se nepodařilo vyhodit kotouč z obranné třetiny, napodruhé ho tedy raději vyvezl.

40:10
    Tomáš Valenta posílá kotouč po mantinelu do útočné třetiny.

40:01

Střely na bránu po 2. třetině: 19/17

Ve druhém dějství jsme branku neviděli, ačkoli Olomouc měla několik příležitostí k tomu, aby svůj hubený náskok navýšila – zejména v závěru druhé dvacetiminutovky. Marek Mazanec v bráně Mountfieldu však žádný další puk za svá záda nepustil. Třetí třetina začne přibližně v 19:37.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:31
    Jergl poslal pozdrav Konrádovým betonům.

38:42
    Strapáč s Irglem a Burianem se řítili na Mazance, Irgl se rozhodl přihrávat na spoluhráče, do jeho přihrávky ale vložil holi hradecký bek.

38:05
    Ofsajd hostů.

37:20
    Jaroměřský teď klekl do střely jednoho z Hradeckých a hosté musí do středního pásma.

36:40
    Vhazovat se bude před brankářem Mountfieldu.

36:16
    Nedomlel dokázal obejít Káňu, se Švrček už si však neporadil.

35:48
    Ondrušek hned po buly uklidil kotouč do lapačky Marka Mazance.

35:43
    Lukáš Nahodil zkoušel najít mezírku mezi betony brankáře Mountfieldu, bez úspěchu. O chvíli později poslal Strapáč nepříjemný pozdrav Mazancově vyrážečce. Následně se Burian prokličkoval mezikružím, ke střele se sice nedostal, ale stihl alespoň přihrát na modrou čáru. Takhle pasáž se Hanákům povedla. Vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.

34:45
    Konrád posílá kotouč po mantinelu, tam jsou ale jen hráči v černých dresech.

33:16
    Skladaný se řítil na brankáře Mazance, ale potřeboval by si srovnat mířidla.

32:40
    Nahrávka na Žejdla mířila jen do bruslí hradeckého útočníka.

31:50
    Strapáč vyslal tvrdou ránu, kterou hradecký gólman vyrazil na mantinel.

31:40
    Burian za bránou nahrál na modrou čáru, odtud se kotouč posunul opět za svatyni hostů, jenže tentokrát právě na hokejky hráčů v černých dresech.

30:30
    Teď měl olomoucký brankář štěstí. Rozehrál totiž přímo na hůl Radovana Pavlíka, který mu stál tváří tvář, mladý forvard ale kotouč ideálně nezpracoval. V následující protiakci se na Mazance řítil Klimek, ale jeho střela jen zaduněla o plexisklo.

29:20
    Perret to měl před bránou z úhlu, a tak raději volil přihrávku na Eklunda. Hradec se stále drží v útočném pásmu.

28:15
    Dujsík pálil od modré čáry do plexiskla.

27:56
    Ofsajd Hradce.

27:38
    Ale to už jsou na kotouči zase hosté.

27:20
    Irgl poslal kotouč do útočné třetiny, kde o něj v rohu kluziště bojuje Petr Strapáč.

27:07
    Hanáci opět vyhazují jen na zakázané uvolnění.

26:49
    Burian ještě stihl zachytit kotouč před útočnou modrou.

26:00
    Zakázané uvolnění Olomouce.

25:00
    Nahodil si rukavicí sklepl kotouč ze vzduchu, jeho střelu ale zablokoval protihráč a dopředu může jít Hradec.

24:21
    Na útočný výlet se vydal Ondrušek, který teď bojuje v rohu útočného pásma o kotouč se dvěma protihráči.

23:50
    Chalupa před bránou hledal Cibulskise, naštěstí pro domácí ho nenašel.

23:30

22:21
    Valentův střelecký pokus zase skončil na Mazancových betonech.

21:53
    Irglovu střelu vyrazil Mazanec ramenem.

20:32
    Nakonec z toho však domácí nedokázali vytěžit žádnou střelu.

20:20
    Kotouč je v obranné třetině Hradce, kde se usídlil také první útok Olomouce.

20:01

Střely na bránu po 1. třetině: 7/9

Olomouci se povedl parádní vstup do zápasu, když v čase 0:21 skóroval Pavel Musil. Oba celky měly v první dvacetiminutovce několika slibných šancí, žádný gól už jsme však neviděli, a tak budou domácí do druhého dějství vstupovat s těsným náskokem 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:58
    Do šance se ještě na sklonku třetiny dostal Jan Knotek, už však neměl dost sil a tak byla jeho střela spíše propagační.

19:31
    Musil zkusil nahodit kotouč ze středního pásma na Mazance, ten ihned rozehrává. Hradec byl ale příliš rychlý a dopustil se ofsajdu.

19:00
    A fanoušci teď nesouhlasí s výrokem rozhodčích, že se Olomouc dopustila ofsajdu.

18:50
    Cingel poslal žabičku do rohu útočného pásma, kotouč si u mantinelu vyzvedl Laš.

18:17
    Zakázané uvolnění domácích.

18:05
    Strapáčova přihrávka na Irgla byla příliš prudká, kotouč skončil v rohu hradecké třetiny, odkud jej vydolovali domácí a vyhodili na druhou stranu ledové plochy.

17:22
    Švrčkovu střelu od modré čáry někdo z hráčů tečoval do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:09
    Ofsajd domácích.

16:44
    Domácí si nepohlídali Lukáše Žejdla, který se tak směle mohl pustit za kotoučem do útočné třetiny. Žejdl vyslal na Konráda nepříjemnou střelu, kterou brankář vyrazil ramenem přímo na hokejku spoluhráče.

15:38
    Laš dostal přihrávku před bránu, jeho střelu Mazanec vyrazil a dorážet zkoušel Kořenek, ale bez úspěchu. O chvíli později pak vyslal dalekonosnou střelu od modré čáry Tomáš Dujsík.

14:35
    Hosté přesunuli hru na druhou stranu a v dobré střelecké pozici se ocitl Radovan Pavlík, ten však nedokázal ve velké rychlosti ideálně zakončit, a tak je z toho pro Hradec alespoň vhazování pře Konrádem.

14:16
    Kotouč je v obranném pásmu Hradce.

13:30
    Mountfield nahazuje do útočné třetiny, dřív jsou ale u kotouče domácí.

12:20
    Vhazovat se bude před Konrádem.

12:00
    Hanáci teď měli trochu problémy s tím, aby u brány zpacifikovali soupeře, nakonec se jim to sice podařilo, ale kotouč vyhodili jen do středního pásma, kde si ho opět přebrali Hradečtí.

11:50
    Do útočného pásma se teď dostali tři hráči Hradce, každý z nich byl ale stíhán někým z Olomouckých. Hosté se přesto dostali ke střele, kterou Konrád pokryl.

11:16
    Dragoun zkoušel objet bránu Olomouce, ale Jan Jaroměřský byl proti.

10:45
    Přihrávka na Olesze byla moc prudká, olomouckému útočníkovi se kotouč odrazil od brusle rovnou do obranného pásma Hradce, takže kotouč mají na svých hokejkách hráči v černých dresech.

10:07
    Musil s Nahodilem se řítili na bránu, prvně jmenovaný adresoval kotouč Nahodilovi, ten však neměl na zakončení moc prostoru.

09:40
    Kotouč je po souboji v rohu hradeckého obranného pásma mimo kluziště, vhazovat se bude před Mazancem.

09:34
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

08:50
    Laš nahrával zpoza brány, ale oba jeho spoluhráči, kteří byli poblíž trajektorie kotouče, na černou pryž nedosáhli.

08:00
    Olesz hledal před bránou Káňu, jeho přihrávka ale přistála přímo na čepeli bránícího hráče Hradce.

07:05
    Rutar nahrál přímo na hůl Jergla, ten chtěl kotouč posunout na Perreta, ale neúspěšně. Hradec se však přesto během této akce dostal do střelecké šance, kterou měl na holi právě Aleš Jergl. Jeho projektil však zastavil Konrád. Vhazovat se tak bude před olomouckým brankářem.

06:44
    Valentovy dva střelecké pokusy byl zblokovány hráči soupeře, Lukáš Nahodil pak z bezprostřední blízkosti střílel jen do Mazance.

06:27
    Burian přenechal za bránou kotouč Jaroměřskému a domácí mohou rozehrát.

05:41
    Mountfield je kompletní.

05:25
    Kotouč je opět u Konráda, tohle oslabení hosté přežijí bez ztráty kytičky.

04:54
    Ondruškova rána končí v náručí Marka Mazance. Vhazovat se bude po levici hradeckého gólmana.

04:38
    Hradec se opět osvobozuje a z jeho oslabení už zbývá jen minuta.

04:12
    Olomouc byla při přechodu modré čáry příliš horlivá, rozhodčí píská ofsajd.

03:44
    Hradci se teď dvakrát podařilo dostat kotouč až k Lukášovi a hosté tak pošetřili cenné vteřinky z oslabení.

03:37
    Domácí si zahrají přesilovku, na trestnou lavici odjíždí Cibulskis (HKM).

03:27
    Hanáci teď dvakrát zblokovali přihrávku soupeře ve svém vlastním pásmu, po odrazu kotouče pak mohli jít dopředu, ale nepodařilo se jim přejít střední pásmo.

02:35
    Hanáci mají kotouč na svých hokejkách a hra se zase na chvíli přesouvá na druhou stranu.

02:20
    Eklund vyslal nebezpečnou střelu na Lukáše, ten vyráží.

01:43

01:40
    Kotouč je za bránou hostů a oba celky mohou po hektickém startu trochu vydechnout.

01:00
    Na druhé straně se do úniku dostal Perret, ale neměl dostatečný klid na zakončení. Hradec je však stále v útočném pásmu.
    00:21 Pavel MUSIL - 1:0

00:21
    Tak to by vstup do utkání z říše snů! Po úvodním buly se ke kotouči dostali domácí hokejisté, kteří se hned vydali do útoku. PAVEL MUSIL dokázal protlačit kotouč za záda Mazance. Asistence: Lukáš Klimek a Lukáš Nahodil.

00:01

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Škůrek – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, J. Knotek (A), Olesz – Laš, Kořenek, Skladaný.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Cibulskis, Čáp, Šalda, F. Pavlík (A), Rosandić – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Lev, Klíma, Perret – Koukal, Jergl, R. Pavlík – Dragoun, Miškář, Žejdl..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Hokejisté Hradce se zlehka propadli tabulkou, momentálně jsou na 9. příčce se ziskem 51 bodů. V lednu odehráli Východočeši pouze 3 zápasy. Vstup do nového roku se jim relativně podařil, na domácím ledě zdolali brněnskou Kometu v prodloužení (2:1). O týden později pak v nastaveném čase nestačili na Mladou Boleslav (2:3). Chuť si však Mountfield spravil na Karlových Varech, které vyprovodil výsledkem 5:0.

Radek Smoleňák je nejproduktivnějším mužem Hradce, v dosavadních 35 zápasech zaznamenal 25 bodů (14+11). Smoleňák je zároveň se 14 zásahy nejlepším střelcem svého týmu. Brankářskou jedničkou je Marek Mazanec, jehož úspěšnost zákroků činí 91,50 %.

HC Olomouc
    Hanáci odehráli v první polovině ledna velmi vyrovnané zápasy s týmy z přední tabulky. Proti Plzni dokázali vybojovat bod, s Kometou to na domácím ledě nevyšlo, ale z Třince si odvezli dva body za výhru v samostatných nájezdech. Stejná disciplína musela rozhodnout také zápas v Pardubicích, tam se však radovali Východočeši. Hanáci mají na svém kontě 45 bodů a jsou na 11. příčce tabulky. Na kladenské Rytíře ztrácí 2 body, takže v dnešním utkání budou určitě chtít zabrat.

Produktivitu týmu vede prakticky od začátku sezóny veterán Zbyněk Irgl, který letos nastřádal 27 bodů (12+15). Na čele statistiky nejlepších střelců se po zápase v Pardubicích osamostatnil Lukáš Nahodil se 13 přesnými zásahy. Kohouti se mohou spolehnout na velmi vyrovnanou brankářskou dvojici, Jan Lukáš pochytal 91,27 % střel, které na něj letěly a Branislav Konrád 90,54 %.

V rámci 37. kola TELH na led olomouckých Kohoutů zavítá Mountfield HK. Oba týmy na sebe letos narazily už dvakrát a v obou případech se radoval Hradec. Nejprve zvítězil v plecharéně 0:2 a poté slavil vítězství také doma (2:1).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.