Kolín nad Rýnem – Wolfsburg 3:1 (kon.) | Augsburg – Dortmund 3:5 (kon.) | Düsseldorf – W. Brémy 0:1 (kon.)
Hoffenheim – Frankfurt 1:2 (kon.) | Mohuč – Freiburg 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Union Berlín 3:1 (kon.)
RB Lipsko
3:1 (0:1)
1. FC Union Berlín
Sobota 18.01.2020, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 18. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:26:55)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 6:18.

Je konec. Lipsko zvítězilo v domácím prostředí nad Unionem Berlín 3:1. Už v 10. minutě se po chybě v domácí obraně dostali hosté do velké šance, kterou proměnil Marius Bülter. Ve 24. minutě mohl srovnat Schick, ale neprostřelil brankáře. Ve 40. minutě přišla další velká šance, ale Klostermannův pokus vytěsnil z brány jeho spoluhráč.
    Do druhého poločasu ale Lipsko vstoupilo velice aktivně a v 51. minutě srovnal Werner. O šest minut později už domácí celek vedl, když se trefil Sabitzer. A v 83. minutě si připsal dvacátý gól v lize tuto sezónu Werner.

90+4

90+2
    Lipsko získalo autové vhazování na své polovině a čas běží.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

89
    Amadou Haidara navíc viděl od sudího kartu žluté barvy.

88
    Domácí drží míč na své polovině. Posléze Gulácsi poslal odkop, po kterém ale přišel faul Lipska.

86
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Stefan Ilsanker.

85
    Nyní se dopředu dostali hosté, ale následná střela skončila vedle brány soupeře.

83
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Marcel Sabitzer poslal centr z pravé strany do vápna, který propadl až na zadní tyč k TIMO WERNEROVI a ten po zpracování vypálil přesně k pravé tyči a připsal si dvacátý gól v lize tuto sezónu. Asistence: Marcel Sabitzer.

82
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Michael Parensen, přichází Sebastian Polter.

80
    Michael Parensen uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu a Lipsko tak bude i nadále u balónu.

79
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Amadou Haidara.

77
    Nyní musel Rafał Gikiewicz čelit další střele domácího hráče, ale opět si s ní poradil.

76
    Poulsen, který vystřídal českého útočníka Patrika Schicka se procpal ke střele, ale ta byla zblokována.

75
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Anthony Ujah.

74
    Lipsko se snaží vstřelit třetí branku, která by jim zajistila jasnou výhru, ale Union se brání a můžeme se těšit na dramatický konec.

72
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Yunus Malli.

Michal Raška

Branky: 51. Werner, 57. Sabitzer, 83. Werner (Sabitzer) – 10. Bülter (Andersson)

Karty:   89. Haidara (RBL) – 60. Andersson (UNB), 71. Ryerson (UNB), 80. Parensen (UNB)

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Adams (86. Ilsanker) – Sabitzer (C), Nkunku (79. Haidara) – Schick (68. Y. Poulsen), Werner.
    Náhradníci: Mvogo – Ampadu, Haidara, Ilsanker, Hartmann, Lookman, Krauss, Y. Poulsen, H. Wolf.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich (C), Subotić, Parensen (82. Polter) – Ryerson, Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen (72. Malli), Bülter – Andersson (75. Ujah).
    Náhradníci: Busk Jensen – Flecker, Becker, Hübner, Kroos, Polter, Ujah, Reichel, Malli.

Rozhodčí: Bastian Dankert – René Rohde, Markus Häcker