Šafránek – Added 0:2 (kon.) | Kopřiva – Durasovic 2:1 (kon.)
3 6 6
Viktor Durasovic
1
6 3 4
Pondělí 20.01.2020, 11:40 • Saint-Gregoire, Rennes (FRA) • Challenger Rennes (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

Vít Kopřiva vítězí v prvním kole challengeru v Rennes nad Viktorem Durasovicem z Norska ve třech setech.

Hned v úvodu zápasu měl Kopřiva tři šance na brejk, ale ani jednu nevyužil. Set tak dostal bez brejku až do stavu 3:4, poté český tenista přišel o své podání a o první dějství přišel. Také druhý set rozhodlo jediné ztracené podání, nyní byl úspěšnější právě Kopřiva, který si vynutil pokračování zápasu. V rozhodujícím setu měl od úvodu navrch český hráč, ale z stavu 5:2 nedopodával zápas do konce, následně Durasovic snížil na rozdíl jediného gemu, ale na druhý pokus to již Kopřiva zvládl. (13:45:46)

Konec zápasu
    2:1; 6:4 - Vít Kopřiva

6:4
    Je konec! Durasovic se zvládl popasovat s druhým servisem k postranní lajně, poté zkoušel opět přecházet do útoku, ale bekhend mu ulétl jen do autu.

40-30
    Vít Kopřiva má třetí mečbol! Po druhém podání nedokázal Durasovic dostat forhend zpět na českou polovinu.

30-30
    Durasovic se musel po prvním podání bránit. Od základní lajny ale pomalu přešel do útoku a nakonec si počkal na chybu Kopřivy.

30-15
    Nyní sice musel hrát Kopřiva po druhém podání, ale i tak donutil Durasovice k úderu jen za koncovou čáru.

15-15
    Český tenista dorovnává stav gemu přímým bodem ze servisu.

0-15
    Vít Kopřiva má druhou šanci na ukončení zápasu při svém podání. Úvod gemu ale patří soupeři. Kopřiva na síti neuspěl.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    A Viktor Durasovic bere gem při svém servisu. Na závěr hr umístil bekhend daleko od dobíhajícího Kopřivy.

40-A
    Přetahovaná o každý fiftýn pokračuje. Nyní se prosazuje přímo ze servisu Nor.

40-40
    Dramatický gem pokračuje. S returnem podél lajny si Durasovic neporadil a zahrál jen do autu.

40-A
    Viktor Durasovic se naopak dostává do výhody. Eso do středu dvorce.

40-40
    Ani tentokrát se Kopřiva do výměny nepodíval. Prudký return zastavila páska.

A-40
    Ještě jedna šance pro českého hráče. Od základní lajny boduje Kopřiva parádním bekhendem podél postranní čáry.