Chorvatsko – Španělsko 22:22 (kon.) | Portugalsko – Maďarsko 34:26 (kon.) | Bělorusko – Rakousko 36:36 (kon.)
Norsko – Slovinsko 33:30 (kon.) | Česko – Německo 22:26 (kon.) | Island – Švédsko 25:32 (kon.)
Chorvatsko
22:22 (11:12)
Španělsko
Středa 22.01.2020, 16:00Mistrovství Evropy mužů • Skupina 1

Ode mě je to z tohoto zápasu vše, na počtenou. (17:37:31)

Viděli jsme vskutku parádní zápas! Ve druhém poločase Španělsko odskočilo na rozdíl šest gólů, jenže energie se poté rázem přelila na chorvatskou stranu a Balkánci dokonce skóre otočili na 22:21. Španělé nakonec vydřeli potřebnou remízu, 75 sekund před koncem srovnat ze sedmičky Gomez a v posledním útoku Duvnjak napálil jen tyč.

O tom, na koho tyto dvě země v semifinále narazí, rozhodne duel Norsko – Slovinsko od 18:15.

Remíza znamená, že do semifinále půjde z prvního místa Španělsko! To má totiž lepší skóre v hlavní fázi.

Chorvatsko – Španělsko 22:22 (11:12)
    Nejvíce branek: Karačić 10, Šipić 3, Duvnjak 2/1 – Dujshebaev 6, Gomez Abello 4/1, Entrerríos 3. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 3:5.

Konec zápasu. (22:22)

60
    Chorvatsko vysunulo obranu a nenechalo Španěly zakončit! (22:22)

60
    Chorvatsko v sedmi, ale neprosadilo se! Domagoj Duvnjak napálil z kroku jen pravou tyč a Španělsko bude mít 20 sekund na skórování! (22:22)

60
    Oddechový čas pro Chorvatsko 54 vteřin před koncem. Až do závěrečného hvizdu rozhodčí Chorvaty určitě hrát nenechají. (22:22)
    59
    Aleix Gomez Abello ze sedmičky prostřelil Ašanina k pravé tyči a 75 sekund před koncem zápasu srovnává! (22:22)

59
    Žlutá karta pro realizační tým Chorvatska. (22:21)

59
    Raúl Entrerríos faulován při proskoku, sedmička pro Španělsko! (22:21)
    59
    Domagoj Duvnjak měl prostor ke střele ze střední spojky a parádní dělovkou zamířil pod břevno, Chorvatsko otáčí skóre dvě minuty před koncem! (22:21)

58
    Skvěle Mamić v obraně! Vleže zachytil přihrávku na Aguinagaldeho na pivotu. (21:21)

57
    Tečovanou střelu Stepančiće z levé spojky chytá Corrales! (21:21)

57
    Igor Karačić a Alex Dujshebaev se bolestivě střetli koleny, oba nejlepší střelci svých týmů jsou ošetřování a budou chvíli chybět! (21:21)

56
    Marin Šego navíc vychytal španělskou spojku a Chorvatsko může jít dokonce do vedení! (21:21)
    56
    Vlna euforie ve Wiener Stadhalle! Šestigólovou ztrátu Chorvati smazali stejně rychle, jako ji nabrali! Marko Mamić proskočil na pravé straně a přeloboval Corralese! (21:21)