Columbus – Winnipeg 4:3 (kon.) | Minnesota – Detroit 4:2 (kon.)
Čtvrtek 23.01.2020, 01:30 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:22:43)

1. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 2+0
    2. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 0+3
    3. Seth Jones (CBJ) 1+1

Je konec! Columbus Blue Jackets porazil na domácím ledě svého soupeře Winnipeg Jets poměrem 4:3!
    Už v 5. minutě šli hosté z první střely na bránu do vedení, když se trefil Mason Appleton. Ovšem Blue Jackets rychle odpověděli a o dvě minuty později srovnal Seth Jones. Posléze byla hra celkem vyrovnaná, ale Jets si vzali v 18. minutě vedení zpět na svou stranu, protože se rukavicí trefil Kyle Connor.
    Ve 22. minutě nejprve dokázal srovnat stav utkání Oliver Bjorkstrand. Ovšem ve 36. minutě Winnipeg využil přesilovou hru a šel tak potřetí do vedení po brance Neala Pionka. Odpověď Blue Jackets ale byla rychlá a o dvě minuty později se rovněž v přesilovce trefil Gustav Nyquist.
    Třetí třetina byla celkem vyrovnaná, ale nakonec jsme se dočkali branky, kterou vstřelil v 55. minutě Oliver Bjorkstrand. Ke konci ještě mohl Bjorkstrand zkompletovat hattrick, ale těsně minul prázdnou bránu.

Oddechový čas pro hosty.

59:55
    Kotouč po zblokování přihrávky skončil mimo hrací plochu a zdá se, že je to rozhodnuto.

59:39
    Nyní se bojuje o kotouč za bránou Blue Jackets.

59:02
    Domácí dostali puk ze své třetiny a Winnipeg musí celou akci začít znovu.

58:43
    Seth Jones vyhodil kotouč ze svého pásma na zakázané uvolnění.
    58:33 Oliverovi Bjorkstrandovi chybělo pár centimetrů k hattricku.

58:33
    Hattrick byl tak blízko! Ovšem Oliver Bjorkstrand z vlastní poloviny vystřelil pár centimetrů vedle prázdné brány!

58:25
    Blake Wheeler to tentokrát zkusil z pravé strany, ale také jeho pokus skončil jen v moci skvělého Elvise Merzlikinse.

58:11
    Velký tlak ze strany Jets skončil střelou Neala Pionka z levé strany do výstroje připraveného Merzlikinse.

57:50
    Hosté hrají v šesti bez brankáře!

57:35
    Následně se sice Blue Jackets vysvobodili, ale dostali puk jen do středního pásma.

57:12
    Hosté se dostávají do útočné třetiny a drží soupeře pod tlakem.

56:30
    Elvis Merzlikins ani nevěděl, jak chytil nyní kotouč, protože ten jej trefil do betonu a Columbus měl velké štěstí!

56:02
    Nick Foligno opět předvedl skvělou akci po pravé straně, ale nakonec jeho střela nic nepřinesla.

55:09
    Tentokrát se ke střele na druhé straně dostal Winnipeg Jets, ale puk skončil bezpečně v moci Merzlikinse a následuje tak komerční přestávka.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. S. Jones (N. Foligno, Dubois), 22. Bjorkstrand (Dubois), 38. Nyquist (Dubois, Werenski), 55. Bjorkstrand (S. Jones) – 5. Appleton (Perreault, Sbisa), 18. Connor (Bitetto, Sbisa), 36. Pionk (Wheeler, Connor)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Nutivaara, Harrington – Bjorkstrand, Dubois, Nyquist – Atkinson, Wennberg, Bemström – Gerbe, Jenner (A), N. Foligno (C) – Robinson, Riley Nash, Lilja.
    Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Pionk, Morrissey, D. Kulikov, Sbisa, Niku, Bitetto – Laine, Scheifele (A), Connor – Roslovic, Wheeler (C), Ehlers – Appleton, Copp, Perreault – Harkins, G. Bourque, N. Shore.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Ian Walsh – Kyle Flemington, James Tobias