Filip Zadina (DET) 2+0, 7 střel, čas na ledě 20:51.

Střely na branku: 33 – 27 (12:11, 15:5, 6:11)
    Trestné minuty: 4 – 0
    Využité přesilové hry: 0/0 – 1/2
    Vyhraná vhazování: 50 % – 50 %
    Bodyčky: 9 – 12.

Je dobojováno! Favorizovaná Minnesota v utkání dvou týmů ze spodních pater tabulky splnila povinnost a díky třetímu vítězství v posledních čtyřech zápasech se v Západní konferenci přibližuje osmému Las Vegas na rozdíl pěti bodů. O všem podstatném se rozhodlo ve druhé třetině, kdo které šli Wild za stavu 1:2, ale ukončili ji s dvougólovým náskokem v zádech. Ve třetím dějství už si Minnesota stav 4:2 pohlídala i se čtyřminutovou hru Detroitu bez gólmana.

59:40
    Minnesotě se podařilo vyhodit a díky tomu si může definitivně oddechnout. S tímto už Red Wings nic nezmůžou a prohrají osmý venkovní duel za sebou.

59:25
    Zadina tentokrát přihrával, ale Fabbriho následná střela byla zelenou zdí sražená zcela mimo prostor brankoviště.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Ani teď se Filip Zadina hattricku nedočkal. Dubnyk střelu golfákem z vrcholku pravého kruhu vyrazil.

58:47
    Mikko Koivu ve snaze odehrát kotouč trefil do obličeje Zadinu a Red Wings tak budou moci zkusit štěstí v šesti proti čtyřem! Na led mezitím přiletěly dvě chobotnice, které neodmyslitelně patří k hostující organizaci.

58:33
    Dvě a půl minuty trvalo domácím hráčům, než se dostali ke střele na prázdnou branku. Hartman ji ze středního pásma ale minul.

58:08
    Eric Staal vypíchl puk Perlinimu a Wild mohou konečně vystřídat, protože čárový sudí odmítl zapískat zakázané uvolnění.

57:47
    Erne krátkou přihrávkou z koncové čáry připravil pozici pro Perliniho, jehož pokus z pravé strany rovněž letěl mimo tři tyče.

57:03
    Bertuzziho bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti proletěl těsně vedle Dubnykovy levé tyče a domácí tým si vypomohl vyhozením na zakázané uvolnění.

56:35
    Dnes dobře hrající Madison Bowey shodil puk do pravého křídla, odkud minul Fabbri. Minnesota je pod docela velkým tlakem.

56:12
    Boweyho střelu od modré čáry Dubnyk betonem jenom vyrazil, ovšem Bertuzziho dorážka se do prostoru branky nevešla.

55:45
    Jimmy Howard odjíždí na střídačku, Detroit to zkusí v šesti lidech už čtyři minuty před koncem.

55:22
    Minnesota zahustila prostor mezi červenou a obrannou modrou čarou, hosté se několik vteřin marně snaží proklestit cestu k Dubnykovi.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 5. Greenway (Dumba), 22. Zuccarello (E. Staal, Dumba), 23. Zucker (V. Rask, Fiala), 32. E. Staal (Parise, Zuccarello) – 4. Zadina (D. Larkin, Daley), 17. Zadina (Daley, Filppula)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Soucy, Pateryn – Zuccarello, E. Staal, Parise (A) – Fiala, V. Rask, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Greenway.
    Detroit Red Wings: Howard (Pickard) – Hronek, Nemeth, Bowey, Daley, Biega, Cholowski – Zadina, D. Larkin (A), Bertuzzi – Fabbri, Filppula, Perlini – Erne, Glendening (A), Helm – Abdelkader (A), Ehn, Smith.

Rozhodčí: Chmielewski, Dwyer – Driscoll, Mach

Diváci: 17 212