Vysoké Mýto – České Budějovice 1:4 (kon.) | Sparta – Chrudim 2:5 (kon.) | Slavia – FTZS Liberec 12:3 (kon.)
Hodonín – Česká Lípa 4:4 (kon.) | Olympik Mělník – Helas Brno 2:3 (kon.)
Sparta Praha
2:5 (1:2)
FK Chrudim
Pátek 24.01.2020, 20:00 • UNYP Arena, Praha • 1. Futsal liga • 15. kolo

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (21:48:09)

Zápas je u konce! Chrudim překvapivě poráží Spartu 5:2 a posouvá se do čela prvoligové tabulky.

Lepší vstup do zápasu měli sparťané, v 11. minutě poslal po rohu Mladen Kocič míč do levé šibenice. Do konce prvního poločasu ale pak skórovali už jen hostující futsalisté. Nejdříve se o vyrovnání sražením střely Felipeho za záda Ondřeje Vahaly postaral Matěj Slováček, o chvilku později pak ten stejný hráč po hrubce sparťanské defenzívy přízemním zakončením k pravé tyči poslal Chrudim do vedení.

Ve druhém poločase jsme se sice povedlo domácím po trefě Seidlera srovnat, zbytek zápasu ale patřil Východočechům. Ve 32. minutě po skvěle zahraném volném kopu skóroval Felipe, o chvilku později pak už čtvrtou branku Chrudimi přidal při přečíslení 2 na 0 Max. Z rozhodující páté hostující branky do prázdné pražské branky měl radost opět Matěj Slováček.

39:44
    K dalekonosnému zakončení se dostal Mladen Kocič, ani on ale nepálil přesně a balón poslal pouze do sítě nad chrudimskou brankou.

39:34
    Tihomir Novak to ještě zkusil z dálky, branku Chrudimi ale nakonec netrefil.

39:24
    Dlouhý výkop Dmitrije Litviněnka končí v zámezí vedle sparťanské branky.

39:00
    Minuta do konce druhého poločasu.

38:44
    Chrudim právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! MATĚJ SLOVÁČEK získal na vlastní polovině míč a v samostatném úniku na prázdnou sparťanskou branku bez problémů skóroval, čímž dokonal svůj hattrick – 2:5! Asistence: Martin Doša.

38:24
    Matěj Slováček dokázal získat míč a odkopnout ho na druhou polovinu hřiště.

38:07
    Matěj Slováček (Chrudim) se dostal do rozepře s rozhodčím, která skončila žlutou kartou pro šikovného chrudimského útočníka.

37:41
    Kvůli nepřesnostem na polovině hřiště přichází Sparta o míč.

37:21
    Dmitrij Litviněnko svým výkopem přes celou délku hřiště poslal balón do zámezí za sparťanskou branku.

36:52
    Mladen Kocič teď měl co dělat, aby napravil svoje zaváhání a na polovině Chrudimi vybojoval míč zpátky.

36:24
    Sparta to zkusí bez brankáře!

36:24
    Oddechový čas pro domácí.

36:24
    A je zřejmě rozhodnuto! Tomáš Drahovský ztratil míč na polovině hřiště a pustil tak hostující hráče do přečíslení 2 na 0. Matěj Slováček přihrávkou ze stany našel u pravé tyče úplně volného MAXE, který bez problémů uklidil balón za záda přesouvajícího se Ondřeje Vahaly. Asistence: Matěj Slováček.

35:46
    Wildeho zakončení z úhlu skončilo sražené v zámezí, Sparta bude kopat roh.

35:40
    Tihomir Novak svou kličkou do strany neuspěl, Sparta bude ale v útoku pokračovat.

35:15
    Oddechový čas pro hosty.

Libor Kokoška

Branky: 11. Max (vla.), 22. Seidler (Drahovský) – 16. Slováček (Felipe), 18. Slováček, 32. Felipe (Everton), 37. Max (Slováček), 39. Slováček

Karty:   26. Kocič (SPA), 35. Wilde (SPA) – 17. Felipe (CHR), 25. Doša (CHR), 39. Slováček (CHR)

Sparta Praha: Vahala (Plecitý) – Rick, Kocič, Amadeu, Novak, Wilde, Fejzullahi, Drahovský (C), Křivánek, Hora, Seidler
    FK Chrudim: Litviněnko (Hlouš, Žďánský) – Éverton, Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček, Felipe

Rozhodčí: Matyš, Černý – Cílek