Kometa Brno – Litvínov 4:3 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Liberec – Mountfield HK 5:1 (kon.)
Kladno – Třinec 1:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 6:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:5 (1:2 po s.n.)
Zlín – K. Vary 5:6 (po pr.)
po s.n. (1:2)
HC Olomouc
4:5 (0:0, 1:3, 3:1 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 26.01.2020, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji příjemnou neděli při sledování textového přenosu z Tipsport extraligy. Dnes nás čeká 40. kolo a v rámci něj budeme společně sledovat utkání mezi celky HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera. Moravské derby začíná v 17:00. Příjemnou zábavu!

HC VÍTKOVICE RIDERA

Vítkovice prožívají už nyní velmi nepovedenou sezonu. Ostravský tým se momentálně pohybuje na 12. příčce tabulky se ziskem 40 bodů po 39 zápasech. Náskok na poslední, teda sestupové místo, činí pouhý jeden bod. Tento mladý celek sice začátek sezony neměl špatný, avšak s počátkem druhé čtvrtiny soutěže přišla krize. Hlavního trenéra a generálního manažera v jedné osobě Jakuba Petra vystřídal na pozici hlavního kouče Mojmír Trličík, jenž dovedl Ostravany ke stříbrné medaili v roce 2011. Vítkovice pod novým koučem sice bodovaly ve třech zápasech v řadě, ovšem série venkovních zápasů vrátila modrobílé do tuhých bojů o záchranu. Poslední čtyři zápasy odehrály Vítkovice v domácím prostředí. Ze čtyř zápasů vydolovaly pouhé tři body za vítězství proti svému konkurentovi z Litvínova. Naposledy podlehly Hradci Králové 1:4. V posledních týdnech se v kádru Vítkovic stalo mnoho změn. Tým opustili Šimon Stránský, Daniel Krenželok nebo Patrik Zdráhal. Novými posilami tohoto celku se stali Martin Dočekal, Miroslav Indrák, Jan Hruška a Mislav Rosandič.

HC OLOMOUC

Olomoucký tým v posledních týdnech zabral a nyní bojuje o předkolo play off. Záchranářské starosti se svěřenců Zdeňka Motáka a Jana Tomajka zřejmě týkat nebudou. Hanáci bodovali už v pěti utkáních v řadě a díky tomu se posunuli před Kladno na desátou příčku. Momentálně mají Kohouti na kontě 54 bodů po 40 odehraných zápasech. Olomouc se nakopla nájezdových vítězstvím v Třinci, poté sice padla taktéž po nájezdech v Pardubicích, ale od té doby zvítězila za tři body proti Hradci Králové, Litvínovu a naposledy proti pražské Spartě poměrem 4:1. V tomto zápase tak budou Hanáci jednoznačným favoritem. Předchozí vzájemné zápasy s Vítkovicemi dopadly dvakrát lépe pro Ostravany. Hned v 1. kole Olomouc v Ostravě zvítězila 2:1 po prodloužení, ale následně na domácím ledě taktéž po prodloužení padla. V rámci 27. kola Vítkovice vyhrály 5:3.

1. Zbyněk Irgl, 39 zápasů, 13+15
    2. Lukáš Nahodil, 39 zápasů, 13+13
    3. Lukáš Klimek, 40 zápasů, 9+13
    4. Pavel Musil, 25 zápasů, 10+8
    5. Rostislav Olesz, 40 zápasů, 7+11.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Valenta, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, J. Knotek (A), Olesz – Laš, Kolouch, Skladaný.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Rosandić, Gregorc, Trška, L. Kovář, R. Černý, Výtisk (C), Kvasnička – Roberts Bukarts, Hruška, Lakatoš (A) – Schleiss, Dočekal, Indrák – Dej (A), O. Roman, Mallet – T. Kubalík, R. Veselý, Werbik.

Rozhodčí: Pešina, Stano – Kajínek, Rampír.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Úvodní buly dnešního zápasu obstará olomoucká legenda Karel Dub.

00:01

00:12
    Hruška posílal z levé strany kotouč před bránu. Konrád si připsal svůj první zákrok dnešního duelu.

00:40
    Irgl udělal na útočné straně rychlý manévr, kterým se dostal před bránící hráče. Následně vybídl v mezikruží Ondruška, jehož ránu zlikvidoval Svoboda.

00:56
    Malletův pokus vyrazil Konrád před sebe.

01:31
    Nepřesná rozehrávka domácího celku zapříčinila zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před slovenským brankářem ve službách Hanáků.

01:50
    Vítkovický pobyt v útočném pásmu netrval příliš dlouho. Olomouc se stačila ubránit.

02:35
    Musilovu chytrou přihrávku zastavil Blaž Gregorc. Slovinský zadák Vítkovic poté dostal puk do střední třetiny.

03:06
    Domácí drží kotouč ve svém pásmu. Vítkovice napadají, ale zatím nejsou dostatečně důrazné.

03:49
    Jan Káňa dostal puk na střed, ale Knotka nedokázal uvolnit. Vítkovičtí obránci zvládli své defenzivní povinnosti.

03:57
    Švrčkův pokus z levého kruhu dokázal Svoboda udržet ve své moci. Vhazovat se opět bude v obranném pásmu hostů.

04:32
    Domácí drží puk za svou bránou a momentálně střídají. Poté se pokusí založit rychlou protiakci.

04:45
    Zatím se často přerušuje. Kotouč opustil hrací plochu. Vhazování bude tentokrát provedeno před bránou Branislava Konráda.

05:21
    Dujsíkovo nahození chtěl tečovat Kolouch. Centr čtvrté lajny Hanáků ale kotouč do sítě nedostal.

06:07
    K volnému puku mezi kruhy se dostal Jan Hruška. Vítkovický útočník tvrdě vypálil, ale orazítkoval pouze tyč.

06:50
    Miroslav Svoboda musel dávat pozor, neboť Zbyněk Irgl mířil k přední tyči do horních pater brány. Hostující brankář ale nadvakrát puk zkrotil a následovat bude komerční pauza.

07:17
    Velmi nepříjemná situace byla k vidění v obranném pásmu Vítkovic. Po střetu s protihráčem zůstal na ledě ležet Mislav Rosandić s vyraženým dechem. Obránce hostů ale zřejmě bude v pořádku pokračovat ve hře.

07:54
    Trška u brány soupeře zabojoval o puk, jenže následně nedokázal přesně přihrát.

08:19
    První šance Olomouce je na světě. Nejprve se k zakončení dostal Nahodil, ale bránu minul. Akce pokračovala a před bránou hostů se vytvořila nepřehledná situace. O pár sekund později se kotouč dostal k Dujsíkovi, jehož ránu Vítkovice zablokovaly.

09:16
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Miroslav Indrák – 2 min., příliš mnoho hráčů).

09:37
    Svoboda dvakrát po sobě přikryl puk pod svou lapačkou.

10:12
    Hanáci se úvodní minutu přesilovky trápili, jenže z pravého kruhu dokázal nebezpečně vypálit Musil. Svoboda zasáhl na poslední okamžik.

11:03
    Olomouc svého soupeře minutu v kuse držela v obranné třetině. Knotek se dostal k odraženému kotouči a nabídl jej Nahodilovi. Centr elitní lajny Kohoutů ale trefil střed brány, kde byl Svoboda připraven.

11:16

11:46
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Výtisk – 2 min., vysoká hůl).

11:58
    Petr Kolouch nedostal mnoho prostoru. Přesto se pokusil o přihrávku na pravý kruh, kde stál Lukáš Klimek. Svoboda tento záměr přečetl.

12:20
    Vítkovice puk vyhodily z vlastní třetiny. Otupily tak olomoucký tlak.

13:18
    Tomáš Dusjík střílel dvakrát po sobě od modré čáry. Zadní tyč o kousek minul, ale Hanáci zůstávají před bránou Vítkovic.

13:33
    Do dobré střelecké pozice se dostal Pavel Musil. Olomoucký útočník ale bránu taktéž netrefil. Horní tyč o pár centimetrů přestřelil.

13:46

14:15
    Vyrůbalík se nechtěl zbytečně hnát dopředu, tak raději zvolil přihrávku za vlastní bránu na Jaroměřského.

14:57
    Roberts Bukarts velice šikovně projel před bránu. Snažil se kličkou do forehandu překonat Konráda, ovšem lotyšský útočník byl vychytán.

15:09
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Martin Dočekal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

16:02
    Olomouc nezačala tuto početní výhodu příliš dobře. Hosté se bezpečně brání.

16:28
    Tomáš Kubalík zavezl puk do středního pásma. Následně se rozehrávky ujímá Konrád.

16:51
    Obrovská šance domácích! Musil vybízel před prázdnou bránou Knotka, jenž nedokázal zvednout puk pod břevno. Před Svobodou se rázem ocitli hned dva hokejisté v bílých dresech.

17:34
    Nahození od modré čáry kryl hostující brankář do své lapačky. Hra je přerušena.

17:50
    Bukarts zachytil nepřesnou rozehrávku domácích. Hledal před bránou tečujícího Lakatoše, který se ale k zakončení nedostal. Poté pálil z velmi dobré pozice Peter Trška, jehož dokázal fantastickým způsobem vychytat Branislav Konrád.

18:12
    Nahodilův pokus na druhé straně vyprášil Svobodův levý beton.

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první periody. Olomouc se drží v útočném pásmu.

19:21
    Hostující Jan Schleiss se pustil do pěstního souboje s Jiřím Ondruškem.

19:21
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Schleiss – 2 min., hrubost).

19:48
    Jan Hruška pálil z pravého kruhu bez přípravy mimo tři tyče. První třetina zřejmě už branku nenabídne.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Střely na bránu: 13 – 7.

První třetina branku nenabídla. Olomouc měla k dispozici tři přesilovky, ale nedokázala využít ani jednu. Měla zároveň větší počet šancí, ale také hosté předvedli několik zajímavých zakončení. V úvodních dvaceti minutách kralovali brankáři na obou stranách.

20:01

20:19
    Domácí hrají oslabení. Jakmile dostali kotouč na hokejky, tak se ihned osvobodili.

20:58
    Trškovu ránu od modré čáry tečoval Lakatoš. Konrád puk vyrazil před sebe, ale Mallet se k zakončení do prázdné brány nedostal.

21:22
    Ve chvíli, kdy se Ondrušek vrátil na led, pálil od modré čáry opět Peter Trška. Konrád však touš udržel ve své moci.

21:49
    Olesz zpoza brány hledal Nahodila. Útočník Olomouce ale v ideální pozici promáchl.

22:00
    Razantní pokus Rostislava Olesze z levého křídla trefil Svobodu do masky. Hra byla přerušena, neboť hostující brankář byl otřesen.

22:37
    Malletova zpětná přihrávka nenašla hůl Kováře. Ostravští hokejisté se tak musí vracet.

22:58
    Protiútok dva na jednoho nevyřešil Zbyněk Irgl ideálně. Jeho žabička sice oči měla, ale byla až příliš důrazná.

23:13
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vilém Burian – 2 min., hákování).

23:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice bleskově využívají přesilovku. Střelu z kruhu v podání Lakatoše vyrazil Konrád pouze před sebe a na brankovišti se skvěle zorientoval ALEXANDRE MALLET. Kanadský útočník dorazil puk do prázdné brány. 0:1. Asistence: Dominik Lakatoš a Roberts Bukarts.
    23:18 Alexandre MALLET - 0:1

23:18
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2+2 min, vysoká hůl).

23:54
    Hosté vzápětí přidávají druhou branku. RASTISLAV DEJ si počkal na přihrávku Tršky a krásnou střelou překonal Konráda podruhé v krátkém sledu. Vítkovice mají před sebou ještě dvě minuty přesilovky. 0:2. Asistence: Peter Trška a Alexandre Mallet.
    23:54 Rastislav DEJ - 0:2

25:03
    Vítkovice se hnaly vpřed, jenže jejich útočný postup zastavil ofsajd. Lakatoš sice vystřelil, ale současně s hvizdem čárového sudího.

25:10
    V oslabení se dostal dopředu Jan Káňa. Útočník Olomouce ale vystřelil do míst, kde stál Miroslav Svoboda.

25:42
    Dejovu další ránu zastavila brusle Pavla Musila.

25:52
    Těsně před koncem přesilovky hostů se vytvořila před bránou domácích nepřehledná situace. Konrád odolal a třetí branku neinkasoval.

25:54

26:36
    Werbikovi rána z mezikruží nesedla. O chvíli později to od modré čáry zkusil Jan Výtisk. Kapitán Vítkovic ale zařízení netrefil.

27:15
    Ostrý pokus Viléma Buriana z levé strany zadní tyč minul. Svoboda tak po delší době zasahovat nemusel.

27:40
    Akci Hanáků zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině.

28:19
    Lukáš Nahodil zachytil přihrávku hostů a okamžitě pálil. Svoboda vyrážečkou posunul puk do rohu kluziště.

28:39
    Miroslav Svoboda musel opět zasahovat. Nahození od modré čáry lapil do své moci.

29:05
    Dujsík napřáhl od modré čáry. Jeho pokus ale trefil Jana Knotka, který operoval před bránou.

29:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Alexandre Mallet – 2 min., sekání).

30:12
    Musilova skrytá střela z vrcholu pravého kruhu trefila tyč! Hosté měli velké štěstí.

30:28
    Ridera střílí třetí branku dnešního utkání, také tentokrát v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Gól v oslabení vsítil DOMINIK LAKATOŠ, který se dostal až před bránu a Konráda překonal střelou mezi betony. 0:3. Asistence: Jan Schleiss.
    30:28 Dominik LAKATOŠ - 0:3

31:22
    Střelu Tomáše Dujsíka zlikvidoval jistý Miroslav Svoboda.

31:41

31:53
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranné třetině Olomouce.

32:40
    Vítkovice dlouho kombinovaly v útočné třetině. Aktivní byl Lakatoš, který za bránou míchal s pukem. Nakonec o něj přišel.

33:21
    Hosté mají v těchto chvílích hru jednoznačně pod kontrolou. Olomouc se stále nemůže dostat k soustavnějšímu tlaku.

34:02
    Nepřesná rozehrávka domácích vyústila v icing. Vhazovat se bude před Branislavem Konrádem.

34:36
    Káňa si nezpracoval Oleszovu přihrávku. Hanákům se nepodařil přechod do útočné třetiny.

35:05
    V krátkém sledu je k vidění další zakázané uvolnění Olomouce. Martin Vyrůbalík poslal puk až příliš důrazně za Svobodovu bránu.

35:35
    Gregorc se pověsil na Buriana a nepovolil olomouckému útočníkovi zakončení.

36:14
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Robert Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

36:24
    Dujsíkova střela nedoputovala až k bráně Vítkovic. Ostravané se rázem osvobodili.

37:01
    Olomouc právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ DUJSÍK je v dnešním utkání velmi střelecky aktivní a tentokrát se mu jeho snaha vyplatila. Obránce s číslem 6 na zádech si přebral přihrávku od Irgla a dokázal překonat Svobodu, který toho moc neviděl. 1:3. Asistence: Zbyněk Irgl.
    37:01 Tomáš DUJSÍK - 1:3

37:38
    Bukarts posunul puk do rohu kluziště. Olomoučtí beci ale následně nedokázali dostat touš do střední třetiny.

38:35
    Domácí předvedli povedené střídání. Dlouho drželi kotouč u brány Vítkovic. Ke střele od modré čáry se dostal Jan Švrček, který jen těsně minul brankový prostor.

39:26
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., držení).

39:31
    Bukartsova okamžitá rána po vhazování byla zastavena levým betonem Branislava Konráda.

39:52
    Rostislav Olesz zabojoval o puk a dostal se do střelecké pozice. Bývalý vítkovický kapitán ale zamířil pouze do prostoru, který Svoboda pokryl.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Střely na bránu po 2. třetině: 21 – 22.

Druhá třetina dnešního utkání je u konce. Vítkovice se v rozmezí 24. až 31. minuty dostaly do vedení 3:0. Až do přesilové hry Hanáků, čtyři minuty před druhou sirénou, měly hru pod kontrolou. Faul Černého ale trestal Tomáš Dujsík, a proto je stav po druhé třetině 1:3.

40:01

40:24
    Olesz vypíchl Bukartsovu přihrávku do střední třetiny. Vítkovice se tak zatím neusadily ve třetině domácích.

41:23
    Hosté využívají třetí přesilovku v tomto zápase. Nejprve Jan Hruška krásně vybídl na brankovišti Dominika Lakatoše, jenž branku nedal. O pár vteřin později si však právě Hruška připsal asistenci na gólu PETERA TRŠKY. Slovenský obránce se prudkou střelou nemýlil. 1:4. Asistence: Dominik Lakatoš a Jan Hruška.
    41:23 Peter TRŠKA - 1:4

Zdeněk Moták si však vzal trenérskou výzvu. Regulérnost gólu musí potvrdit dvojice hlavních rozhodčích.

Sudí ukázal na středový kruh. Branka platí!

41:45
    Přechod hostujících hokejistů do útočného pásma tentokrát přesný nebyl. Odpískán byl ofsajd.

42:18
    Jaroměřského střela zápěstím úspěšná nebyla. Vítkovice se nyní musí bránit.

42:53
    Musil pěkně projel do útočné třetiny, ale na Miroslava Svobodu si nepřišel. Vítkovický gólman zakročil lapačkou.

43:18
    Dobrou defenzivní práci odvedl Peter Trška. Kotouč z hole Lukáše Klimka dokázal vypíchnout.

43:49
    Roberts Bukarts se střelou přes obránce Ondruška neprosadil.

44:14
    Hra je znovu zastavena kvůli ofsajdu. Vhazovat se bude ve střední třetině.

45:05
    Nahodil využil svého dobrého bruslení a dostal se do šance. Bekhendem však Svobodu nepřekonal.

45:16
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Klimek – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Rastislav Dej – 2 min., držení hole).

46:04
    Olomouc se dostává do zápasu! VILÉM BURIAN si nabruslil na Irglovu přihrávku a bekhendem zamířil k bližší tyči. Svoboda na tento pokus nestačil. Hanáci snižují na 2:4. Asistence: Zbyněk Irgl a Tomáš Dujsík.
    46:04 Vilém BURIAN - 2:4

46:36
    Jan Hruška z rohu vybídl Lukáše Kováře, jehož rychlý pokus dokázal špičkou betonu vyrazit Branislav Konrád.

47:08
    Jan Schleiss vybojoval puk ve středním pásmu a následně se rychle dral do brankového prostoru. Konrád proti jeho důraznému nájezdu neinkasoval.

Dnešní utkání sleduje 4 104 diváků.

47:36
    Švrčkovo tvrdé nahození od červené čáry hostující brankář dobře viděl.

47:57
    Dvakrát po sobě pálil v útočné třetině obránce Vítkovic Robert Černý. První pokus k bráně nedoputoval, ale ten druhý už musel Konrád likvidovat.

48:38
    Dujsík u mantinelu tvrdě sestřelil Radka Veselého a vysloužil si potlesk publika.

48:54
    Hruška se i s kotoučem na holi dostal do útočného pásma a rychlou křížnou přihrávkou vybídl Bukartse. Lotyšský útočník mířil do protipohybu, ale Konrád stačil zareagovat.

49:08
    Na druhé straně si nabruslil do mezikruží Jan Knotek. Přední tyč o pár centimetrů minul a halou to jen zahučelo.

49:26
    Martin Dočekal zalehl kotouč na brankovišti a domácí celek pojede trestné střílení.

49:26
    Rozdíl ve skóre je už jen jednobrankový. K nájezdu se postavil LUKÁŠ NAHODIL, který přesnou střelou mezi betony překonal Svobodu. 3:4.
    49:26 Lukáš NAHODIL - 3:4

50:02
    Před námi je ještě deset minut. Tento zápas je stále otevřený.

50:13
    Vítkovická rozehrávka nebyla přesná. Po icingu se bude vhazovat před Miroslavem Svobodou.

50:44
    Olomouc byla v útočném pásmu velice aktivní. Svoboda si musel pokrýt prostor u tyče, neboť domácí byli důrazní.

51:20
    Kotouč skončil na domácí střídačce. Hra je zastavena.

51:46
    Klimek před bránou vybízel Nahodila k teči. Olomoucký útočník nebyl přesný.

51:51
    Následná střela Lukáše Klimka zamířila do tyče. Nechybělo moc a mohlo být srovnáno.

52:09
    Průnik Rastislava Deje ztroskotal hned na třech domácích hokejistech. Olomouc má hru pod kontrolou.

52:46
    Radek Veselý mířil společně s Tomášem Kubalíkem do přečíslení. Prvně jmenovaný hráč zakončil, ale Konrád se zaskvěl.

53:29
    Nahození Bukartse posunul Konrád holí do ochranné sítě. Oba celky střídájí a momentálně se bude vhazovat v obranné třetině Olomouce.

53:58
    Vítkovice byly aktivní v útočné třetině. Zhruba na třicet sekund zmáčkly svého soupeře.

54:18
    Pokus Zbyňka Irgla ihned po vhazování vypadl Svobodovi z výstroje. K dorážce se ale žádný domácí hokejista nepropracoval.

55:01
    Olomouc smazává svou tříbrankovou ztrátu! Domácí se dlouho drželi na puku před bránou hostů. Irgl si zpoza svatyně Vítkovic najel před ni a VILÉM BURIAN následně propasíroval puk za záda Miroslava Svobody. 4:4. Asistence: Zbyněk Irgl a Tomáš Dujsík.
    55:01 Zbyněk IRGL - 4:4

Také Mojmír Trličík využívá své trenérské výzvy. Uvidíme, jak rozhodnou hlavní rozhodčí.

Gól platí! Je vyrovnáno 4:4.

55:25
    Rostislav Olesz využil své postavy a dokázal se dostat ke střele. Bekhendem ale Svobodu nepřekonal.

55:49
    Olomoucká první lajna zatlačila svého soupeře v pásmu. Vítkovice nyní potřebují hlavně ubránit remízu.

56:39
    Káňa byl přitlačen na mantinel Kovářem. Vysoký zadák hostů zvládl defenzivní povinnosti na jedničku.

57:02
    Také Branislav Konrád byl po delší době v permanenci. Slovenský gólman si poradil s rychlým pokusem Jana Hrušky.

57:19
    Kvůli přihrávce rukou je hra přerušena. Vhazování bude obstaráno na středovém kruhu.

57:52
    Rastislav Dej přišel školácky za svou bránou o kotouč. Na puk se dostal Pavel Musil, jenž poté z otočky vypálil. Svoboda pokus domácího hráče pokryl.

58:44
    Domácí se dostali do protiútoku! Zbyněk Irgl mohl přidat druhý gól, ale skvělý obranný zákrok předvedl Peter Trška.

59:15
    Domácí hráči drží kotouč za svou bránou. Pokusí se založit ještě jeden útok.

59:50
    Deset sekund před koncem třetí třetiny se bude vhazovat po pravici Miroslava Svobody.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Střely na bránu po 3. třetině: 37 – 29.

Je za námi třetí třetina. Vítkovice ve 42. minutě vedly už o tři góly, ale svůj náskok prohospodařily. Ústřední postavou tohoto duelu je Zbyněk Irgl, jenž si připsal už tři kanadské body.

60:01

60:28
    V úvodu byli aktivnější hosté. Bukarts se ale ke střele nedostal, takže zaútočit mohli domácí. Nahodilova přihrávka ale neoslovila Musila.

61:02
    Hra se nyní odehrává v pásmu Vítkovic. Hanáci lépe bruslí.

61:20
    Střela Irgla byla sražená. K dorážce se však dostal Vilém Burian, který ale kotouč za Svobodu nedostal.

61:52
    Do obrovské šance se dostal vítkovický Robert Černý. Jeho pokus zamířil zhruba 20 centimetrů nad horní tyč Konrádovy brány.

62:26
    Hruška za svou bránou uklidňuje rozháranou hru z obou stran.

62:48
    Dělovka Robertse Bukartse skončila na vyrážečce Branislava Konráda.

63:10
    Rozhodnutí měl na holi Tomáš Dujsík. Obránce Hanáků pálil z mezikruží. Svoboda předvedl výborný semafor.

63:22
    Střela Ondřeje Romana byla vyražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Konráda.

63:47
    Rastislav Dej připravil zpoza brány výhodnou pozici pro Ondřeje Romana. Hostující centr sice zakončil rychle, ale Konrád se stačil přemístit.

64:12
    Dvě velké šance byly k vidění na obou stranách. Ani Nahodil ani Bukarts se však z gólu neradovali.

64:44
    Vilém Burian se natlačil před bránu. Z velké blízkosti ale Svobodu nepřekonal.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pět nastavených minut nerozhodlo. Po úpravě hrací plochy budou následovat samostatné nájezdy, které určí, kdo bude brát bonusový bod.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jan Káňa Svobodu nepřekonal. Puk neprostrčil mezi betony.

1. série
    0:0
    Dominik Lakatoš se zamotal ve svých kličkách. Nedokázal ani vystřelit.

2. série
    1:0
    Nahodil je dnes podruhé v nájezdu úspěšný. Svobodu překonal nad vyrážečku.

2. série
    1:0
    Jan Hruška udělal blafák velmi dobře, ale Konrád špičkou betonu udržel své nájezdové čisté konto.

3. série
    1:0
    Zbyněk Irgl trefil tyč.

3. série
    1:1
    Roberts Bukarts parádně zamířil do šibenice. Je vyrovnáno.

4. série
    1:1
    Burian na poslední chvíli stáhl puk na forehand a jen o pár centimetrů nebyl úspěšný.

4. série
    1:1
    Veselého nájezd nebyl dobře proveden. Konrád zasáhl.

5. série
    1:1
    Pavel Musil nezvedl kotouč pod horní tyč. Svoboda se natáhl.

5. série
    1:2
    Ondřej Roman odrazil od tyče puk do branky. Konrád byl bezmocný a je rozhodnuto.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je ONDŘEJ ROMAN.
    Ondřej ROMAN - 4:5

Nejlepšími hráči tohoto střetnutí byli vyhlášeni: Zbyněk Irgl (Olomouc) a Peter Trška (Vítkovice).

Skončilo nám utkání mezi Olomoucí a Vítkovicemi. Hosté si z Hané odvezli cenné dva body, přestože průběh zápasu napovídal, že by měli získat tři. Vítkovicím se povedla druhá třetina, ve které se dostaly do třígólového vedení. Po snížení následovala trefa Petera Tršky ze 42. minuty. Olomouc však třemi góly odpověděla, a proto šel zápas do nájezdů. V těch byli úspěšnější hosté. Rozdílovou trefu vsítil Ondřej Roman.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou! (20:10:52)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 38. Dujsík (Irgl), 47. Burian (Irgl, Dujsík), 50. Nahodil (TS), 56. Burian (Irgl, Dujsík) – 24. Mallet (Lakatoš, Roberts Bukarts), 24. Dej (Trška, Mallet), 31. Lakatoš (Schleiss), 42. Trška (Lakatoš, Hruška), rozh. náj. O. Roman