Manchester City – Fulham 4:0 (kon.) | Tranmere – Manchester Utd. 0:6 (kon.) | Shrewsbury – Liverpool 2:2 (kon.)
Tranmere Rovers
0:6 (0:5)
Manchester United
Neděle 26.01.2020, 16:00 • Penton Park (Birkenhead) • FA Cup • 4. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek neděle. (17:54:19)

Fauly: 13:11

Zápas je u konce, Tranmere Rovers v roli outsidera nezvládlo domácí zápas FA Cupu S Mancehsterem United a prohrálo 0:6. Domácí sice do zápasu nastoupili sympaticky a vypracovali si nějaké možnosti ze standardních situací, ale jejich nadšení rychle vyprchalo po studené sprše v podobě tří gólů United v rozmezí tří minut. Postupně se prosadili Harry Maguire, Diogo Dalot a Jesse Lingard a po šestnácti minutách to bylo 3:0. Další dvě branky pak hosté přidali na sklonku prvního poločasu, kdy se nejprve hlavou z rohového kopu trefil Phil Jones a pátou branku přidal technickým zakončením Anthony Martial. Ve druhém poločase pak United přidali ještě jednu branku, v 56. minutě se z penalty po faulu na Chonga prosadil Mason Greenwood.

90+3

90+2
    Poslední sekundy zápasu si hráči United vychutnávají s míčem na kopačkách na polovině Rovers.

90+1
    Tranmere vymyslelo ještě jeden centr do pokutového území United, ale ten odvrátil Jones.

90+1
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Přihrávka za obranu se Chongovi vůbec nepovedla, míč má Davies a zase pošle míč na druhou stranu hřiště.

89
    Emirates hráčem utkání se stává Jesse Lingard, který se téměř po roce gólově prosadil a měl i další šance.

88
    Brazilský záložník ale bude v pořádku, nakonec nepotřeboval ani ošetření.

87
    Ne zemi skončil Pereira a zatím se mu moc nechce na nohy.
    86. Chong z úhlu trefil břevno!

86
    Lingard posunul míč na Chonga a ten tvrdě vypálil z levé strany z docela ostrého úhlu. Svou ranou zatřásl břevnem!

84
    Fred byl zastaven Moullinem jen za cenu faulu a United budou rozehrávat z vlastní poloviny.

83
    Luke Shaw si narazil míč s Chongem a vypálil. Jeho střelu po zemi dokázal Davies zpacifikovat.

82
    Hepburn-Murphy si připravil míč na pravačku a pěkně vypálil. Jeho technická rána však skončila těsně vedle.

80
    United zůstávají i přes velký náskok pevní v obraně, další průnikovou přihrávku zastavil dobrým pozičním postavením Lindelöf.

79
    Do míče se z přímého kopu opřel Moullin, ale velkou šancí pohrdl, netrefil bránu.

78
    Jennings si vymodlil svým rychlým průnikem faul a Tranmere má k dispozici zajímavý přímý kop.

Petr Sumbal

Branky: 10. Maguire, 13. Dalot, 16. Lingard, 41. Jones, 45. Martial, 56. Greenwood

Karty:   4. Jones (MAN), 56. Davies (MAN)

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 7:9. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:11.
    Tranmere Rovers: Davies (C) – Caprice, Clarke, Monthe, Ridehalgh – Danns, Perkins (65. Gilmour) – Morris, Jennings, Taylor (74. Hepburn-Murphy) – Ferrier (74. Moullin)
    Náhradníci: Woods, Moullin, Hepburn-Murphy, Gilmour, Pilling, Payne, Wilson

Manchester United: Romero – Lindelöf, Maguire (C) (64. Williams), Jones – Dalot, Pereira, Matič (46. Fred), Shaw – Lingard – Greenwood, Martial (46. Chong)
    Náhradníci: Bailly, Mata, Grant, Fred, Jemes, Chong, Williams

Rozhodčí: Mason – Bennett, Robathan