Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 1:0 (kon.)
K. Vary – Pardubice 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 1:0 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 4:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 28.01.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný úterní podvečer z karlovarské arény. Po Olympiádě dětí a mládeže, která se zde konala se jedná o první domácí utkání karlovarského celku. Energetici na vlastním ledě přivítají v rámci 41. kola Pardubice.
    Karlovy Vary porazily Pardubice již čtyřikrát v řadě. Přidají dnes pátou výhru?

HC Energie Karlovy Vary Domácí Energie se po sérii šesti utkání, ze kterých získala jen tři body vrací na vítěznou vlnu, z posledních tří duelů dva vyhrála v základní hrací době a jeden po prodloužení. Konkrétně se jednalo o zápas se Zlínem, tam měli karlovarští hokejisté hned dvakrát dvoubrankový náskok, Berani se ale vždy dotáhli a na konečný výsledek 6:5 rozhodlo až prodloužení.

HC Dynamo Pardubice Dnešnímu hostujícímu týmu se nedaří již delší dobu, svědčí o tom i dosavadní umístění na poslední příčce tabulky TELH. Dynamo tak potřebuje získat každý bod, aby nespadlo do Chance ligy. Světlé momenty ale přeci jen najdeme, předposlední zápas proti Kometě zvládli pardubičtí hráči na jedničku a dokázali Brno porazit 4:2. V nedělním střetnutí proti Mladé Boleslavi podlehli ševci po prodloužení 2:3.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), V. Polák, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, Křemen – Koblasa, Černoch, Kohout – Šik, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), Ivan, Holland, T. Voráček – Mandát (A), R. Kousal, Vondrka – Svačina, Harju, Machala – Kusý, Poulíček, D. Kindl – Blümel, Rolinek (A), Paulovič.

Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Brejcha, Jelínek.

00:01

00:02
    Po úvodním buly si puk berou Pardubice a míří s ním do útočného pásma.

00:28
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak to byla opravdu rychlovka! První akci karlovarských hokejistů využil zkušený VOJTĚCH POLÁK, ten obdržel přihrávku od Rachůnka k levé tyčce, odkud poslal puk do sítě. Asistence: Tomáš Rachůnek, Petr Šenkeřík.
    00:28 Vojtěch POLÁK - 1:0

01:13
    Machala s kotoučem probruslil celé pásmo před Novotným, u modré čáry mu však ujel, a Dynamo se tak musí vrátit.

01:47
    Paulovičovo nahození zpoza kruhů domácí gólman chytil do náruče, nestihl ale dále rozehrát, tudíž nás čeká buly.

02:04
    Pardubice posílají touš na zakázané uvolnění.

02:42
    Flek to zkusil od modré, Kantor ale jeho střelu odrazil za svou klec.

03:44
    Stříteský nahodil puk na bránu ze středního pásma, brankář hostí s ním však potíže neměl.

04:39
    Skuhravý vybojoval kotouč za Kantorovou bránou, následná střela bekhendem z mezikruží mu však nevyšla.

05:42
    Hosté poměrně dlouho drželi útočnou třetinu, nepodařilo se jim ale vystřelit.

06:19
    Rolinek pálil z mezikruží, Novotný ale jeho pokus vyrazil betonem.

07:18
    Vondráček vyrazil na bránu s pukem, při pokusu o střelu ale podklouzl a skončil až v bráně, kterou posunul.

08:13
    Další pěkná kombinace na straně domácích. Rachůnek nahrál Polákovi, ten se ještě snažil puk posunout na Plutnara, to se mu ale nepodařilo.

09:10
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Robert Kousal přihrál na modrou JANU MANDÁTOVI, ten odtud přesně trefil odkrytou část Novotného klece u pravé tyčky a vyrovnal. Asistence: Robert Kousal.
    09:10 Jan MANDÁT - 1:1

10:26
    Skuhravý nabil na modrou Rohanovi, jeho střelu Kantor vyrazil. Vondráčkovu dorážku z úhlu si pardubický brankář také pohlídal.

11:25
    Po souboji u mantinelu skončil puk na karlovarské střídačce, vhazovat se tak bude za modrou čarou.

11:52
    Zacharčuk přesně vystihl rozehrávku domácích, s pukem pak zajel za kruhy, odkud i vystřelil. Jeho pokus ale skončil na prvním z bránících hráčů.

12:56
    K dlouhému nahození dobruslil rychleji Vondráček, neměl však komu nahrát, a tak kotouč přebírá soupeř.

13:42
    Flek to zkusil sám, nepřešel však před pardubickou zeď na modré, ze šance tak sešlo.

14:40
    Zdráhal poslal puk na bránu z pravého kruhu, klec domácích ale minul.

15:31
    Kousal pálil zleva, Novotný ale jeho ránu chytil do náruče.

15:42
    Zdráhal vystřelil od modré, puk ale po odražení skončil v ochranné síti.

16:46
    Energetici kombinují před Kantorem, zatím však žádný z pokusů k brankáři neprošel.

17:39
    Domácí zavezli puk za vlastní bránu a oba týmy střídají.

18:43
    Rachůnek poslal puk Polákovi, ten však byl nedovoleně zastaven.

18:44
    Stepan Zacharčuk (PCE) si vysloužil dvouminutový trest za sekání.

19:36
    Pardubice vyhazují do bezpečí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina přinesla hned dvě branky, jednu na každé straně. Bleskovou trefou překvapil po osmadvaceti minutách Kantora Polák. Energetikům vedení vydrželo až do poloviny prvního dějství, v desáté minutě totiž Jan Mandát od modré propálil vše co mu stálo v cestě a vyrovnal na dosavadních 1:1. Na konci periody přišlo první vyloučení, Karlovy Vary ale zatím přesilovku nevyužily a do druhé dvacetiminutovky tak budou mít ještě pětačtyřicet sekund k využití. Prostřední třetina začne v 18:23.

20:01

20:04
    Puk po úvodním vhazování skončil za Kantorem, na hokejky jej však přebírají hosté.

21:29
    Kindl pálil zleva od mantinelu, Novotný ale jeho střelu chytil do lapačky.

21:42
    Kohout to zkusil zblízka, hostující gólman však odrazil puk mimo bránu.

22:08
    Jiří Černoch (KVA) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

22:38
    Kousal poslal rychlý puk na bránu od mantinelu, Novotný ale jeho pokus vyráží do ochranné sítě.

23:08
    Plutnar posílá puk do bezpečí.

23:46
    Harju vystřelil z rychlého útoku, brankář Energie ale zastavil i jeho ránu.

24:25
    Vondrka nabil JANU KOLÁŘOVI zpoza brány, kapitán hostí pak z předbrankového propálil Novotného a posílá Pardubice do vedení. Asistence: Michal Vondrka, Robert Kousal.
    24:25 Jan KOLÁŘ - 1:2

25:18
    Plutnar ztratil kotouč na modré, a energetice se tak musí vracet do středního pásma.

26:07
    Vondrka prokličkoval s pukem až do mezikruží, jeho zblokovaná střela však skončila v ochranné síti.

26:32
    Energii se nedaří dostat z vlastního pásma, toho ke kombinaci využívá jejich soupeř.

27:04
    Skuhravý mohl vyrovnat střelou zprava, Kantor ale včas zasáhl betonem.

28:09
    Václav Skuhravý (KVA) byl vyloučen na dvě minuty za hákování, s verdiktem nesouhlasil a ránou hokejkou do plexi si vysloužil ještě desetiminutový trest za nesportovní chování. Dvouminutový trest odpyká Adam Křemen.

29:30
    Pardubice zatím z přesilovky moc nemají, díky dobré obranné činnosti energetiků je puk většinou mimo útočné pásmo.

30:43
    Domácí z vlastní třetiny posunul Flek, neměl však následně komu nahrát a kombinace končí před útočnou modrou čarou.

31:30
    Černoch měl příležitost ke střele zprava, chtěl však ještě předat puk spoluhráčům, což se mu nepodařilo.

32:19
    Poulíček poslal dělovku na bránu od modré, Novotný si ale jeho ránu pohlídal.

33:04
    Kusý vystřelil z první, puk ale skončil na jednom z karlovarských obránců.

33:57
    Šafář to zkusil od modré, Kantor ale kotouč zastavil betonem.

34:32
    Energie se snaží ze všech sil vyrovnat, nedaří se jí však držet v útočném pásmu a kombinovat.

34:54
    Flek málem zakončil z mezikruží, na poslední chvíli byl však zastaven obránci Dynama.

35:40
    Paulovič předvedl parádní kličku před Novotným, přihrávkou za sebe však nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

36:47
    Pardubice se znovu přesunuly do útočné třetiny a vymýšlejí recept na třetí gól.

37:22
    Svačina zkusil překonat ležícího Novotného bekhendem, domácí gólman se ale zmohl na parádní zásah lapačkou.

37:53
    Vildumetz to zkusil zblízka, na Kantora však neuspěl.

38:29
    Polák nedosáhl na dlouhé nahození a puk končí na zakázaném uvolnění.

39:10
    Energetikům se podařilo jen vyhodit kotouč mimo obrannou třetinu, Dynamo tak ze středního pásma míří znovu před Novotného.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá dvacetiminutovka byla vcelku utahaná. Do jediné gólové šance se dostalo Dynamo v pětadvacáté minutě, Jan Kolář obdržel puk zpoza brány a bleskově jej poslal za Novotného. Na puku pak byli více hosté, ze všech dalších šancí však nedokázali ani jednu využít. Energie se spíše bránila a z protiútoků těžit nedokázala. Po čtyřiceti minutách je tak stav 1:2. Poslední třetina začne v 19:18.

40:01

40:30
    Energetici po neúspěšném přechodu útočné modré míří za svou bránu a střídají.

41:09
    Pardubice se při útočném snažení dostávají do ofsajdu.

41:48
    Zelenobílým se nedaří dostat před střední pásmo a zatím spíše brání.

42:40
    Polák vystřelil v rychlosti zprava, Kantora ale nepřekonal.

42:53
    Hned po vhazování pálil Graňák, ani jeho rány do sítě neprošla.

43:30
    Holland to zkusil z levého kruhu, karlovarskou bránu ale minul.

44:40
    Domácí se přesouvají do útočného pásma, kombinace se jim ale zatím nedaří.

45:15
    Harju vystřelil zleva, Novotný zachytil jeho pokus do lapačky.

45:58
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

46:10
    Koblasa byl ve výborné střelecké pozici, přihrávka mu ale odskočila od brusle a z možného vyrovnání tak sešlo.

47:32
    Jan Zdráhal (PCE) si odsedí dvě minuty za sekání.

47:57
    Eminger poslal rychlý puk na bránu od modré, Kantorovu klec však netrefil.

48:48
    Dynamo vyhodilo puk mimo obranné pásmo a energetikům se nedaří dostat zpět.

49:20
    Další trest pro Pardubice, Pavel Kantor (PCE) vyhodil kotouč mimo hrací plochu, a tak si připisuje dvouminutový trest za zdržování hry. Trest odpyká Jan Mandát.

49:32
    Eminger vystřelil z levého kruhu, Kantor ale vyrazil kotouč betonem.

50:26
    Černoch z předbrankového prostoru málem vyrovnal, Kantor ale předvedl hrdinský zákrok a zachránil tak dosavadní vedení hostí.

51:16
    Stříteský chtěl vystřelit z první, střela mu ale nevyšla a puk končí na hokejkách soupeře.

52:28
    Z dalšího nátlaku se hosté osvobozují vyhozením.

53:04
    Vondráček se marně natahoval před bránou pro puk a další karlovarská akce končí dříve než začala.

54:41
    Snažení karlovarských hokejistů zastavuje ofsajd.

55:54
    Zdráhal na druhé straně prověřil Novotného, ten ale jeho střelu zneškodnil.

56:55
    Karlovarský tým se nedokáže udržet před Kantorem, šance na vyrovnání se tak zmenšují.

57:52
    Mikúš pálil zpoza kruhů, hostující gólman ale včas zasáhl.

Dnešní utkání sleduje 3542 diváků.

58:06
    Domácí to zkoušejí bez brankáře v šesti.

58:40
    Karlovým Varům se nedaří kombinovat, přihrávají většinou na hole soupeři.

59:44
    Oddechový čas pro domácí.

59:51
    Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

59:58
    JEDNA A PŮL SEKUNDY, tolik zbývá na časomíře v karlovarské aréně. Graňák nabil JAKUBOVI FLEKOVI, který zprava prostřelil Kantora. Asistence: Dominik Graňák.
    59:58 Jakub FLEK - 2:2

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Neuvěřitelné! Energie hrála na konci třetí třetiny power play více než minutu. Vyrovnání přišlo vteřinu a půl před závěrečnou sirénou, zasloužil se o něj Jakub Flek. Prodloužení nás čeká za pár okamžiků.

60:01

60:09
    Vondrka se dostal k první střele v nastaveném čase, Novotný ale jeho pokus vyrazil betonem.

60:50
    V útočné akci zastavuje Energii ofsajd.

61:35
    Rachůnek zakončoval z velkého úhlu, Kantor ale jeho ránu zastavil ramenem.

62:38
    Při souboji o puk na modré Vondráček pohořel a dvojice energetiků se musí vracet.

63:19
    Kohout posílá puk na zakázané uvolnění.

63:38
    Energie zavezla kotouč za vlastní bránu a oba celky střídají.

64:25
    Před karlovarskou bránou se rodí jedna z posledních šancí prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Nerozhodlo ani prodloužení, čekají nás tedy nájezdy.