Sparta – Liberec 2:6 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC Baník Sokolov
Středa 29.01.2020, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga - o účast v předkole • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu Chance Ligy, kdy ve skupině o účast v předkole se střetne Třebíč se Sokolovem. Začínáme v 17:30.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně
    SOK – TRE 1:3
    TRE – SOK 3:4 pp.
    SOK – TRE 3:4
    TRE - SOK 4:2

Sokolov už sezonu v podstatě dohrává a ve skupině o účast v předkole play-off je poslední s osmibodovou ztrátou na předposlední Kadaň. Asi netřeba dodávat, že hostům v nováčkovské sezoně nehrozí sestup a návrat do třetí nejvyšší soutěže. K uzavření Chance Ligy došlo i kvůli tomu, aby se před MS juniorů 2020 dala přednost mladším hráčům. Po vypadnutí ve čtvrtfinále se Švédskem na dvacítkách uznal Filip Pešán, že tento krok nebyl povedený.

Sokolov úzce spolupracuje s karlovskou Energií, a tak se při prohře 2:7 na ledě Frýdku-Místku představil v brance Sokolu Jan Bednář. Ten si loni v šestnácti letech zachytal Tipsport extraligu. Již zmiňovaný šampionát dvacítek mu těsně unikl. Nicméně na letošním MS osmnáctek by neměl chybět. V této souvislosti zmiňme, že na postu hlavního kouče U18 došlo k návratu Jakuba Petra, kdy bývalý trenér Vítkovic nahradil Karla Berana. Petr se podepsal pod jedinou českou medaili na osmnáctkách, když v roce 2014 získal stříbro. Členy kádru byla tehdy taková jména jako Pastrňák, Vrána či Zacha.

Karlovy Vary nejsou jediným extraligovým mužstvem, se kterým Sokolov kooperuje. V probíhající sezoně přivedl na hostování plzeňského obránce Michala Houdka. Při zápase v Ústí nad Labem se mezi tři tyče vrátil Jaroslav Pavelka. Tomu vyřídila Plzeň střídavé starty. Pavelka přišel na západ Čech před touto sezonou z Hradce Králové a s Dominikem Frodlem se měl porvat o post jedničky. Během letní přípravy se zranil a veškerý kalich hořkosti si vypil poté, co se mu zranění přivodilo také doslova okamžitě po nástupu do brankoviště.

Dle predikcí sázkových kanceláří je Třebíč výrazným favoritem dnešního klání. Domácí se v tabulce skupiny o udržení nachází na dvanácté pozici. Na první postupové (tj. desáté) místo ztrácí dva body, přičemž na Prostějov mají dva zápasy k dobru. V posledních dvou duelech navíc Horácká Slavia zvítězila. Nejprve vyhrála doma nad Benátkami nad Jizerou poměrem 5:3. Následně uspěla i v Ústí nad Labem 4:2 i díky dvěma trefám bývalého vítkovického beka Daniela Krenželoka.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, Furch, Hort – Laš, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, T. Havránek.

HC Baník Sokolov: Bednář (Kašpar) – Houdek, Přindiš (A), P. Michálek, Šafář, Vodička, A. Rulík – Urban, M. Zadražil (A), Švec – Houška, Kverka, Vracovský – Grim, Vrána, T. Rohan (C) – Kadeřávek, Pařízek.

Rozhodčí: Pavlovič, Doležal – Kreuzer, Polonyi.

00:01

00:08
    Hned po úvodním buly se do rychlé akce dostal Švec, ale jeho pokus skončil pouze na chráničích Jekela.

00:49
    Jekel si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát proti střele Michálka od modré čáry.

01:22
    Bittnerova střela z levého křídla k brankáři nedoputovala, jeden z bránících hráčů Sokolova ji zblokoval.

01:34
    Baník právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Sokolov se dostal do přečíslení dva na jednoho, Vrána předložil kotouč volnému JANU GRIMOVI, jenž z první propálil Jekela. Asistence: Jakub Vrána a Petr Vodička.
    01:34 Jan GRIM - 0:1

02:11
    Bednář si se střelou jednoho z třebíčských poradil, vhazovat se bude po jeho pravici.

02:55
    Jeden z třebíčských beků se ihned po vhazování v útočném pásmu domácích dostal ke střele, ale Bednář jistě kryje. Další buly v pásmu hostů.

04:03
    Tohle byla velká šance Sokolova! Šafář dostal nabito mezi kruhy, vyslal dělovou střelu příklepem, ale Jekel se blýskl bravurním zákrokem.

05:25
    Třebíč nyní delší dobu hrála s pukem v útočném pásmu, avšak je třeba dodat, že pouze v místech, odkud se zakončit nedá.

06:00
    Zadražil si nabruslil před branku Jekela, dostal tam také přihrávku, ale zakončení z bezprostřední blízkosti mezi betony mu nevyšlo.

07:30
    Třebíč i tentokrát hrála delší dobu s pukem v útočné třetině, nicméně ani teď se ke střele nedostala.

07:55
    Psota přenechal zadovkou Kratochvílovi, jehož tvrdá střela skončila po zásahu Bednáře na zadním mantinelu.

08:07
    Václavek nahazoval puk na Bednáře, ale jeho pokus neměl dostatečnou razanci, aby skončil za zády gólmana Baníku.

08:49
    Michálek nedobruslil dlouhou přihrávku jednoho z domácích, je z toho pouze icing.

10:27
    Sokolov zamkl Horáky do jejich pásma a kombinuje po celé třetině. Šafářova střela končí v Jekelově náruči.

10:39
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Matěj Zadražil – 2 min., podrážení).

10:54
    Nedvídek to vzal na sebe, zkusil zakončit z osy hřiště, ale jeho pokus byl nepřesný.

11:21
    Hezká kombinace domácích končí střelou Šťovíčka z pravé strany, nicméně Bednář byl na místě a vyrazil ji.

11:29
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. Šimon Szathmáry pálil od modré čáry, jeho pokus ještě Bednář vyrazit dokázal, ale na následnou dorážku LADISLAVA BITTNERA z brankoviště už byl krátký. Asistence: Šimon Szathmáry, Martin Šťovíček.
    11:29 Ladislav BITTNER - 1:1

12:48
    Laš se dostal v útočné třetině k puku, zkoušel ihned zakončit, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.

13:04
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Šimon Szathmáry – 2 min., držení).

13:44
    Sokolov hraje přesilovku velmi aktivně, Jekel ale svůj tým zatím drží. Nyní se po jednom z jeho zákroků bude vhazovat v pásmu Třebíče.

13:55
    Sokolov sice vyhrál vhazování, ale Třebíč se téměř okamžitě dostala k puku a vyhodila jej.

15:04

15:16
    Rulíkovi nesedla střela od modré čáry, Třebíč se tak dostává z pásma a může vystřídat.

16:46
    Bittnerův raketový příklep končí po teči Bednářovy hole v ochranné síti.

17:20
    Nedvídek byl nyní zasažen v rohu hřiště do obličeje, ale ani jeden z rozhodčích si tohoto přestupku nevšiml.

17:30
    A málem Sokolov znovu vedl! Střela od modré čáry prosvištěla kolem Jekela do tyčky. Velké štěstí domácích.

18:28
    A další velká šance Sokolova! Jeden z hráčů Baníku se dostal v mezikruží k odraženému puku, Jekel klečel, ale zasahovat nemusel, neboť střela mezi tři tyče nemířila.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:45
    Třebíč vyhodila puk z vlastního pásma, Sokolov bude mít poslední šanci na útok v této třetině.

19:58
    A ke střele se ještě dostal. Švecův pokus z pravé strany ale nebyl vůbec přesný.

20:00

První perioda je za námi. Nutno dodat, že byla nesmírně vyrovnaná. Nejprve se Sokolov dostal hned z kraje první části do vedení po přesné střele Grima, následně domácí ve dvanácté minutě vyrovnali po dorážce Bittnera. Oba brankáři mají co dělat a mají shodně 7 zákroků.

20:01

20:18
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Michal Houdek – 2 min., podrážení).

20:34
    Tuším, že to byl Rohan, který nyní ujel a zakončil. Jekel ale jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

20:59
    Hosté vyhazují kotouč z vlastního pásma a opět střídají. Třebíči se tahle přesilovka hrubě nedaří.

21:15
    A další vyhození Sokolova. Třebíč se nemůže usadit v útočném pásmu.

21:48
    Nedbalova tvrdá střela zlomila Rohanovi hokejku, nicméně Sokolov se poté téměř ihned dostal k puku a vyhodil jej.

22:17
    Vteřinku před koncem přesilovky se domácí přeci jen prosazují. Šimon Szathmáry střílel od modré čáry, kotouč ještě lehce tečoval TOMÁŠ HAVRÁNEK, čímž jej dokázal dostat za záda jinak dobře chytajícícho Bednáře. Asistence: Šimon Szathmáry, Daniel Krenželok.
    22:17 Tomáš HAVRÁNEK - 2:1

24:20
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Martin Šťovíček – 2 min., napadení).

24:30
    Sokolov vyhrál buly a kombinuje v útočné třetině.

25:00
    Třebíč má výhodu, a tak rozhodně nikam nespěchá a snaží se tahat čas.

25:24
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jakub Vrána – 2 min., držení hole).

25:35
    Sokolov spěchal do přečíslení dva na jednoho, ale Nedbal se výborně vrátil a zastavil přihrávku směřující na najíždějícího forvarda Baníku.

26:10
    Petr Vodička si nabruslil mezi kruhy, dostal tam přihrávku, ale jeho pokus za zády Jekela neskončil.

26:20

26:50
    Kverka si nabruslil z pravé strany k brance Jekela, zakončil, ale domácí brankář měl dobře pokrytou tyčku.

27:24

27:40
    Šafářův pokus Jekelovi vypadl z výstroje, nicméně domácí brankář poté skočil po puku a lapačkou jej přikryl.

28:22
    To je obrovská škoda pro domácí celek! Havránek dostal skvělou přihrávku, měl před sebou pouze brankáře Bednáře, ale touš mu sjel z hole a skončil v rohu pásma.

29:10
    Furch si připsal velmi pohledný hit, čímž zastavil útočnou akci Sokolova. Hosté si ale puk následně vybojovali zpět a pokračují v útočné třetině.

29:38
    Přindiš si nabruslil k brance Jekela, dostal tam přihrávku, ale téměř z brankoviště nedokázal propasírovat puk za záda domácího gólmana.

31:02
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jan Václavek – 2 min., hákování).

31:09
    Laš vyhazuje puk až za branku Bednáře, Sokolov bude muset začít z vlastního pásma.

31:45
    Krenželok nyní volejbalovým úderem zasmečoval puk mimo třetinu Třebíče, za což sklidil ohlas domácích fanoušků.

32:19
    Tohle sehrál Sokolov moc hezky. Několik svižných přihrávek vyústilo ve střelu Kverky z velmi dobré pozice, ale Pavel Jekel zasáhl perfektně. Skóre se měnit nebude.

32:59
    Vracovského střela z levé strany se mezi tři tyče nevešla, sokolovská přesilovka končí.

33:02

33:15
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jaromír Kverka – 2 min., nedovolené bránění).

33:51
    To byla rána! Šťovíčkův projektil vyrazil senzačně Bednář, Třebíč nadále kombinuje v útočné třetině.

34:35
    Nyní se Sokolovu podařilo vyhodit puk ze třetiny a může střídat.

34:48
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2 min., podrážení).

34:57
    Zadražil vyhrál buly na sebe a ihned puk vyhodil z vlastní třetiny.

35:08
    Třebíč využívá přesilovou hru pět na tři a vede už 3:1! ŠIMON SZATHMÁRY dnes válí. Po dvou asistencích si zadák Třebíče připsal přesnou trefu po střele z osy hřiště. Asistence: Marek Laš.
    35:08 Šimon SZATHMÁRY - 3:1

35:30
    Třebíč se nemůže usadit v útočném pásmu, Sokolov opět vyhazuje.

36:05
    A další vyhození hostí do středního pásma. Tahle přesilovka Třebíči vůbec nevychází.

36:43
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jakub Vrána – 2 min., sekání).

37:18
    Bednář si po fantastickém zákroku vysloužil i potlesk třebíčských fanoušků. Po pár svižných přihrávkách se na brankovišti dostal k zakončení Bittner, ale zmiňovaný brankář Baníku neskutečně máchl lapačkou a puk zastavil.

37:43
    Střela Szathmáryho končí v lapačce brankáře Bednáře. Minuta přesilovky Třebíče je právě pryč.

38:17
    Střelu Psoty vyrazil Bednář před sebe, tam se nejrychleji zorientovali obránci Sokolova a puk vyhodili k Jekelovi.

38:43

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Střelu od modré čáry se ještě snažil tečovat Havránek, ale kotouč holí netrefil.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a o obě se postarali domácí hráči. Nejprve se šikovnou tečí prezentoval Havránek, následně ke dvěma asistencím přidal přesnou trefu Szathmáry. Domácí ve druhé třetině vyhráli na střely 11:10. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina, zůstaňte s námi.

40:01

40:15
    Oba brankáři se hned po začátku třetí části prezentovali úspěšnými zákroky.

41:20
    Bittner si vybruslil z rohu pásma na osu hřiště, vystřelil, ale Bednář rychle máchl lapačkou a puk zastavil.

42:08
    Vrána velmi rychle nabruslil do útočné třetiny, zkusil zakončit bekhendem, ale minul branku Jekela.

43:06
    Třebíč vyhazuje puk přes všechny čáry, vhazovat se bude po pravici Jekela.

43:42
    Jekel nyní zalehl kotouč, čímž ukončil mírný tlak Sokolova. Oba týmy střídají, vhazovat se bude znovu v pásmu Horáků.

44:28
    Sokolov je nyní jasně lepším týmem, opět Třebíč přehrává v útočném pásmu.

45:17
    Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, ale mírně to překombinovali. Kverka měl kotouč v mezikruží, ale hledal ještě skrytou přihrávkou spoluhráče, jenž jeho záměr nepochopil a puk nezpracoval.

46:07
    Sokolov sice dostal kotouč do sítě, ale sudí rozpažil pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Nutno dodat, že tohle bylo velmi přísné od hlavních arbitrů.

47:10
    Hruška dostal puk před branku, ale Jekel si připsal výtečný zákrok a drží dvoubrankové vedení Třebíče.

Dnešní utkání sleduje 843 diváků.

48:26
    Krenželokův tvrdý projektil vyrazil brankář Bednář jistě nad branku.

48:26
    Hra je nyní přerušena, neboť je za brankou Sokolova problém s mantinelem.

48:47
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Lukáš Nedvídek – 2 min., vysoká hůl).

48:51
    Po Jekelově zákroku se Třebíči podařilo vyhodit puk z pásma.

49:16
    Další zákrok třebíčského brankáře, tentokrát Sokolov drží pásmo a pokračuje v náporu.

50:22
    Rána od modré byla zblokovaná jedním z domácích obránců, Třebíč následně vyhazuje puk za Bednáře.

50:47

52:16
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Marek Laš – 2 min., držení).

52:35
    Po nepřesné střele od modré čáry se Třebíč dostala k puku a vyhodila jej z pásma.

53:03
    Šafářův pokus nebyl vůbec špatný, ale Jekel zasáhl velmi dobře vyrážečkou.

53:33
    Přindiš to zkoušel velmi chytře od modré na teč, ale bránící hráči Třebíče se dostali k puku a vyhodili jej.

53:59
    Další pokus o střílenou přihrávku z hole Přindiše, ani tentokrát to ale hostům nevyšlo.

54:16

55:36
    Lítý boj o puk v obranném pásmu Horácké Slavie. Čas pro Sokolov plyne neúprosně rychle.

57:15
    Hra je nyní poněkud rozháraná. Ani jeden z týmů se nemůže dostat k zakončení a už velmi dlouho se nepřerušila hra.

57:35
    Kratochvíl dorazil kotouč do sokolovské branky, ale gól uznán nebyl, neboť byla hra v té době již přerušena.

57:50
    Sokolov odvolává brankáře!

58:02
    Houdek nabral kotouč příklepem velmi nešikovně, ten putuje do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:32
    Oddechový čas pro hosty.

58:48
    Zakázané uvolnění Třebíče, hra znovu putuje před Jekela, Sokolov stále v šesti.

58:56
    Laš ujížděl sám na prázdnou branku, ale zapomněl za sebou kotouč a vjel sám sobě do ofsajdu.

59:21
    Sokolov je v útočném pásmu, ale Třebíč brání pozičně na jedničku.

Dnešní zápas je za námi. Třebíč potvrdila roli favorita a porazila doma Sokolov 3:1. Připisuje si tak do tabulky velmi cenné tři body. Sokolov se ve třetí třetině prezentoval bojovným výkonem, ale zápas už dotáhnout nedokázal.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:12:39)

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 12. Bittner (Szathmáry, Šťovíček), 23. T. Havránek (Szathmáry, D. Krenželok), 36. Szathmáry (Laš) – 2. Grim (Vrána, Vodička)

Rozhodčí: Pavlovič, Doležal – Kreuzer, Polonyi