Sparta – Liberec 2:6 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
AZ Havířov
Středa 29.01.2020, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga - o pořadí v play-off • 17. kolo

Ve třetí třetině jsme žádné další branky neviděli, přerovští hokejisté tak ubránili proti Havířovu těsný jednogólový náskok! Ze startu zápasu měli domácí jasně navrch, poté však byl nebezpečnějším týmem hostující výběr, který by si za návrat do utkání alespoň bod zasloužil. Ode mne je to z přerovské MEO arény vše, u dalšího přenosu se budu těšit! Na počtenou! (20:21:12)

59:57
    Puk je venku z obranného pásma Zubrů, ti si dnes připíšou tři body!

59:39
    Baláž po buly pálil vedle.

59:35
    Zubři vyhazují puk na zakázané uvolnění 25 vteřin před třetí sirénou.

59:11
    Až nyní je osvobodil alespoň na chvíli ze sevření jeden z obránců.

58:54
    Havířov stále kombinuje a Zubři nemohou střídat.

58:03
    Mikuláš Zbořil dostává puk z pásma decentně, aby nekončil až na zakázaném uvolnění.

57:45
    Stezka zůstává na střídačce, Havířov to zkusí bez brankáře v šesti v poli!

57:45
    Oddechový čas pro hosty.

57:45
    Proti Zubrům je odpískáno opět další zakázané uvolnění, to však bylo posouzeno dosti sporně, což přerovští fanoušci dávají jasně najevou.

57:11
    Aby to nebylo pořád dokola, tak icing je odpískán zase proti domácím. Závěrečné minuty zápasu by mohly působit trochu dramatičtěji a MEO Arénu probudit.

56:42
    A další icing Havířova.

55:52
    Zakázané uvolnění Přerova.

55:27
    Ofsajd odpískán pro změnu proti Havířovu.

54:58
    Jan Süss nabral rychlost a krásnou přihrávkou vybídl do úniku na Stezku Dvořáka, ten ale proti brankáři hostů jedovatou střelou neuspěl!

54:38
    Ofenzivní snahy Přerova brzdí postavení mimo hru.

54:06
    Kratochvil pálil ihned po vhazování, Stezka zasáhl pravým betonem.

54:02
    Zakázané uvolnění Slezanů.

53:12
    Oba týmy svádějí tuhý boj, menší psychická výhoda však může být na straně Přerova, zatímco se hostům krátí čas na srovnání.

52:08
    Hra je plná nepřesností na obou stranách. To je však vizitkou dobré defenzivy obou mančaftů, které zvládají blokovat většinu soupeřových přihrávek.

51:15
    Hejcman s Čípem byli v přečíslení proti Kachyňovi, ten nakonec dokázal střelu druhého jmenovaného zblokovat. Buly po levici Stezky.

50:28
    Havířovský tým působí v posledních minutách pasivněji směrem do útoku a soustředí se spíše na efektivní obranu.

49:09
    Zubři podnikají směrem na branku Havířova jeden nájezd za druhým, v pásmu se však nemohou natrvalo usadit.

47:58
    Oba týmy se teď střídavě přetlačují hlavně ve středním pásmu.

47:11
    Zubři se po dlouhé přihrávce z vlastní třetiny dostali do přečíslení, které po pasu Süsse zakončoval Moučka. Puk couvající beci Havířova zblokovali a ten tak končí v síti za Stezkou.

46:17
    Scházela jim ale střelecká aktivita, Zubři se puk zmocnili a vyhazují.

45:49
    Havířovská pětka už kombinuje v útočném pásmu.

44:50
    Krisl nastřelil puk od vlastní modré až na Stezku, hosté musejí útočnou třetinu dobývat nanovo.

44:25
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Forman – 2 min., držení).

43:58
    Tvrdě teď ostřeloval Kotala, s jeho pokusem to Petrásek neměl snadné.

43:35
    Petrásek přikryl další šourající se kotouč kvůli dojíždějícímu Němcovi. Buly v pásmu Zubrů.

42:32
    Rašner nabral rychlost po pravém křídle a křižnou přihrávku poslal Bambulovi, ten ale do odkryté branky puk nedostal! Skvělý přesun Petráska!

42:09
    Dobrou zadovkou předložil puk na modré Dvořákovi Süss, puk končí sražen v ochranné síti za Stezkou.

41:49
    Za vlastní brankou čeká na prostřídání spoluhráčů Bodák.

41:03
    Zbořil zpoza branky našel u tyče Čípa, toho Stezka z blízka vychytal bez potíží.

40:30
    Před nájezdníkem Procházkou schoval Petrásek puk raději do lapačky.

40:10
    Po úvodním buly letí kotouč ihned do pásma Zubrů.

40:01

Do druhé třetiny lépe vkročili Havířovští, kteří byli jako živou vodou polití. Druhou branku mohli přidat hned několikrát, nakonec jejich tlak plynoucí i z mnoha chyb Zubrů vyvrcholil ve 28. minutě, kdy puk pod břevno zavěsil Němec. Jejich ofenzivní nálada na chvíli skončila paradoxně až s vlastní přesilovkou, přesto však byli ve druhém dějství lepším týmem. Třetí třetina začne přibližně v 19:43.

40:00

39:59
    Icing Havířova, ve druhé třetině už se zcela pravděpodobně nic nestane.

39:16
    Havířovští nahazují na Petráskovu branku každý puk, který mají v útočném pásmu na holi, srovnat stav se pokoušel Kachyňa.

38:41
    Mrowiec hledal u volné tyče Doktora, ten však promáchl!

37:40
    Zubři kupí ve vlastním pásmu jednu chybu za druhou, icing je ale nakonec odpískán na straně Havířova.

36:33
    Kotouč se teď dlouho motal z jedné strany kluziště na druhou, Stezka při tom ale může být klidnější. Havířov svou aktivitu rozhodně ještě neukončil.

34:47
    Po krátké komerční přestávce se bude vhazovat po levici Stezky.

34:20
    A domácí se naopak probírají! Hosté je pustili už ke třem protiútokům během krátké chvilky, při tom gólové parametry měl hned ten první, který tvrdou střelou do Stezkovy masky zakončoval Pšurný! Brankář hostů předvedl svou hbitost v plné kráse!

33:20
    Vyhodit se daří i Moučkovi, přesilovka AZetu byla paradoxně jeho nejslabší pasáží v třetině.

32:48
    A do třetice posílá puk za Stezku i Popelka.

32:25
    Goiš povzbudil své spoluhráče dobrým odzbrojením Martina Nepokoje, Přerov opět vyhazuje.

31:43
    Radek Číp se snažil dostat v souboji jeden na jednoho přes posledního obránce, jeho bekhendový pokus Stezka zneškodnil.

31:32
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Forman – 2 min., sekání).

31:15
    Jak byl bezzubý v první třetině Havířov, stejně tak jsou v této části domácí, kteří se po dlouhé době snaží vypěstovat aktivitu v útočném pásmu.

30:42
    Zakázané uvolnění Hanáků.

30:24
    Z koncem trestu Fridrich pálil z nebezpečné pozice, Petrásek se ale proti jeho střele stihl přesunout tak razantně až posunul vlastní branku. Buly se odehraje po jeho pravé ruce.

29:52
    Zubři tlačící hosty prozatím ubránili, Bodák vyhazuje zpoza branky až ke Stezkovi.

29:16
    Kotala nahrál před branku Němcovi, který vložil hokejku do jeho přihrávky, ale puk jen těsně přeletěl Petráskovu klec!

28:40
    Berger napálil puk po mantinelu, ale Chroboček jej zachytil. Musel vyhodit až Číp.

28:22
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Michael Petrásek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Jakub Navrátil.
    Petrásek zaváhal při pomoci s rozehrávkou a nakonec pod tlakem napálil puk do ochranné sítě.
    27:53 Erik NĚMEC - 3:2

27:53
    Havířov právě vstřelil branku!
    A laxnost Zubrů se Havířovu oplácí kontaktní brankou! Domácí měli velké problémy ve vlastní třetině, kde se jim motal kotouč pod nohama a nedokázali jej dostat na své hole. Rychle proto přispěchal ERIK NĚMEC, který z hranice levého kruhu nechytatelně vymetl horní rožek Petráskovy branky! Ondřej Procházka, Jaroslav Mrowiec.

27:09
    Hraje se převážně na přerovské polovině, Stezka od začátku třetiny zatím mnoho práce neměl.

26:27
    Další chybu Přerova chtěli trestat Bambula s Balážem, Petrásek ale domácí tým podržel.

25:56
    Havířov zvýšil svou aktivitu a dosavadní průběh druhé třetiny vypadá úplně jinak, než předešlá dvacetiminutovka. Zubři mají problémy rozehrát.

24:51
    Icing Přerova.

24:42
    Druhá lajna Přerova v útoku nic nezmohla, Maruna vyváží puk na opačnou stranu.

23:55
    Nepokojova střela zápěstím z dálky končí v Petráskově lapačce.

22:58
    A teď zase hrozí Havířovští! Fridrich s Němcem měli dobrou šanci, kterou zblokoval Krisl. Ten ale po chvíli chyboval a před Petráskem se zrodil velký závar!

21:46
    Na druhé straně pro změnu zahrozil Goiš, který se z rohu probojoval až před Stezku! V zakončení mu ale na poslední chvíli zabránili beci i s gólmanem!

20:38
    AZ mohl hned vsítit kontaktní branku! Kotala našel osamoceného Rašnera, ten ale zblízka Petráska nepřekonal!

20:10
    Vhazování ve středovém kruhu dopadlo lépe pro Zubry.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nabídla dohromady čtyři branky. Už po 26 vteřinách Zubři soupeře zatlačili, vybojovali puk za Stezkou a Krisl otevíral skóre. O chvíli později našel Kubeš volného Navrátila a ten zvyšoval. V osmé minutě už Zubři využitou přesilovkou z hokejky Hejcmana odskakovali na tříbrankový rozdíl. Hanáci úvodnímu dějství dominovali a hosty prakticky k ničemu nepustili, až 11 sekund před sirénou dokázali v přesilovce snížit díky Chrobočkovi. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00
    19:49 David CHROBOČEK - 3:1

19:49
    I hosté se dostávají k brance v první třetině a využívají svou přesilovou hru jedenáct vteřin před sirénou! Doktor předložil puk Kotalovi, který u tyče nic neuspěchal a ještě našel před bránou DAVIDA CHROBOČKA, který měl zakončení poměrně usnadněno přesouvajícícím se Petráskem! Asistence: Jakub Kotala, Jakub Doktor.

19:11
    Šnajnar v souboji přehrál Němce a vypíchnutím dostal puk ven z pásma.

18:34
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Bodák – 2 min., podrážení).

18:24
    Bambulův pokus tečovat puk před bránou končí pouze vysoko vystřeleným pukem, který následně zapadl do Petráskovy lapačky.

17:40
    Weinhold svou střelou doslova vystřelil Němcovi hokejku z ruky, hosté mají čas za vlastní bránou.

17:05
    Petrásek se vrhnul tygřím skokem proti puku, který dojížděl Petr Fridrich, ten gólmana starostlivě přeskočil a sám ještě krkolomně padal. Naštěstí se však nijak nezranil a od domácích fanoušků sklidil potlesk.

16:50
    Doktor měl na holi snížení! Poskakující puk před vykolejeným Petráskem ale nedokázal dopravit mezi tři tyče!

16:25
    Hosty brzdí přihrávka rukou.

16:01
    Süss se pěkně protáhl mezi Havířovskými a Stezku otestoval jedovatou střelou. Ta mu naštěstí pro hosty vypadla mimo nebezpečnou zónu.

15:31
    Hosté už v pěti v poli zkouší dobýt útočnou třetinu, puk jim ale utíká z hokejek tak, jako naposledy Kachyňovi.

15:00
    Další daleko odpálený kotouč obstaral Fridrich, toto zkrácené oslabení už AZ zvládne.

14:36
    Havířov se osvobozuje vyhozením až k Petráskovi.

14:20
    Pšurnému ujel kotouč před tím, než stihl zakončit, Stezka jej přikrývá lapačkou a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

13:41
    Bodák je zpátky na ledě, Zubři hrají v plném počtu.

13:34
    A v útoku už opět operují domácí.

13:12
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lubomír Malina – 2 min., nedovolené bránění).
    Malina lehce zavadil o Doležala, který se řítil do útoku a putuje na trestnou lavici. Přesilovka Havířova končí poměrně přísným vyloučením na jeho straně.

12:43
    Další Rašnerova střela je nepřesná, Zubři vyhazují.

12:23
    Dobrý pokus vyslal ze zákrytu Rašner, Petrásek ale na jeho střelu viděl dobře.

11:53
    Moučka vložil hůl do kombinace Havířova, puk letí ven z pásma.

11:41
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Bodák – 2 min., napadení).

11:34
    Za Petráskovou brankou byl sražen jeden z hostů, bude se vylučovat.

11:22
    Zakázané uvolnění odpískáno proti domácím.

09:52
    První útočná formace Zubrů nedává hostům vydechnout! Dva pokusy v pěkné kombinaci musel hasit Stezka! Obzvláště Doležalova střela ze středu do jeho protipohybu byla pro gólmana oříškem!

09:00
    Zubři drží puk na svých hokejkách a mohou prostřídat.

08:17
    Petráskův pravý beton otestoval solidní střelou Chroboček.

07:59
    Ofsajd Přerova.
    07:28 Darek HEJCMAN - 3:0

07:28
    Přerov právě vstřelil branku!
    Ale další pokus o dobytí útočné třetiny už končí zdárně a Zubři tak využitou přesilovkou po sedmi a půl minutách vedou už 3:0! DAREK HEJCMAN předvedl krásnou individuální akci, kdy vzal všechno na sebe, ladně proklouzl středem a tváří v tvář Stezku překonal střelou švihem! Asistence: Lukáš Forman, Michael Petrásek.

07:13
    Zubři se zatím za útočnou modrou neusadili, druhé vyhození hostů obstaral Kachyňa.

06:27
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Bernovský – 2 min., podrážení).

06:27
    Havířovu se nepovedla rozehrávka, z čehož posléze vyplynulo nebezpečí v podobě před branku kličkujícího Krisla! Ten byl zastaven pouze za cenu faulu a domácí si zahrají první přesilovku v zápase.

05:53
    Havířovské působení v útočném pásmu skončilo voláním do prázdna Baláže, domácí se dostali na kotouč bez větší námahy.

05:31
    Vhazování po levici Petráska.

04:37
    Popelka se šikovně vysmýkl havířovským bekům, do zakončení se ale z mezikruží nedostal.

04:10
    Petrásek si připisuje první zákrok, Bernovského letmé nahození z dálky vyrazil ale pouze do ochranné sítě.
    02:45 Jakub NAVRÁTIL - 2:0

02:45
    Tak to je snový vstup do utkání v podání přerovských Zubrů a opět u toho stála první útočná formace! Osamoceného JAKUBA NAVRÁTILA po okupování pásma našel Kubeš u nechráněné pravé tyče a mladý forvard Přerova se zblízka nemýlil! Asistence: Jakub Kubeš, Roman Pšurný.

02:30
    První výlet do útočné třetiny Havířovských obstaral Pawliczek, jeho zakončení ale mířilo vedle.

01:52
    Další přerovská střela po buly, ta však končí zblokovaná v ochranné síti. Bude se znovu vhazovat po pravici Stezky.

01:48
    Domácí uspěli na buly v útočném pásmu, Krislovi na další pokus z dálky nahrál Süss. Stezka zasáhl lapačkou.

01:40
    00:26 Jiří KRISL - 1:0

00:26
    A už po 26 vteřinách je z toho první branka! Havířovští puk ve vlastní třetině nakonec na hokejkách neuhlídali, v rohu jej vybojoval domácí Pšurný s Navrátilem, který jej předložil na modrou JIŘÍMU KRISLOVI. Ten svojí dělovkou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jakub Navrátil, Roman Pšurný.

00:20
    Po úvodním buly se k puku s obtížemi dostali Havířovští, Zubři je však rychle tlačí v jejich pásmu.

00:01

Utkání za malou chvíli začne. Domácí Zubři dnes oblékají žlutou sadu dresů, hosté z Havířova hrají tmavě modrých trikotech.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Bodák, Forman, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, F. Dvořák. Trenér: Kočara.

AZ RESIDOMO Havířov: Stezka (Štipčák) – Rašner, Mrowiec, Malina, Nepokoj, Kachyňa, Chroboček – Kotala, Němec, Procházka – Doktor, Baláž, Bambula – Fridrich, Maruna, Dvořák – Bernovský, Danielčák, Pawliczek. Trenér: Režnar.

Rozhodčí: Obadal, Ondráček – Novák, Otáhal.

Statistiky
    3. místo | 46 – 22 – 7 – 4 – 13 (125:101) 84 b.
    úspěšnost v přesilovkách | 18,42 %
    ubráněná oslabení | 81,36%
    max. bodů | Roman Pšurný 41 (22+19)
    max. gólů | Roman Pšurný (22 gólů)
    max. asistencí | Jakub Navrátil (24 asistencí)

AZ RESIDOMO Havířov

Statistiky
    7. místo | 46 – 22 – 1 – 2 – 21 (116:121) 70 b.
    úspěšnost v přesilovkách | 15,08 %
    ubráněná oslabení | 80,92%
    max. bodů | Jakub Kotala 38 (16+22)
    max. gólů | Jakub Kotala (16 gólů)
    max. asistencí | Jakub Kotala (22 asistencí)

Hezký středeční podvečer z přerovské MEO Arény! Ta se dnes stane dějištěm utkání 47. kola Chance ligy, ve kterém se utkají celky HC ZUBR Přerov a AZ RESIDOMO Havířov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 1. Krisl (Navrátil, Pšurný), 3. Navrátil (Kubeš, Pšurný), 8. Hejcman (Forman, Petrásek) – 20. Chroboček (Kotala, Doktor), 28. E. Němec (O. Procházka, Mrowiec)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Krisl (C), Kubeš, Weinhold, Zbořil (A), Bodák, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, F. Dvořák.
    AZ Havířov: Stezka (Štipčák) – Rašner, Mrowiec, Malina (A), Nepokoj, Kachyňa, Chroboček – Kotala (A), E. Němec, O. Procházka – Doktor, Baláž, Bambula – Fridrich, Maruna (C), Dvořák – Bernovský, Danielčák, Pawliczek.

Rozhodčí: Obadal, Ondráček – Novák, Otáhal