Třinec – Sparta 5:1 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 2:3 (0:3 po s.n.) | Kladno – K. Vary 4:5 (po pr.)
Pardubice – Litvínov 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Zlín 3:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 1:2 (0:2 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 31.01.2020, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 42. kolo

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký víkend. (20:29:00)

Střely: 22 – 20
    Nejlepší hráči zápasu: František Lukeš – Jan Mandát

Je konec. Hokejisté Litvínova si z Pardubic odváží velmi důležité tři body za hubenou výhru 2:1. Skóre otevřel v 8. minutě Viktor Hübl, na kterého na konci prostřední části navázal Jan Ščotka. S Dynamem to nevypadalo dobře, přesto se domácí ještě dokázali dostat do hry, když snížil ve 46. minutě Jan Mandát. Kýženého vyrovnání se domácí nedočkali, a tak musejí skousnout hořkou porážku.

59:53
    Zakázané uvolnění Litvínova. Dynamo si vyžádalo oddechový čas. Do konce třetího dějství schází několik vteřin. Bude to stačit?

59:46
    Mikušova střela od modré čáry skončila dalším zákrokem Honzíka. Tomu se dnešní zápas opravdu povedl.

59:21
    Ščotka dostal puk do středního pásma, to Litvínovu bohatě stačí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Dynamo je v pásmu.

58:42
    Chemici úporně brání a Dynamu se zatím nepovedlo dostat se do útočné třetiny.

58:17
    Dynamo to zkouší v šesti v poli.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Říhovu střelu od modré dokázal Kantor vyrazit. Čas se domácím začíná krátit.

Dnešní utkání sleduje 9 335 diváků.

57:06
    Jarůšek vjel do útočného pásma a z levého kruhu vystřelil. Jeho pokus byl sražený a skončil v ochranné síti.

56:47
    Hosté znovu dostali kotouč do středního pásma, takhle jim to vyhovuje.

56:22
    Kotouč je v pásmu Dynama, domácí směřují dopředu. Uvidíme, zda se jim podaří vyrovnat.

55:30
    Lukeš si nabruslil do útočné třetiny a z pravého kruhu vystřelil. Jeho pokus mířil nad branku Dynama, takže Kantor nemusel zasahovat.

55:12
    Kolář se po vhazování dostal ke střele z prostoru mezi kruhy, bohužel pro Dynamo si Honzík připisuje další zákrok. Vhazovat se bude v obranném pásmu Litvínova.

55:07
    Chemici se ze silného sevření Východočechů dostávají pouze za cenu vyhození na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Honzíkem.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 46. Mandát (J. Kolář, R. Kousal) – 8. V. Hübl (F. Lukeš), 35. Ščotka (Válek)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), Ivan, Holland, T. Voráček – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – Svačina, Harju, Kusý – Vondrka, Poulíček, Látal – Machala, Rolinek (A), Paulovič.
    HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – Moravčík, J. Říha, Aliu, Ščotka (A), T. Pavelka, Kudla, Baránek – M. Hanzl (A), Jarůšek, Langkow – F. Lukeš, V. Hübl (C), Petružálek – Válek, Gerhát, Pospíšil – Trávníček, Jurčík, Zygmunt.

Rozhodčí: Kubičík, Šír – Lhotský, Svoboda

Diváci: 9 335