Třinec – Sparta 5:1 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 2:3 (0:3 po s.n.) | Kladno – K. Vary 4:5 (po pr.)
Pardubice – Litvínov 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Zlín 3:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 1:2 (0:2 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 31.01.2020, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 42. kolo

59:53
    Zakázané uvolnění Litvínova. Dynamo si vyžádalo oddechový čas. Do konce třetího dějství schází několik vteřin. Bude to stačit?

58:17
    Dynamo to zkouší v šesti v poli.

52:41
    Látal si nabruslil do útočného pásma a přihrával před branku na Poulíčka, který jen těsně minul!

50:54
    Harju tečoval pokus od modré, puk se dostal za Honzíka, kde jej ovšem nedokázal Rolinek dorazit! Velký tlak Pardubic.

50:03
    Blízko vyrovnání byl Kousal! Ten dostal puk mezi kruhy, jenže jeho střelu dokázal betonem vyrazit Honzík. Brankář HC VERVA nyní svůj tým podržel.
    45:43 Jan MANDÁT - 1:2

45:43
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A je to tu. Domácí jsou na dostřel jediné branky. Po vyhraném vhazování přebral puk Kolář, sjel si na levý kruh, odkud poslal střílenou přihrávku před branku, kde byl zaparkovaný JAN MANDÁT, jemuž stačilo jen položit hokejku a puk nasměrovat za Honzíka – 1:2! Asistence: Jan Kolář, Robert Kousal.

45:37
    Za hákování si jde na dvě minuty na trestnou lavici odpočinout Gerhát (LIT). Domácí mají velkou šanci vrátit se do zápasu.

40:23
    Z prostoru před brankou to zkoušel v úvodu třetího dějství Kousal, nicméně Honzík jeho střelu vyrazil.

39:27
    Na dvě minuty za hrubost míří na trestnou lavici Rolinek (PCE) a Říha (LIT). Hrát se bude v pěti.

37:02
    Tvrdou střelou od modré čáry se prezentoval Mikuš. Bohužel pro Pardubice trefil pouze beton Honzíka.
    34:30 Jan ŠČOTKA - 0:2

34:30
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Útok hostí po přesilové hře pokračoval. Válek se chystal vystřelit, ale puk mu z hole sjel. Dostal se však k němu JAN ŠČOTKA, který mezi kruhy zamířil a vystřelil přesně. Domácí mají velký problém – 0:2! Asistence: Lukáš Válek.

31:58
    Machala (PCE) si nesmyslně ve vlastním pásmu hrál s pukem, a když o něj přišel, tak mu nezbývalo nic jiného než faulovat. Za podrážení míří na trestnou lavici a svému týmu tím notně zavařil.

24:21
    Tak to je tedy nástup domácích hokejistů. Tlak Pardubic trval a vysvobození přichází jen za cenu faulu, na dvě minuty si půjde sednout Moravčík (LIT) za hákování.

22:31
    Zacharčuk pálil velmi nebezpečně z pravého kruhu, jeho pokus těsně mířil odkrytou branku Litvínova!

21:20
    Dobrý nástup do třetiny Pardubic vyústil v první početní výhodu Dynama. Na dvě minuty putuje na trestnou lavici za hákování Petružálek (LIT)

19:29
    Další příležitost domácích. Od modré čáry nahazoval Mikuš, jeho úmysl pochopil Poulíček, který puk tečoval, ale Honzík zatím stále odolává!

18:58
    Kousal to udělal v útočném pásmu skvěle, nakonec své individuální akce předkládal Tyborovi, který ovšem puk trefil nedokázal.

14:07
    A pro domácí je ještě hůř. Na dvě minuty byl na trestnou lavici za podrážení poslán Rolinek (PCE). Hosté mají další přesilovku, tu první ovšem nevyužili.

12:43
    Harju v další šanci. Po přihrávce před branku se mohl dostat do zakončení, jenže puk mu přeskakoval přes hokejku a nakonec jej dokázal Honzík dostat do bezpečí!
    07:59 Viktor HÜBL - 0:1

07:59
    Hosté jdou do vedení. Lukeš zatáhl puk do útočné třetiny, ale z pravého kruhu mu puk sjel a vystřelit nemohl, tak přihrál pod sebe, kde se pohyboval VIKTOR HÜBL, jenž trefil odkrytou klec přesně – 0:1! Asistence: František Lukeš.

05:13
    V závěru početní výhody měl dobrou možnost Jarůšek, který ovšem z pravého kruhu trefil pouze beton Kantora!

03:22
    Zacharčuk (PCE) za svůj zákrok obdržel dvě minuty za napadení. Litvínov bude hrát v přesilové hře.

03:22
    A je tu první mela! Zacharčuk poslal k zemi Langkowa a za brankou Dynama se následně strhla potyčka. Bude se zřejmě vylučovat.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 46. Mandát (J. Kolář, R. Kousal) – 8. V. Hübl (F. Lukeš), 35. Ščotka (Válek)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), Ivan, Holland, T. Voráček – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – Svačina, Harju, Kusý – Vondrka, Poulíček, Látal – Machala, Rolinek (A), Paulovič.
    HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – Moravčík, J. Říha, Aliu, Ščotka (A), T. Pavelka, Kudla, Baránek – M. Hanzl (A), Jarůšek, Langkow – F. Lukeš, V. Hübl (C), Petružálek – Válek, Gerhát, Pospíšil – Trávníček, Jurčík, Zygmunt.

Rozhodčí: Kubičík, Šír – Lhotský, Svoboda

Diváci: 9 335