NY Rangers – Detroit 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Ottawa – Washington 3:5 (kon.)
Carolina – Vegas 3:4 (kon.) | Winnipeg – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 4:2 (kon.)
Anaheim – Tampa 3:4 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Florida 4:0 (kon.)
Anaheim Ducks
3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 01.02.2020, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Výhru hostujícího celku na ledě Ducks začal v první třetině Ondřej Palát. Domácí celek v závěru zápasu dokázal snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat už Anaheim nedokázal. Třikrát vedli v tomto zápase hosté, domácí dvakrát srovnali, znovu už to nedokázali. Body berou hosté z Tampy. (06:45:56)

Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí celek snižuje na rozdíl jediné branky, Rakellovu střílenou přihrávku před brankou skvěle do sítě tečoval TROY TERRY. Asistence: Rickard Rakell a Ryan Getzlaf.

59:13
    Blesky dostaly kotouč do středního pásma, a tak mohou vystřídat.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:35
    Rickard Rakell dobře zakončoval, jeho ráně chyběl důraz.

58:20
    Ducks se usadili v útočném pásmu, kde v šesti kombinují.

58:02
    Derek Grant pálil z dobré pozice, jeho rána končí vedle branky.

57:24
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:30
    Cam Fowler (Anaheim) pálil od modré čáry, jeho projektil byl před brankou zblokovaný, druhá jeho rána byla horší.

56:08
    24:22, střelecky je aktivnější domácí tým, ale prohrává o dvě branky.

55:24
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí hokejisté sice bojují, ale výraznější šance si vypracovat zatím nedokázali.

54:44
    Patrick Maroon (Tampa) se dostal do situace dva na jednoho. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Komerční přestávka.

54:00
    Patrick Maroon (Tampa) se pokoušel v útočném pásmu narušit rozehrávku obrany, ale to se mu nepodařilo, a tak hrají domácí.

53:24
    Ducks hrají aktivně, snaží se co nejrychleji snížit, ale zatím obrana Tampy hraje zodpovědně.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Rakell (Del Zotto, Getzlaf), 19. Del Zotto, 60. Terry (Rakell, Getzlaf) – 5. Palát (Cirelli, T. Johnson), 15. Černák (B. Point, Kučerov), 39. Cirelli (Rutta, Maroon), 51. Kučerov (Stamkos)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Gudbranson, Fowler, Manson, Ja. Larsson, Del Zotto – Rakell, Getzlaf, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, Terry – Jones, Steel, O. Kaše – Deslauriers, D. Grant, Rowney.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Rutta, McDonagh, Černák, Sergačjov, Shattenkirk – Stamkos, B. Point, Kučerov – Palát, Cirelli, T. Johnson – Maroon, Paquette, Killorn – Gourde, Stephens, Verhaeghe.

Rozhodčí: Charron, Hebert – Brisebois, Cormier

Diváci: 16.032