Mountfield HK – Pardubice 3:4 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:4 (kon.) | Zlín – Plzeň 4:0 (kon.)
Litvínov – Třinec 2:3 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 4:1 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)
HC Kometa Brno
Neděle 02.02.2020, 16:00 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 43. kolo

Loučím se s vámi a přeji úspěšný vstup do nového týdne! (18:33:26)

Také čtvrtý vzájemný zápas Sparty a Komety v probíhající sezoně nabídl strhující podívanou. Vedení se na konci první třetiny ujali hosté, jenže druhá třetina střelecky patřila Spartě, která vsítila tři branky. Kometa ale zápas nezabalila a ve třetí části srovnala stav. V prodloužení to byla rychlá záležitost, o vítězství Pražanů rozhodl kapitán Michal Řepík.

Střely na bránu v prodloužení (celkem): 2:0 (37:19).

Nejlepší hráči uktání: Matúš Sukel' (SPA) – Martin Zaťovič (BRN).

60:58 Michal ŘEPÍK - 4:3

60:58
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak to byla opravdu rychlovka. Kometa se ani nedostala v prodloužení ke střele a sparťanský kapitán rozhoduje o vítězi zápasu. Trojice domácích si postupně přihrála, Dvořák zadovkou našel na pravém kruhu Rouska. Nahrál MICHALU ŘEPÍKOVI před branku, ten napřáhl do odkryté klece bezmocného Vejmelky. Asistence: Lukáš Rousek, Tomáš Dvořák.

60:31
    Sparta rozehrává od své svatyně a zahajuje další útok.

60:09
    První střelu na bránu vyslal v prodloužení Kudrna, Vejmelka vyrazil kotouč.

60:01

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem): 11:4 (35:19).

Kometa úspěšně vyrovnala skóre ve třetí třetině. Hned na úvod dějství snížil Peter Mueller, na kterého navázal v 55. minutě Lubiš Horký. Sparta byla sice aktivnější, jenže gól ze svých pokusů nevykřesala, proto uvidíme pětiminutové prodloužení při hře tři na tři.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:39
    Sukel' hledal Řepíka před bránou, jeho nahrávku srazil brněnský hráč. Hra pokračuje.

59:28
    Zakázané uvolnění Brna stěhuje hru v závěru třetí třetiny před Vejmelku.

59:17
    Sparta se nechce bodů vzdát a urputně brání svou třetinu.

58:55
    To jim však dlouho nevydrželo, na puku jsou hosté z jihu Moravy.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 22. Sukeľ (Rousek), 30. Řepík (Smejkal, Rousek), 31. Říčka (Kudrna), 61. Řepík (Rousek, Tomáš Dvořák) – 20. Zaťovič (Š. Stránský), 41. Mueller (Zaťovič, Mlčák), 55. L. Horký (Svozil, Mueller)

HC Sparta Praha: Machovský (Wolf) – Kalina, Blain, Koistinen, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, M. Jandus – Rousek, Sukeľ, Řepík (C) – Kudrna, Smejkal, Říčka – Buchtele (A), Pech (A), Forman – Pšenička, Vitouch, Dvořáček.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Mlčák, O. Němec (A), Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Malec – Zaťovič (C), Š. Stránský, Mueller – Vincour, Plekanec (A), M. Erat – Kusko, Rákos, Kucsera – Plášek ml., Střondala, L. Horký.

Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Lhotský, Svoboda

Diváci: 14 518