Boston – Vancouver 4:0 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:6 (kon.) | Tampa – Vegas 4:2 (kon.)
New Jersey – Montreal 4:5 (0:1 po s.n.) | NY Islanders – Dallas 4:3 (po pr.) | Washington – Los Angeles 4:2 (kon.)
Columbus – Florida 1:0 (po pr.) | Ottawa – Anaheim 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Carolina 6:3 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Nashville 1:2 (po pr.) | Calgary – San Jose 1:3 (kon.)
Arizona – Edmonton 3:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Florida Panthers
Středa 05.02.2020, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Díky za pozornost, dobrou noc. (03:58:36)

Florida tak nenavázala na výhru v Air Canada Centre. V příštím zápase se představí ze čtvrtka na pátek doma proti Las Vegas. Columbus vyzve o den později před svými fanoušky Detroit, momentálně nejhorší tým National Hockey League.

Byť k vidění byla pouze jediná branka, tak se v žádném případě nejednalo o nudné utkání. Zápas měl výborné tempo. Bylo poznat, že už se pomalu, ale jistě blíží závěr základní části a jde do tuhého.

Ze šancí Floridy můžeme zmínit třeba Vatranovu tyčku z první třetiny.

Columbus poráží Floridu 1:0 po prodloužení brankou obránce Werenskiho z 62. minuty. Přitom šancí na rozhodnutí již v normální hrací době mělo domácí mužstvo opravdu hodně. Výborně ubránilo čtyřminutové oslabení, kdy dokonce kapitán Foligno mohl jet sám na Bobrovského. Tomu ovšem evidentně motivace dnes nechyběla. Nerozhodilo jej ani, že na něj diváci při některých zákrocích bučeli a hlavně díky němu má Florida z tohoto zápasu alespoň bod. Hlavně v poslední minutě Columbus přehrával svého protivníka, ale nedokázal svou převahu přetavit v to nejdůležitější.

Dnešní utkání sledovalo 17 811 diváků.

Československá stopa v utkání
    Do zápasu nezasáhl žádný český, nebo slovenský hokejista.

Hvězdy zápasu
    1. Elvis Merzlikins (CBJ) – 100% úspěšnost zákroků, čas na ledě: 61:54, čisté konto, 32 zákroků
    2. Zach Werenski (CBJ) – 1+0
    3. Sergej Bobrovskij (FLA) – 97,8% úspěšnost zákroků, čas na ledě: 61:54, jeden inkasovaný gól, 44 zákroků

61:54 Zach WERENSKI - 1:0

61:54
    Columbus právě vstřelil branku!
    Dubois už přebruslil beka na pravé straně a jeho puk do ohně stihl ještě rybičkou srazit Matheson. Ten potom hned chyboval v rozehrávce a kotouče se ujal ZACH WERENSKIHO. Toho dva hráči soupeře vůbec nebránili a americký obránce střelou na přední tyč rozhodl zápas. Bez asistence.

61:15
    Hoffman se rozjel na levou stranu proti Folignovi, ale s jeho střelou si poradil Merzlikins.

60:33
    Trocheck už byl za Jonesem a sám před Merzlikinsem, ten zakročil levou nohou.

60:04
    Jenner vyhrál první buly prodloužení a hned pustil na led Bjorkstranda.

60:01

73 střel v normální hrací době, ale ani jedna neskončila brankou. Zejména Columbus byl ve třetí třetině a většinu zápasu lepším mužstvem. Nicméně nikdo se neprosadil a zápas tak rozhodne prodloužení tři na tři, nebo samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?