Finsko – Rusko 3:0 (kon.) | Česko – Švédsko 1:2 (kon.)
Čtvrtek 06.02.2020, 17:30 • Helsinki Ice Hall, Helsinky • Euro Hockey Tour

Střely na branku: 25:18
    Střely mimo: 8:19
    Zblokované střely: 8:2
    Vyloučení: 4:4

Je konec. Finové po skvělém začátku utkání zvítězili nad Ruskem 3:0. Už v 1. minutě poslal domácí do vedení Pulkkinen. Posléze se Rusové snažili něco vymyslet, ale po chybě se v 6. minutě trefil Nattinen. O minutu později skvěle tečoval kotouč Junttila a po přezkoumání videa vedlo Finsko už 3:0. Bohužel následující dvě dvacetiminutovky jsme se už nedočkali gólu i přes velký počet střel.

59:22
    Poté to byl právě Morozov, který se dostal ke střele, ale Tuohimaa si i nyní poradil.

58:50
    Rusové se zmocnili puku a následně se vydali dopředu z pravé strany, ale přihrávka Morozova před bránu nic nepřinesla.

58:01
    Mustonen nahodil kotouč do útočného pásma, ale Finové se nedostali k nějakému zakončení.

57:29
    Znovu si Tuohimaa stáhl kotouč pod lapačku a následuje buly před brankou Finska.

56:06
    Domácí se momentálně spíše brání a opět jen vyhodili kotouč ze svého pásma.

55:32
    Hra je přerušená a následuje opět krátká komerční přestávka.

54:48
    Opět Rusové drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím jim to není nic platné.

53:33

53:17
    Následně je hra znovu přerušena, neboť se Denisenko ocitl v ofsajdu.

53:07
    Rafikov měl posléze před sebou dostat místa, ale jeho rána skončila opět na zákroku Tuohimy.

52:31
    Domácím se opět několikrát podařilo vyhodit puk ze svého pásma a Rusko se tak nedostalo k nějaké střele.

51:33
    Vyloučení v týmu Finsko (Karjalainen – 2 min., vysoká hůl).

50:38
    Hosté se ale poslední minuty snaží něco vymyslet a Tuohimaa musel být připraven.

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby, kterých bude pravděpodobně posledních, neboť to nevypadá, že by Rusko vstřelilo tři branky.

49:06
    Opět to vypadá jakoby Finové hrál přesilovku, jelikož drží soupeře pod velkým tlakem a Samonov má hodně práce.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 1. Pulkkinen, 6. Nattinen (Koivisto), 7. Junttila (Vittasmaki, Karjalainen)

Finsko: Tuohimaa (Lehtinen) – Koivisto, Melart (A), Eronen, Vittasmaki, Honka, Parikka, Nikkila, Seppala – Pulkkinen, Lehtera (A), Nattinen – Karjalainen, Ruotsalainen, Junttila – Macceli, Tyrvainen, Sallinen (C) – Mustonen, Lajunen, Innala – Pajuniemi
    Rusko: Biljalov (7. Samonov) – Mironov, Dronov, Galenjuk, Rafikov (A), Kišelevič (C), Romanov, Ljamkin, Sergejev – Zernov, Švec-Rogovoj, Golyšev (A) – Marčenko, Morozov, Podkolzin – Šarov, Světlakov, Mamin – Denisenko, Galimov, Kajumov – Igumnov

Rozhodčí: Hradil R. (Cze) – Hodek P. (Cze)