Toronto – Anaheim 5:4 (po pr.) | NY Rangers – Buffalo 2:3 (kon.) | Columbus – Detroit 2:0 (kon.)
Dallas – Minnesota 2:3 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:4 (1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Anaheim Ducks
Sobota 08.02.2020, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Československá stopa

Ondřej Kašeí (ANA) 0+1, 4 střely, čas na ledě 16:26 (04:07:58)

1. John Tavares (TOR) 2+1
    2. Auston Matthews (TOR) 1+3
    3. Adam Henrique (ANA) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:30 (10:7, 17:8, 4:15 – 4:0)
    Zblokované střely – 21:10
    Vyhraná vhazování – 34:30
    Trestné minuty – 8:12
    Hity – 19:33

Toronto nakonec zdolalo Anaheim 5:4 v prodloužení. Domácí vstupovali do třetí třetiny s vedením 3:1, ale to nedokázali udržet. Kačeři totiž zásahy Maxe Jonese v oslabení a Adama Henriquea naopak v přesilovce srovnali. V čase 56:33 pak Leafs vrátil do role vedoucího týmu parádní trefou z ostrého úhlu Jason Spezza, ale ani to domácím k vítězství po normální hrací době nestačilo. Při hostující power-play totiž 56 sekund před koncem protlačil kotouč mezi betony brankáře až za brankovou čáru Derek Grant. V prodloužení se pak přeci jen usmálo štěstí na kanadský celek. Pouhých 7 sekund před jeho koncem v přesilovce tečoval Marnerovu nabídku do sítě John Tavares.

64:53 John TAVARES - 5:4

64:53
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost na ledě i v hledišti! Hráči Toronta totiž nakonec přeci jen berou kýžené dva body, když o svém vítězství rozhodli 7 sekund před koncem prodloužení. Mitchell Marner poslal před branku střílenou přihrávku a puk pohotově tečoval za záda Millera kapitán Maple Leafs JOHN TAVARES – 5:4. Asistence: Mitchell Marner a Auston Matthews.

64:46
    Auston Matthews z levé strany těsně míjí branku!

64:27
    Hosté opět vyhazují!

64:10
    Ryan Getzlaf dokázal vyhodit!

63:56
    Marnera podrazil Rickard Rakell. Domácí dohrají prodloužení v početní výhodě!

63:48
    Rakell hledal dlouhým pasem Mansona. Ten ale na puk nedosáhl.

63:08
    Domácí jsou v prodloužení aktivnější. Rozhodnout se jim ale zatím nepodařilo.

62:19
    Lindholm takticky vyčkává za vlastní brankou. Blížíme se do poloviny prodloužení.

61:28
    Marner v souboji s Henriquem padá, rozhodčí ale nedovolený zákrok nepíská.

60:51
    Další příležitost měl Jake Muzzin. Ten obehrál protihráče, ale jeho prudkou ránu Miller pokryl.

60:40
    Před Millerem byl zcela sám John Tavares! Brankář Ducks si ale se zakončením na bližší tyčku poradil, vyrazil puk lapačkou.

60:01

Toronto nedokázalo dohrát slibně rozehraný duel do vítězného konce, když neudrželo vedení 3:1 a poté ještě 4:3. Rozhodne tedy až prodloužení, případně nájezdy!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. A. Johnsson (Marner, Matthews), 24. Tavares (Matthews, Hyman), 34. Matthews (Tavares, Marner), 57. Spezza (Kapanen), 65. Tavares (Marner, Matthews) – 11. Deslauriers (Fowler, Henrique), 49. Jones (Rowney), 53. Henrique (O. Kaše, Terry), 60. D. Grant (Fowler, Getzlaf)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Barrie, Dermott, Holl, Muzzin, Liljegren, Sandin – Marner (A), Matthews (A), A. Johnsson – Hyman, Tavares (C), Kerfoot – Kapanen, Spezza, Clifford – Timashov, F. Gauthier, Engvall.
    Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Gudbranson, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Ja. Larsson, Del Zotto – Silfverberg (A), Getzlaf (C), Rakell – O. Kaše, Steel, Jones – Terry, Henrique, N. Ritchie – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: Skilliter, Lee – Smith, Tobias

Diváci: 19 077