Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 3:5 (kon.)
Columbus – Tampa 1:2 (po pr.) | Vancouver – Nashville 6:2 (kon.) | San Jose – Calgary 2:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
Úterý 11.02.2020, 01:40 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:23:31)

Československá stopa v utkání:
    Erik Černák (TBL)
    0+0, 5 střel, čas na ledě 21:31
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:57.

1. Nikita Kučerov (TBL)
    2+0
    2. Curtis McElhinney (TBL) 31 zák., 1 gól, 96,9%
    3. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 1+0.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 32 – 30 (8:12, 15:6, 9:11, 0:1)
    Zablokované střely soupeře: 10 – 14
    Trestné minuty: 10 – 10
    Využité přesilové hry: 0/3 – 0/3
    Vyhraná vhazování: 54 % – 46 %
    Bodyčky: 38 – 23.

Floridský klub natáhl svou vítěznou šňůru na sedm zápasů a díky dnešní prohře Washingtonu proti Islanders mu ve Východní konferenci patří už druhé místo se ztrátou tří bodů na vedoucí Boston. Zraněními decimovaný Columbus naopak podruhé v řadě prohrál a klesl v téže konferenci na šestou příčku.

Je dobojováno! Tampě vyšla alespoň částečná odveta za loňské play-off, ze kterého ji Blue Jackets šokujícím způsobem již v prvním kole vyprovodili. Úplně přesvědčivý výkon to od Lightning ale nebyl. Kučerov otevřel skóre už ve třetí minutě, nicméně další gól hosté v základní části nepřidali. V přesilovkách se trápili a po jedné z nich navíc dostali od Bjorkstranda gól na 1:1. Tento stav vydržel až do konce, neboť ve třetí třetině se toho moc zajímavého neudálo. Prodloužení každopádně trvalo jen chvíli, Werenski chyboval za vlastní brankou a Kučerov svým druhým gólem rozhodl o výhře Bolts.

60:31 Nikita KUČEROV - 1:2

60:31
    Tampa právě vstřelila branku!
    Lightning vítězí! Werenski zavezl puk do útočného pásma Columbusu, ale o pár vteřin později se s ním zcela dobrovolně vrátil až za vlastní branku a za to byl nekompromisně potrestán. Forčekující Point totiž kotouč získal a Hedman ho pak v bleskové souhře rozdal doprava na NIKITU KUČEROVA, který neměl problém zavěsit do zcela odkryté branky. Asistence: Victor Hedman, Brayden Point.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:15
    Dubois dostal od Bjorkstranda kotouč do prostoru vedle branky, jenže pak ho nedokázal zasunout kolem levé tyče za připraveného McElhinneyho.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Ondřej Palát jedinou přihrávkou přenesl těžiště hry před pravý kruh, odkud z jedničky vypálil Kučerov. Puk letěl k bližší tyči a tam se zastavil v lapačce Merzlikinse!

58:32
    Domácí nedostali puk do bezpečí a proto čelili ještě jednomu nahození od Shattenkirka, po kterém Johnson inkasoval od Savarda ránu hokejkou do obličeje. Sudí to ale přehlédli a vylučovat se nebude.

57:57
    Gavrikov ukořistil kotouč ve středním pásmu a uchránil svůj tým od nebezpečně se rozjíždějícího přečíslení Tampy Bay.

57:18
    Milano skončil po souboji s Černákem na kolenou. Rozhodčí zůstali v klidu, zatímco fanoušci byli přesvědčeni o nedovoleném počínání slovenského beka.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 24. Bjorkstrand (Dubois, Bemström) – 3. Kučerov (Sergačjov, B. Point), 61. Kučerov (Hedman, B. Point)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – Nutivaara, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – Bjorkstrand, Dubois, N. Foligno (C) – Nyquist, Jenner (A), Milano – Bemström, Riley Nash, Foudy – Robinson, Stenlund, Gerbe.
    Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, L. Schenn, Coburn – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Maroon, Paquette, Joseph – Gourde, Stephens, Verhaeghe.

Rozhodčí: Sutherland, Schlenker – Gawryletz, Alphonso

Diváci: 17 131