Třinec – Mladá Boleslav 4:6 (kon.) | Kladno – Zlín 2:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:4 (po pr.)
Kometa Brno – Vítkovice 2:5 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:3 (kon.)
HC Sparta Praha
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Mountfield HK
Středa 12.02.2020, 18:30 • O2 arena, Praha 9 (Libeň) • Tipsport extraliga • 44. kolo

Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (21:08:35)

Ve třetí třetině nejprve zvýšil vedení Hradce exsparťan Kevin Klíma, přestože Matúš Sukel' zvládl snížit na 2:3, více branek za Lukeše už Pražané neprocpali. Proto si z dnešního utkání odváží z hlavního města 3 body Východočeši.

Střely na branku ve třetí třetině (celkem): 11:5 (32:21).

Nejlepší hráči utkání: Matúš Sukel' (SPA) – Kevin Klíma (MHK).

59:56
    Na poslední chvíli ještě zabránil domácí hráč hostům vsítit čvrtou branku!

59:35
    Sparta si bere oddechový čas.

59:14
    Spartě se nedaří stabilně usadit v útočné třetině, Hradec nechce pustit tři body.

58:44
    Sedláček míří na střídačku!

58:30
    Matěj Chalupa mohl rozhodnout zápas, když využil chyby sparťana na modré čáře u vstupu do pásma domácích, ale Jakub Sedláček předvedl skvělý zákrok.

57:54
    Sparta se vymaňuje a projíždí středním pásmem ve snaze srovnat skóre.

57:26
    Zakázané uvolnění Pražanů stěhuje hru před Sedláčka, který bude muset čelit vhazování.

56:46
    Domácí bojují v útočném pásmu, zatím se nedostávají do zakončení.

Dnešní utkání sleduje 12 009 diváků.

55:48
    Nakonec se jí to povedlo, ale Lukeš rychle zasahuje a drží puk.

55:35
    Sparta se snaží přejít přes střední pásmo, Hradec v posledních momentech vyztužil obranu.

54:21
    Střela z úrovně brankové čáry mířila k tyčce, ale Sedláček měl vše pokryté.

54:00
    Mountfield až příliš spěchal vystřídat a je tu další icing. Raději si bere oddechový čas.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 4. Řepík (Sukeľ), 47. Sukeľ (T. Pavelka, Buchtele) – 30. Klíma (Š. Lukeš), 40. Perret (Šalda, Klíma), 44. Klíma (Jergl, Cibulskis)

HC Sparta Praha: Machovský (38. J. Sedláček) – Kalina, Blain, Poizl, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, Havlín – Rousek, Sukeľ, Řepík (C) – Kudrna, Smejkal, Říčka – Buchtele (A), Pech (A), Forman – Vitouch, V. Růžička, Dvořáček.
    Mountfield HK: Š. Lukeš (Sajdl) – Nedomlel (A), Zámorský, Eklund, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík (A), Šidlík – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Orsava, Žejdl, Lev – Perret, Koukal, Klíma – R. Pavlík, Kubík, Jergl.

Rozhodčí: Pražák, Bejček – Gerát, Hynek

Diváci: 12 009