Buffalo – Detroit 3:2 (kon.) | Toronto – Arizona 3:2 (po pr.) | New Jersey – Florida 3:5 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 5:3 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 1:2 (po pr.) | Minnesota – Vegas 4:0 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 1:4 (kon.) | Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:0 (kon.)
Edmonton – Chicago 5:3 (kon.)
New Jersey Devils
3:5 (1:2, 2:3, 0:0)
Florida Panthers
Středa 12.02.2020, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To už je z mé strany pro dnešek vše. Mějte se fajn! (03:44:39)

Československá stopa

Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:50

1. Michael Matheson (FLA) 1+2
    2. Mark Pysyk (FLA) 1+2
    3. Noe Acciari (FLA) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:33 (8:8, 7:16, 13:9)
    Zblokované střely – 18:11
    Vyhraná vhazování – 23:35
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 12:12

Za zmínku stojí výkon čtvrté hostující formace, v níž nastoupili hned dva obránci. Již tradičně Mark Pysyk a tentokrát také Michael Matheson. Oba hráči zakončili duel s bilancí 1+2.

Ve třetí třetině už žádný gól nepadl a New Jersey tak Floridě podlehlo 3:5. Hosté učinili asi klíčové kroky za výhrou na začátku druhé třetiny, kdy z gólové přestřelky vytěžili navýšení svého vedení až na 5:2. Ďáblům pak ještě vrátil naději Kyle Palmieri, ale ve třetí třetině už domácí nedokázali žádnou svou příležitost proměnit. Panterům se totiž rozchytal brankář Montembeault, který v důležitých momentech svou klec zavřel.

59:40
    Vatrano ze středního pásma těsně minul prázdnou domácí branku!

59:07
    Začala poslední minuta třetí třetiny. Vatrano prohnal Seversona, ten to zvládl. Domácím ale rychle utíká čas.

58:54
    Branka New Jersey samozřejmě nadále zůstane prázdná.

58:54
    Nahozený kotouč přikryl Montembeault. Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:19
    Hosté vyhodili šikovně. Zakázané uvolnění se nepíská, Ďáblové musejí hrát.

57:39
    Domácí hrají bez gólmana! Po ráně Subbana se puk odrazil za branku, kde se k němu dostal Travis Zajac. Ten ho posílal před brankoviště, kde byli Coleman s Gusevem, ale Cats se ubránili.

57:10
    Kyle Palmieri zblízka zamířil jen do levého betonu brankáře Floridy, který je ve třetí třetině zatím výborný!

56:06
    Anderson natlačil puk před hostující branku a John Hayden mohl snížit. Zblízka však kotouč za Montembeaulta nedostal!

55:40
    Trocheck vybojoval v rohu kotouč, který předal Brettovi Connollymu. Ten donutil Domingua k efektnímu semaforu!

55:02
    Už jen pět minut mají domácí na vyrovnání.

54:43
    Michael Matheson dostal puk k domácímu brankovišti. Tam se ho nakonec ujal bránící Zajac.

54:07
    Po dalším zákroku brankáře Cats je tu poslední reklamní přestávka. Střílel Andy Greene.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. J. Hughes (Severson, Simmonds), 25. Rooney (J. Anderson), 35. Palmieri (Butcher, C. Carrick) – 12. Connolly (Trocheck, Hoffman), 20. Matheson (Acciari, Pysyk), 23. Pysyk (Matheson, Yandle), 25. Vatrano (Yandle, Sceviour), 26. Acciari (Pysyk, Matheson)

New Jersey Devils: Domingue (Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Severson, Müller, C. Carrick, Butcher – Palmieri (A), J. Hughes, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, Zacha, Wood – J. Anderson, Rooney, Hayden.
    Florida Panthers: Montembeault (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Strälman, Stillman, Brown, Yandle (A), Matheson – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau (A) – Acciari, Trocheck, Connolly – Hoffman, Toninato, Vatrano – Pysyk, Sceviour.

Rozhodčí: O'Halloran, Morton – Marquis, Cormier

Diváci: 12 732