Buffalo – Detroit 3:2 (kon.) | Toronto – Arizona 3:2 (po pr.) | New Jersey – Florida 3:5 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 5:3 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 1:2 (po pr.) | Minnesota – Vegas 4:0 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 1:4 (kon.) | Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:0 (kon.)
Edmonton – Chicago 5:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 12.02.2020, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Díky za pozornost, dobrou noc. (04:03:34)

Jason Zucker byl včera vytrejdovaný z Minnesoty do Pittsburghu. V Minnesotě strávil všech devět sezon v National Hockey League a jinde tedy až dodnes nehrál. Při debutu dostal prostor v přesilovce po boku Malkina a Crosbyho. Po boku kapitána Pens potom zaujal prostor na křídle... Jeho statistiky z dnešního zápasu mají tuto podobu – 0+0, pět střel na branku, čas na ledě: 15:26.

Pens měli k dispozici v závěru přesilovku, když Dominik Simon ujel po pravé straně a Kevin Shattenkirk stihl napravit svou chybu pouze za cenu sekání. Jenže domácí hráči nevyužili nabídnutou početní výhodu.

Tučňáci nastřelili dvakrát tyčku. Zejména Malkin potom ve stoprocentní šanci přestřelil z dorážky naprosto prázdnou branku a asi bude tahle tutovka ruského útočníka hodně mrzet.

Souboj gólmanů dopadl nakonec lépe pro Vasilevského. Tampa bere o bod více. Dvě třetiny měla více ze hry. Nicméně nejlepší hokej hrála obě mužstva v závěrečné dvacetiminutovce a je až s podivem, že i přes nespočet šancí nakonec zápas dospěl do prodloužení. V něm rozhodl Gourde. Byla to snad jediná akce Tampy za necelé tři minuty. Ale na to už se historie nikdy ptát nebude.

Československá stopa v utkání
    1. Dominik Simon (PIT) – 0+0, 1 střela, čas na ledě: 12:05
    2. Erik Černák (TBL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě: 23:23
    3. Ondřej Palát (TBL) – 0+0, 2 střely, čas na ledě: 18:22

Hvězdy zápasu
    1. Andrej Vasilevskij (TBL) – čas na ledě: 62:45, 35 zákroků. jeden inkasovaný gól, úspěšnost zákroků 97,2 %
    2. Matt Murray (PIT) – čas na ledě: 62:45, 36 zákroků, dva inkasované góly, úspěšnost zákroků 94,7 %
    3. Yanni Gourde (TBL) – 1+0

Dnešní utkání sledovalo 18 445 diváků.

62:45 Yanni GOURDE - 1:2

62:45
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to je docela kruté pro Pens! Valnou část prodloužení mačkali Tampu... Ale potom Sergačjov konečně získal puk. Využil toho, že Tampa měla střídačku blíže k bráně soupeře. Pustil na hrací plochu Hedmana. Ten ujel do brejku dva na jednoho s Palátem. To ještě Tučňáci přežili.

V pokračující hře však rozhozenou obranu Pens dorazil Point, když vyřešil vzniklé přečíslení pasem podél položeného obránce a rozjetý YANNI GOURDE našel skulinku v postoji Murrayho, trefou do kratší šibenice ukončil zápas. Asistence: Brayden Point, Victor Hedman.

61:48
    Rust zůstal schovaný za obráncem, ale kotouč se k němu nedostal z pravé strany.

61:16
    Pens jsou zatím lepším mužstvem v prodloužení.

60:46
    Crosby si sjel za obránce Sergačjova při nahrávce ze středu a následně posunul branku Tampy.

60:23
    Hedman zablokoval Rustův pokus z mezikruží a puk skončil v ochranné síti.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Murray ještě přerušuje hru a vhazuje se na pravém kruhu.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 12. Malkin (Crosby, Letang) – 24. Sergačjov (Kučerov, Maroon), 63. Gourde (B. Point, Hedman)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Hörnqvist, Crosby (C), Zucker – Rust, Malkin (A), McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Agozzino, Simon.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, L. Schenn, Coburn – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Joseph, Paquette, Maroon – Gourde, Stephens, Verhaeghe.

Rozhodčí: Schlenker, Kozari – Gawryletz, Alphonso

Diváci: 18 445