Třinec – Mountfield HK 6:0 (kon.) | Zlín – Liberec 2:4 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 3:5 (kon.)
K. Vary – Kometa Brno 9:1 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
PZ Kladno
Pátek 14.02.2020, 17:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu - play-down • 14. kolo

Z dnešního večera je to ode mne vše, loučím se z RT TORAX ARENY a přeji Vám klidný pohodový večer.
    Zítra ve 12 hodin opět z tohoto místa se budu těšit na počtenou. (19:26:45)

Gólově vyrovnaná třetina, v které si hosté za předvedený výkon zasloužili více puků v síti. Jenže body si Poruba potřebovala udržet a vsadila na to do obrany všechny síly.
    Upevnění vedení se podařilo druhou brankou Jakubu Ślusarczykovi hned v první minutě třetiny. Do brány šili pak co to dalo, ale Hykel držel obranný val a dal tak šanci hráčům v poli utkání zdramatizovat. Což se stalo v sedmé minutě díky Milanu Cihelkovi a přestože se hosté dostávali více a více do střeleckých akcí, Slíže už nepřekonali, byť poslední minuty hráli bez gólmana.

59:58
    Střely se odráží od betonů a sudí se již pomalu připravují na konec hry. Uklidnění emocí mladých hráčů bude zapotřebí.

59:41
    Buly vyhrává Kladno.

59:40
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Koncentrovanost všech porubských hráčů ztěžuje soupeři střelbu. Slíž má kotouč v lapačce po střele zápěstím Redlicha. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.

59:00
    Kladno hraje bez gólmana a vytváří tlak kolem porubské branky.

58:41
    Slíž kryje střelu Vosyky.

58:23
    Domácí se na pár chvilek dostali do útočné třetiny, ale uklidňující gól nevstřelili. Hykel byl pozorný a nedovolil změnu skóre.

56:49

56:18
    PZ Kladno se už radovalo z dosažení branky, ale sudí dvakrát rozpažil. Poprvé to byla tyč a puk se posadil na brankovou čáru a podruhé i když se Jechumtál dostal kotouč za zády gólmana do branky a ruce zvedl nad hlavu.

55:49
    Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

55:29
    Rubáčkovu střelu blokoval Kacper Macias. Kladno je stále na puku a kombinuje kudy poslat kotouč do brány.

55:09
    Puk je v ochranné síti po střele Trojny.

54:49
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Chovanec – 2 min., hákování).

Ramenem vytěsnil Slíž puk po střele Kulicha.

Slíž vypichuje puk z hokejky Hanouska. Kladno tvrdí hru a dostává se víc a víc do šancí.

53:26
    Gelnar nahazuje do pásma a jde střídat. Dost toho má i Halata, který je tak v ofsajdu, ale puku si stejně nevšímá.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Ślusarczyk (Koudelný), 29. Koudelný (Ślusarczyk, Chovanec), 36. Krz. Macias (Černý, Vehovský), 37. Černý (Koudelný), 41. Ślusarczyk (Koudelný) – 21. Kulich (Redlich), 40. Hanousek, 47. Cihelka

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Černý, Hlaváč, Kac. Macias, Gelnar, Bechný, Borkovec – Krz. Macias, Halata, Vehovský – Ślusarczyk, Koudelný, Chovanec – Lambert, Kovalčík, Stodůlka – Szceśiak, Kovalčík, Kalužík
    PZ Kladno: Hykel (Lieman) – Melichna, Rubáček, Šmejkal, Deniger, Horn – Rynda, Zukriegel, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Trojna, Redlich, Kulich, Mikeska, Vosyka

Rozhodčí: Dufka – Šimčík, Novotný