Třinec – Vítkovice 2:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 2:3 (1:2 po s.n.) | Liberec – Kladno 5:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:3 (kon.) | Plzeň – Olomouc 3:0 (kon.) | Pardubice – Zlín 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Rytíři Kladno
Neděle 16.02.2020, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji pěkné nedělní odpoledne a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. Základní část pomalu najíždí do cílové rovinky, a tak každý bod má cenu zlata. Své o tom ví i Bílí Tygři Liberec a Rytíři Kladno, na jejichž duel se podrobně zaměříme.

Umístění v tabulce: 1.
    Počet bodů: 90
    Skóre: 156:109
    Poslední utkání: Zlín vs. Liberec 2:4
    Nejproduktivnější hráč: Michal Birner (18+35)

Velice dobrou výkonost svěřenců Patrika Augusty zjevně nenarušila ani reprezentační přestávka. Severočeši po ní nasbírali pět bodů ve dvou zápasech a zvýraznili svůj náskok na hřejivém prvním místě extraligové tabulky.

Návrat po pauze však přece jen neprobíhal úplně hladce. V utkání s Litvínovem Bílí Tygři definitivně otočili skóre až v prodloužení, přičemž vyrovnávací trefu zaznamenal hrdina duelu Michal Birner pouhé tři minuty před koncem. Z pátečního zápasu ve Zlíně už si Liberečtí odvezli všechny body za výhru 4:2.

Umístění v tabulce: 12.
    Počet bodů: 51
    Skóre: 108:148
    Poslední utkání: Olomouc vs. Kladno 4:0
    Nejproduktivnější hráč: Brady Austin (14+19)

Forma kladenských Rytířů má v posledních týdnech k ideálu hodně daleko. Středočeši prohráli hned osm zápasů v řadě, vyválčili jediný bod proti Karlových Varům a místo útoku na elitní desítku se musí soustředit na holý boj o záchranu. Aktuálně se Kladno nachází na dvanáctém místě se čtyřbodovým náskokem na poslední Litvínov.

To, že se parta okolo Jaromíra Jágra a Petra Vampoly nenachází v ideálním rozpoložení, ukázaly poslední dva duely. Rytíři v hanáckém dvojboji podlehli jak Zlínu, tak Olomouci. Kohoutům dokonce nedokázali vstřelit ani gól.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kolmann, Havlín, T. Hanousek – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, M. Zachar – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, A. Musil, Valský.

Rytíři Kladno: Cikánek (Godla) – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Zelingr, Barinka (A), Romančík – Zikmund, Vampola (C), Jágr – O'Donnell, Stach, Hovorka – Redlich, Machač, Melka – Š. Bláha, T. Kaut (A), Hajný.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kajínek, Špůr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Týmy už mají za sebou předzápasové rozbruslení. Tygři nastoupí v bílých dresech, Kladno se obléklo do modré.

Obě mužstva už jsou na ledě, zazní státní hymna.

00:01

00:13
    Kladno vyhrálo úvodní buly a hned se nastěhovalo do útočného pásma. Zakončení Petra Vampoly Dominik Hrachovina lapil a hned kotouč předal svým spoluhráčům, kteří svým rychlým protiútokem nadělali Lukáši Cikánkovi nemalé starosti. Hostující brankář ale nakonec zasáhl.

01:42
    Rytíři chtějí být od začátku aktivní a nebojí se domácí napadat. Šelmy ale svému soupeři kotouč moc nepůjčují.

02:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Středočeši se však dostávají zčistajasna do vedení! Michal Barinka nahodil z vrcholu levého kruhu puk na bránu a ten se od clonícího PATRIKA MACHAČE odrazil do sítě! Asistence: Michal Barinka.
    02:15 Patrik MACHAČ - 0:1

03:43
    Tygři si z náhle inkasované branky nic nedělají a pokračují ve své typicky aktivní hře.

04:24
    Jan Ordoš se prokličkoval až před bránu a těsně před střelou ho podrazil Michal Barinka (KLA), jenž po zásluze obdržel dvě minuty.

04:32
    Libor Hudáček zkusil s toušem najet do brankoviště, jenže to mu kladenští beci nedovolili a Lukáš Cikánek následně přerušil hru.

05:15
    Liberec právě vstřelil branku!
    Ani Lukáš Cikánek neudržel čisté konto dlouho! Po rychlé kombinaci přihrál Michal Birner na modrou Ladislavu Šmídovi, který vypálil a do jeho rány šikovně vložil hokejku MICHAL BULÍŘ, na jehož teč nestihl hostující gólman reagovat. Asistence: Ladislav Šmíd, Michal Birner.
    05:15 Michal BULÍŘ - 1:1

06:39
    Od modré to nyní zkoušel Petr Kolmann, jenž si vylámal zuby na pozorném Lukáši Cikánkovi.

07:25
    Přesilovku si po komerční přestávce vyzkouší také Kladno. Jaroslav Vlach (LIB) si odsedí menší trest za vysokou hůl.

07:34
    Liberečtí se po nepřesné přihrávce Jaromíra Jágra rozjeli do útoku, který ovšem zastavil ofsajd.

08:01
    Kotouč opustil hrací plochu. Buly proběhne před Dominikem Hrachovinou.

08:05
    Jágrův jedovatý pokus domácí zblokovali.

08:26
    Rytíři kombinují a zkouší něco vymyslet.

08:39
    Nakonec z mezikruží vypálil Petr Vampola, který mířil hodně nad.

09:09
    Rána Bradyho Austina už libereckou klec neminula, jenže Dominik Hrachovina byl pozorný.

09:25
    Liberec se ubránil, Jaroslav Vlach je na ledě.

10:40
    Rostislav Marosz našel parádní přihrávkou před bránou Michala Bulíře, který z bezprostřední blízkosti trefil Lukáše Cikánka. Vzápětí se Bulíř ocitl znovu sám v brankovišti, i tentokrát si ale vylámal zuby na Cikánkovi.

11:45
    A Kladno nevyužité šance Bulíře hned na to trestá! Antonín Melka předal kotouč BRADYMU AUSTINOVI, jenž si nikým nepokrytý sjel od modré až do levého kruhu a nechytatelnou střelou vymetl horní roh domácí svatyně. Asistence: Antonín Melka.
    11:45 Brady AUSTIN - 1:2

13:10
    Tomáš Redlich přihrál před bránu zapomenutému Tomáši Kautovi, který mohl po zaspání tygří defenzivy zvýšit vedení Rytířů. Dominik Hrachovina ale máchl levou rukou a chytil Kautovo zakončení do lapačky.

14:50
    Bude se vylučovat, Kladno má zatím výhodu.

15:06
    Petr Jelínek (LIB) je vyloučen za nedovolené bránění.

15:39
    Jaromír Jágr přihrál zpoza brány Ladislavu Zikmundovi, kterému mu chybělo málo, aby z hranice brankoviště procedil puk za Hrachovinu. Vzápětí se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, které z pravého kruhu zakončoval Adam Musil. Lukáš Cikánek jen tak tak vytěsnil jeho jedovku nad břevno.

16:12
    Jaromír Jágr to zkusil od pravého mantinelu a trefil hrudník připraveného Dominika Hrachoviny.

16:37
    Rytířům se přesilovka moc nedaří.

17:07
    Severočeši jsou kompletní.

17:47
    Šance pro Tygry na vyrovnání. Po hákování Tomáše Redlicha (KLA) budou hrát v pěti proti čtyřem.

18:09
    U střídačky Kladna se strhla menší potyčka. Uvidíme, zda to bude s trestem.

18:09
    Rostislav Marosz (LIB) a Petr Vampola (KLA) nakonec dostávají po dvou minutách za hrubost. Pokračuje klasická početní výhoda Liberce.

18:29
    Rytíři se osvobozují a posílají na led čerstvé síly.

19:03
    Ladislav Šmíd nabil Liboru Hudáčkovi, jehož dělovku z první Lukáš Cikánek vyrazil.

19:07
    Další strkanice. Utkání se začíná celkem přiostřovat.

Domácí už se radují z branky. Rozhodčí se ale ještě půjdou poradit s videem.

19:40
    A gól platí! MICHAL BIRNER si na modré lajně narazil kotouč s Ladislavem Šmídem a poté nekompromisním projektilem z voleje nedal Cikánkovi šanci zasáhnout. Puk se navíc odrazil z brány tak rychle, že branku musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Ladislav Šmíd, Michal Bulíř.
    19:40 Michal BIRNER - 2:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu. K vidění je rychlý a útočný hokej z obou stran a výsledek 2:2 je po dvaceti minutách zasloužení. Do vedení se dvakrát dostali Rytíři, kteří by rádi přerušili sérii proher. Tygři však pokaždé srovnali v přesilovce, a tak je stav po úvodním dějství nerozhodný.

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 11
    Rytíři Kladno: 8

20:01

20:59
    V první minutě druhé třetiny se nastalo nic zajímavého.

21:54
    Lukáš Cikánek jen vyrazil ne moc povedenou střelu Petra Kolmanna a zadělal si tím na velké problémy. Naštěstí pro něj ale dorážka Petra Jelínka nebyla úspěšná.

22:54
    Na druhé straně domácí opět zapomněli na Bradyho Austina, kterého povedeným reflexem vychytal Dominik Hrachovina.

23:44
    Ladislav Šmíd přihrál do rohu Radanu Lencovi, jenž z první narazil Liboru Hudáčkovi. Ten ovšem mířil hodně mimo.

23:50
    Tygři si nepohlídali střídání a jsou potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.

24:10
    Adam Musil (LIB) se natlačil s pukem do brankoviště a narazil do Lukáše Cikánka, za což k velkému nepochopení libereckých fanoušků dostává dvě minuty. Kladno bude hrát v pěti proti třem!

24:21
    Petr Jelínek vyhrál buly a poslal kotouč až na druhou stranu kluziště.

24:54
    Domácí opět vyhazují, Středočechům se nedaří usadit v útočném pásmu.

25:39
    Dominik Hrachovina měl dobrý výhled a bez problémů vyrazil pokus Bradyho Austina.

25:50
    Liberečtí už jsou ve čtyřech.

26:10
    Tygři hrají v plném počtu! Kladno v dlouhé dvojnásobné početní výhodě nevymyslelo v podstatě nic.

27:25
    Tým z města pod Ještědem se na chvíli usadil v útočné zóně, jenž k vážnějšímu zakončení ho Kladenští nepustili.

27:50
    Hned po buly v útočném pásmu vypálil Michal Bulíř, který trefil beton Lukáše Cikánka.

28:53
    Petr Kolmann si sjel od modré až na hranici brankové čáry a skrz brankoviště našel zcela volného Petra Jelínka. Tomu však rána nesedla zcela ideálně a Lukáš Cikánek se tak stačil přesunout.

29:44
    Po delší odmlce se hosté dostali do útoku, Ladislav Zikmund ale na Dominika Hrachovinu nevyzrál.

30:56
    Další povedená kombinace Tygrů! Michal Birner přihrál Radanu Lencovi a ten poté v situaci dva na jednoho vybídl ke skórování Libora Hudáčka, který z bezprostřední blízkosti mířil mimo tři tyče.

31:48
    Tomáš Havlín se po levém křídle prohnal do obranné třetiny Kladna a zkusil překvapit Lukáše Cikánka, jenž ale jeho střelu pokryl.

32:22
    Severočeši jsou ve druhém dějství jasně lepší, klec Lukáše Cikánka ovšem dobývají marně.

34:10
    Tak tohle je hodně studená sprcha pro domácí! Kladno totiž z ojedinělého útoku vytěžilo další trefu a navíc hodně kuriózní. DAVID STACH nahazoval ze záporného úhlu kotouč na bránu a Petr Kolmann si jej srazil do vlastní sítě. Asistence: Brendan O'Donnell.
    34:10 David STACH - 2:3

34:37
    Tomáš Redlich (KLA) je vyloučen za hákování. Srovnají Tygři opět v přesilové hře?

36:23
    Je tomu skutečně tak! Severočeši využívají třetí přesilovku ze tří a je to opět nerozhodně! Michal Birner přihrál skrz chumel hráčů před bránou na levou stranu LIBORU HUDÁČKOVI, který si pečlivě připravil střelu a poté procedil puk za záda Lukáše Cikánka. Asistence: Michal Birner, Radan Lenc.
    36:23 Libor HUDÁČEK - 3:3

38:31
    A šelmy se poprvé v zápase dostávají do vedení! Obrana Rytířů zcela zapomněla na LIBORA HUDÁČKA, který měl opět dostatek času a prostoru na přípravu zakončení. Tentokrát si vybral horní roh brány a z pravého kruhu pokořil Lukáše Cikánka. Asistence: Radan Lenc, Ronald Knot.
    38:31 Libor HUDÁČEK - 4:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Máme za sebou prostřední dvacetiminutovku. Zatímco ta první byla vyrovnaná, druhá třetina byla zcela v režii Liberce. Ten se ovšem neprosadil a navíc dostal smolnou branku. Poté se ale taktovky chopil Libor Hudáček, jenž během dvou minut dvakrát překonal Lukáše Cikánka a otočil vývoj zápasu. Do závěrečné periody tak půjdou domácí s jednobrankovým vedením.

Bílí Tygři Liberec: 14 (25)
    Rytíři Kladno: 4 (12)

40:01

40:21
    Libor Hudáček už mohl střílet, jenže se ještě rozhodl nahrát lépe postavenému Radanu Lencovi, jenž ke své smůle zamířil pouze do betonu ležícího Lukáše Cikánka.

41:47
    Jaroslav Vlach poslal puk do brankoviště, kde operoval Adam Musil. Ten se ale k dorážce přes kladenského beka nedostal.

42:54
    Rytíři se snaží přidat na důrazu.

43:19
    Střelu Ladislava Šmída od modré lajny vyrazil Lukáš Cikánek.

44:47
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.

45:35
    Rytíři jsou potrestáni dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů.

45:58
    Kladenští podruhé posílají kotouč až k Dominiku Hrachovinovi.

46:50
    Michal Bulíř vypálil z otočky a trefil lapačku Lukáše Cikánka. Oba týmy střídají.

Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků. Home Credit Arena je vyprodána!

46:59
    Dělovku Rostislava Marosze od modré ukryl kladenský maskovaný muž do své náruče.

47:37
    Středočeši jsou kompletní.

47:55
    Po komerční přestávce se však budou znovu bránit ve čtyřech. Petr Vampola (KLA) musel zatáhnout za záchrannou brzdu při rychlé akci druhého útoku domácích a putuje do boxu vedle časoměřičů na dvě minuty za hákování.

48:00
    Kladenští vyhráli buly a vyhazují.

48:42
    Tak tohle byla paráda! Libor Hudáček přihrál od modré před bránu volnému Michalu Bulířovi, který z otočky vybídl k zakončení RADANA LENCE a tomu už jen stačilo usměrnit puk do zcela odkryté klece. Asistence: Michal Bulíř, Libor Hudáček.
    48:42 Radan LENC - 5:3

48:55
    Někdo z hostů teď strčil Romana Graborenka (LIB) na bránu, která opustila své působiště a liberecký obránce dostává dvě minuty za zdržování hry. Nutno podotknout, že pískot domácích fanoušků je nyní více než oprávněný.

49:07
    Tak tohle už je komplikace. Dominik Hrachovina (LIB) podrazil hokejkou protihráče a Liberec se musí znovu bránit skoro celé dvě minuty ve třech!

49:59
    Dominik Hrachovina zasahuje a vysluhuje si velký potlesk od obecenstva.

50:16
    Severočeši vyhodili puk do neutrální zóny.

50:51
    A je sníženo! Trojice Tygrů bojovala statečně, jenže poté Brady Austin přihrál na pravý kruh BRENDANU O'DONNELLOVI, jenž se napřáhl a překonal marně se přesouvajícího Hrachovinu. Asistence: Brady Austin.
    50:51 Tomáš REDLICH - 5:4

51:07
    Liberec je v plném počtu, klasické oslabení už zvládl bez inkasované branky.

53:42
    Rytíři vycítili šanci a dělají šelmám nemalé problémy.

54:10
    Kladno bude hrát další početní výhodu. Tomáš Havlín (LIB) se provinil podrážením.

54:36
    Ronald Knot se zmocnil kotouče a poslal jej přes všechny čáry.

54:55
    Zakončení Brendana O'Donnella z pravé strany vyrazil Dominik Hrachovina do rohu.

55:31
    Další zakončení hostů ukryl Dominik Hrachovina do své rukavice. Následně se před ním strhla menší potyčka. Na ledě to pořádně vře.

55:50
    Domácí se opět osvobozují.

56:10
    Tygři oslabení zvládli a jsou v plném počtu.

58:04
    Jan Ordoš byl zahákován při samostatném úniku! Uvidíme trestné střílení!

58:04
    A pojede ho Libor Hudáček.

58:04
    Libor Hudáček zkusil kličku do bekhendu, kterou Lukáš Cikánek skvěle vystihl. Stav zůstává nezměněn.

58:26
    Lukáš Cikánek je na střídačce! Hosté to zkouší v šesti.

59:05
    Nahození Bradyho Austina chytil Dominik Hrachovina, který raději přerušil hru.

59:05
    Rytíři si berou oddechový čas. Pětapadesát vteřin před třetí sirénou se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.

59:09
    Brendan O'Donnell z pravého kruhu pálí vysoko nad.

59:32
    Puk je v rohu kluziště, kde se ho Tygři budou snažit co nejdéle udržet.

59:49
    Domácí vyhazují a nebude to icing.

Zápas je u konce. Fyzicky náročné střetnutí nakonec pro sebe urvali liberečtí Bílí Tygři, kteří v dech beroucím závěru udržely jednobrankové vedení. Díky třem bodům si upevňují první místo v tabulce, zatímco Kladenští prohrávají podeváté v řadě a budou se muset strachovat o extraligovou příslušnost.

Nejlepšími hráči zápasu byli určení Brendan O'Donnell (KLA) a Libor Hudáček (LIB).

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. (18:36:38)

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Šmíd, Birner), 20. Birner (Šmíd, Bulíř), 37. L. Hudáček (Birner, Lenc), 39. L. Hudáček (Lenc, Knot), 49. Lenc (Bulíř, L. Hudáček) – 3. Machač (Barinka, Redlich), 12. Austin (Melka), 35. Stach (O'Donnell), 51. Redlich (Austin)

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kajínek, Špůr

Diváci: 7 500 (vyprodáno)