NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:4 (po pr.) | Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 2:1 (kon.) | Ottawa – Dallas 4:3 (po pr.) | New Jersey – Columbus 4:3 (2:1 po s.n.)
Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:2 (kon.) | San Jose – Florida 3:5 (kon.)
Calgary – Anaheim 6:4 (kon.) | Arizona – NY Islanders 2:1 (kon.)
Nashville Predators
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
St. Louis Blues
Pondělí 17.02.2020, 00:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 24:39 (6:13, 6:12, 12:14), vhazování 31:15, hity 20:14, vyloučení 3:3, bez využití.

Tři hvězdy
    1. Pekka Rinne (NSH)
    2. Kyle Turris (NSH)
    3. Craig Smith (NSH) (02:35:06)

I počtvrté v sezóně porážejí hokejisté Nashvillu obhájce Stanleyova poháru! Zároveň je třetí vítězství v řadě výrazně přiblížilo účasti v play-off. Stejně jako včera vedli, nechali soupeře vyrovnat a nerozhodný stav platil po 40 minutách. V poslední třetině nepříliš líbivého zápasu znovu padla jediná branka, a sice z domácí hole.

59:46
    Vyhození z obranného pásma klouže mimo opuštěnou bránu St.Louis.

59:15
    Brána St.Louis je prázdná, hosté riskují s pěti bruslaři na ledě.

58:31
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
    57:48 Kyle TURRIS - 2:1

57:48
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hala jásá, opatrný hokej rozčísla možná klíčová akce. Forsberg vybojoval kotouč u mantinelu v útočném pásmu a KYLE TURRIS švihem k tyči překonává Binningtona. Asistence: Filip Forsberg.

56:10
    Dnešní utkání sleduje 17 349 diváků.

55:49
    Domácím se nepodařilo rozehrát zpoza brány, po ledě pak z otočky vystřelil Tyler Bozak. Brankář Rinne roztáhl betony a zalehává kotouč. Následuje další ze záplavy reklamních přestávek.

55:05
    Publikum v závěru základní hrací doby ožívá a žene hokejisty Nashvillu vpřed. Útoky se však přelévají bez efektu ze strany na stranu.

53:14
    Úplně volný Filip Forsberg se náhle zjevil před Binningtonem, vymíchat brankáře St.Louis se mu nepodařilo.

52:35
    Hosté kombinovali přes Carla Gunnarssona na modré čáře, který rozděloval puky a dvakrát i vypálil, nic však před Rinneho neprošlo.

51:51
    Barbaševův švih zleva neudržel Rinne v lapačce, po puku naskákalo několik hokejistů a na brankovišti vypukla po odpískání menší šarvátka.

51:36
    Na rozdíl od prvních dvou třetin mají nyní herní převahu domácí, z kroužení v útočném pásmu ale přesnou střelu nevykouzlili a musejí se rychle vracet.

50:50
    Tvrdou střelu domácího obránce Webera od modré čáry vyráží Binnington před sebe.

50:25
    Vhazovat se bude znovu v nashvillském obranném pásmu.

49:54
    Povyjetý Rinne odolal dalšímu závaru před svou bránou.

48:15
    Pro změnu rychlý brejk hostů, Bortuzzovu střelu zápěstím vyráží finský gólman Nashvillu.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 28. C. Smith (Grimaldi, Bonino), 58. Turris (F. Forsberg) – 31. Bozak (Gunnarsson, Pietrangelo)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Y. Weber, Josi (C), Hamhuis, Fabbro, Ekholm, Tinordi – C. Smith, Grimaldi, Bonino – Arvidsson, Johansen, Mikael Granlund – Turris, Duchene, F. Forsberg – Järnkrok, Sissons, Watson.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Faulk, Pietrangelo (C), Parayko, Gunnarsson, Dunn, Bortuzzo – Steen, Barbašev, Sundqvist – R. O'Reilly, Sanford, Perron – B. Schenn, Bozak, Schwartz – Thomas, Kyrou, Blais.

Rozhodčí: Sutherland, O´Halloran – Mills, Amell

Diváci: 17 349