Magnitogorsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Čerepovec 2:4 (kon.) | Ufa – Soči 2:0 (kon.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 3:5 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 5:0 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 6:0 (kon.) | Riga – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Amur Chabarovsk
Pondělí 17.02.2020, 17:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:29:45)

Dnešní utkání sledovalo 4 249 diváků.

Československá stopa v utkání

Michal JORDÁN (CHA) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě 22:21

Ondřej VITÁSEK (CHA) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě 20:38

Hynek ZOHORNA (CHA) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě 17:45

Tomáš ZOHORNA (CHA) 0 + 0, 1 střela, čas na ledě 15:05

Je konec, Neftěchimik nedokázal vyhrát pátý domácí zápas v řadě a těsně podlehl Amuru, který pro změnu vybojoval další venkovní výhru! Pro boj o play off to byly nesmírně důležité body pro Chabarovsk, který se tak bodově dostal před svého dnešního soupeře.

59:48
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min.).
    59:17 Vladislav UŠENIN - 3:5

59:17
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Tak je pravděpodobně rozhodnuto! VLADISLAV UŠENIN dokázal, i přes snahu bránícího hráče Neftěchimiku, poslat puk ze střední třetiny do odkryté domácí branky, kam se puk sotva došoural. Bez asistence.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Neftěchimik neudržel útočné pásmo a hosté dostali hru ven ze třetiny.

58:39
    Ondřej Vitásek (Chabarovsk) se obětavě vrhl do střely a nyní se těžce zvedá z ledu.

58:30
    Minutu a půl dělí Amur od cenného vítězství, nicméně domácí mocně svého soupeře tlačí.

58:10
    Vhazování po pravici Alikina, důležitý puk vybojovali domácí.

58:02
    A je to tady, domácí to zkouší v šesti, gólman Konstantin Barulin odjel na střídačku.

57:56
    Oddechový čas pro domácí.

57:42
    Další nepřesnost v rozehrávce domácích, puk získávají hosté.

57:05
    A čas se nám povážlivě krátí, domácí stále marně dotahují těsný náskok Amuru, co nevidět to domácí zkusí bez gólmana.

56:55
    Igor Ruděnkov (Chabarovsk) chybuje při rozehrávce, ztrácí kotouč a Jonas Enlund (Nižněkamsk) měl velkou šanci, z levé strany však trestuhodně míjí branku Amuru.

56:40
    Po levé straně útočí domácí, nahozený kotouč ale získávají hosté.

55:56
    Nepřesná rozehrávka Neftěchimiku, hra se tak vrátí před Barulina.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 5. P. Kulikov (Šaripzjanov, Grošev), 16. Porjadin (R. Murphy), 37. Bikmullin – 2. Vl. Ušenin (Gorškov, Vj. Ušenin), 28. Rasskazov (Ignatovič, Ruděnkov), 32. Vl. Ušenin (Turbin, Gorškov), 40. Rasskazov (Ruděnkov, Fajzullin), 60. Vl. Ušenin

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Bryncev, Šaripzjanov, R. Murphy, Rjasenskij, An. Sergejev, Pajgin, Aťušov – Enlund, Chajrullin, Berglund – Z. Mitchell, White, Porjadin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Grošev – Černikov, Chafizov, Šarifjanov – Bikmullin.
    Amur Chabarovsk: Alikin (Kiseljov) – Vitásek, Jordán, V. Vasiljev, Ignatovič, Turbin, Korjagin, Alexandrov – Jazkov, H. Zohorna, T. Zohorna – Rasskazov, Ruděnkov, Fajzullin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – A. Lazarev, Železkov, A. Kuzněcov.

Rozhodčí: Sergejev, Cyplakov – Gorděnko, Zacharov

Diváci: 4 249