Magnitogorsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Čerepovec 2:4 (kon.) | Ufa – Soči 2:0 (kon.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 3:5 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 5:0 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 6:0 (kon.) | Riga – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)

Michal Čajkovský – 1 střela na branku; čas na ledě: 12:46
    Dmitrij Jaškin – 1 střela na branku; 1 hit; čas na ledě: 11:45; vyloučení ve druhé třetině (10+2 za nesportovní chování a podrážení)

Počet diváků: 10 346 (19:58:56)

Helsinský celek zvládl tohle utkání velmi dobře. Na sto procent pracoval od začátku do konce zápasu. I díky dobře sehraným přesilovkám vítězí nad Dynamem Moskva 5:0 a upevňuje si svou třetí pozici v tabulce. Moskva měla ve třetí třetí třetině možnost dát aspoň čestnou branku, ale ani pěti minutovou přesilovku nedokázali využít a Niemi se může navíc radovat z čistého konta.

59:55
    Niemi ještě v samotném závěru musel čelit nebezpečné střele z pravé strany, puk má ve své výstroji a dnes si připíše čisté konto!

58:14
    Až v samotném závěru se jim podařilo nebezpečně vystřeli, Niemi drží čisté konto!

58:00
    Poslední dvě minuty a Dynamo se v této přesilovce doslova trápí.

56:45
    Dokáže Dynamo využít další šanci? Zatím se jim nedaří dostat do pásma soupeře a usadit se v něm.

56:18
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hákování).

54:45
    I Dynamo hraje v plném počtu a Jokerit krátkou přesilovku nevyužil v další branku. Nicméně je to moc mrzet nemusí, neboť si dnes připíší dva bod ydo tabulky.

53:36
    Domácí jsou v plném počtu a Niemi stále drží nulu v zádech.

52:13
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., hákování).

51:10
    Dynamo se již přes tři minuty snaží překonat Niemiho, ale k dalšímu tlaku se nedostávají a domácí celek se úspěšně osvobozuje.

49:40
    Dynamo má velkou šanci ke skórování a dosažení své první branky. A snaží se o to, neboť kombinací si vytváří tlak.

48:35
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 5 min., sekání + 10 min. osobní trest, sekání).

47:57
    Viktor Lööv se dostal ke střele, ale Jerjomenko dobře viděl jeho pokus a kryje.

46:51
    Třetí třetina zatím probíhá v poklidu, hosté jsou nejspíše smíření s tím, že dnes na body nedosáhnou.

44:15
    Regin se dostal do dobré střely, brankář hostů kryje.

43:32
    Teemu Pulkkinen se pokoušel dorážet puk, ale Niemi jej nepustil ze své výstroje.

42:54
    Domácí v pásmu soupeře a v poklidu si předávají puk. Hodně svižně začala závěrečná perioda.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 12. Mäenalanen (Lehtonen, Haapala), 20. Haapala (Nicklas Jensen), 27. Joensuu (Regin, Savinainen), 31. Nicklas Jensen (Pihlström, Lehtonen), 33. Lehtonen (Haapala)

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Waltteri) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, O. Lauridsen – Joensuu, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Savinainen, Norman, Halme – Oksanen, Anttila (A), Hirvonen – Pihlström.
    Dynamo Moskva: Bočarov (31. Jerjomenko) – Ogurcov, Ljamin, J. Zajcev, Grigorjev, Mironov (A), Volkov, Čajkovský, Hietanen – Michajlov, Muranov, Apalkov – V. Kuljomin (A), Brjukvin, Igumnov – Tarasov, Polygalov, Pulkkinen – Šipačov (C), Jaškin, A. Petersson.

Rozhodčí: A. Ravodin, J. Hribik – A. Zacharenkov, Y. Ivanov

Diváci: 10 346