Barys – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Viťaz 5:1 (kon.) | Kazaň – Omsk 5:3 (kon.)
Spartak Moskva – N.Novgorod 2:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 18.02.2020, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (17:09:30)

Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme na československou stopu nenarazili. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.

Dnešní utkání sledovalo 4 801 diváků.

Střely na branku: 46 – 23

Je dobojováno. Hosté nakonec vítězí gólem v poslední minutě prodloužení a berou dva body. Domácí jsou s jedním bodem určitě spokojeni, neboť ještě pět vteřin před koncem třetí části hry prohrávali. Zápas nenabídl příliš mnoho krásy, mohlo to být i vinou jistoty postupu do playoff obou celků. Prakticky tak v základní části nemají už o co hrát. Snad jen o postup do vyšších pater v tabulce.

64:15 Jyrki JOKIPAKKA - 1:2

64:15
    Sibir právě vstřelil branku!
    Poslední minuta prodloužení patřila hostům, kteří rozhodli o tom, že získají bonusový bod navíc. JYRKI JOKIPAKKA na pravé straně uklidil puk za záda domácího brankáře po tom, co se k němu odrazila střela Puustinena – 1:2. Asistence: Juuso Puustinen.

64:00
    Hraje se poslední minuta nastavené hrací doby.

63:31
    A také domácí celek už je ve čtyřech hráčích. Po přerušení hry se tak bude pokračovat zase ve třech proti třem.

63:10
    Hosté jsou ve čtyřech.

61:39
    Domácí zachytili puk a dostali se s ním až před Krasikova. Jejich další střelu však brankář hostů chytá a drží svůj tým.

61:31
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., hákování).

61:10
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., hákování).

60:49
    Další pokus domácích v nastavené hrací době, ale jejich střela byla hodně nepřesná, a to i tak Michajlisova, která následovala záhy.

60:20
    Darren Dietz se dostal do těsné blízkosti hostující branky, zblízka ale na Krasikova nevyzrál.

60:01

Střely na branku: 43 – 19

Už to vypadalo, že hosté své jednobrankové vedení udrží, opak byl pravdou. Domácí pouhých pět vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnali při hře bez brankáře a tento tah jim tedy vyšel. Uvidíme tak minimálně prodloužení. Pokud ani to nerozhodne, tak na řadu přijdou samostatné nájezdy.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 60. Videll – 50. Milovzorov (Šaškov, Šarov), 65. Jokipakka (Puustinen)

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Ohtamaa, Svedberg, Šalapov, Blacker, Orechov – Knight (A), Videll, Pakarinen – Michajlis, Valk, Šestakov – Akolzin, Boyd (A), Sagadejev – Petuchov, Paňukov, Gurkov.
    HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Loginov (C), Jokipakka, J. Chabarov (A), Děmidov, Piganovič, Timašov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, N. Korotkov – Milovzorov, Šarov, J. Peltola – I. Makarov, Romancev, Česalin (A) – Zyrjanov, A. Jakovlev, Šaškov – Romajev.

Rozhodčí: Gašilov, Ščeňjov – Sazonov, Černyšjov

Diváci: 4 801