Liverpool – West Ham 3:2 (kon.)
Liverpool FC
3:2 (1:1)
West Ham United
Pondělí 24.02.2020, 21:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 27. kolo

Rozhodčí Moss naposledy foukl do píšťalky a ukončil zajímavé utkání, ve kterém Liverpool zvítězil nad West Hamem 3:2. Domácí fotbalisté byli hodně aktivní a také často drželi míč, ale od 55. minuty prohrávali 1:2 a vypadalo to, že West Ham překvapivé vedení snad i udrží. Nicméně gólman Fabiański udělal v 68. minutě školáckou chybu, když nedokázal udržet chycený míč a Salahova střela znamenala vyrovnání 2:2. Pak ještě v 81. minutě udeřil Mané a borci z Liverpoolu potvrdili, proč jsou v Anglii momentálně nejlepším týmem. (23:01:43)

90+6

90+6
    West Ham si v závěru vytvořil dvě standardní situace, ale ani jednu z nich proměnit nedokázal.

90+5
    Běží poslední nastavená minutka a u míče jsou hosté, kteří by velmi rádi vyrovnali a z Anfieldu si odvezli cenný bod, ale čas se velmi rychle krátí.

90+3
    Z pravé strany odcentroval balon Rice, ale ve vápně našel pouze náruč Alissona.

90+3
    Antonio dostal přihrávku, ale pak nedokázal přejít přes dva bránící protihráče a o míč přišel.

90+2
    Ze hry odchází Mané, kterému se toto střídání úplně nezamlouvá a místo něj naskakuje Matip.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.
    88. Antonio poslal krásnou přihrávkou do šance Bowena, domácím zachránil vedení brankář Alisson.

88
    Antonio si všiml, že Bowen zařadil sprint a okamžitě mu poslal kolmici. Bowen měl před sebou gólmana Alissona, ale v obrovské příležitosti ho prostřelit nedokázal. Brankář Liverpoolu vytasil parádní zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu.
    86. Maného gól byl aunolván kvůli ofsajdovému postavení domácího fotbalisty.

86
    Mané dal další gól, ale tentokrát ho sudí neuznal, protože gólu předcházel ofsajd.

84
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Robert Snodgrass, přichází Jarrod Bowen.
    81. Sadio MANÉ - 3:2

81
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Pro domácí fotbalisty se dnešní zápas nevyvíjel zrovna nejlépe, ale zatli zuby, zlepšili svůj výkon a dokázali otočit nepříznivý stav. Gomez na sebe upozornil jedovatou střelou, která se od protihráče odrazila do protisměru a míč propadl k pravé tyči, kde Alexander-Arnold přes gólmana poslal balon ke vzdálenější tyči a SADIO MANÉ ho dopravil do otevřené brány.

80
    Noble zastavil svého protihráče za hranicí pravidel a vyfasoval žlutou kartu.

79
    West Ham přečkal i tuto nepříjemnou část, ale stále je pod tlakem.

78
    Ogbonna teď před sebe nepustil Sahala, ale nabídl Liverpoolu další roh.

76
    Na druhé straně se v šanci ocitl Haller, ale Alissona překonat nedokázal, a tak se stav skóre v 76. minutě nemění. Brankář Liverpoolu si dnes připsal svůj první zákrok.

Lucie Rapantová

Branky: 9. Wijnaldum (Alexander-Arnold), 68. M. Salah (Robertson), 81. Mané (Alexander-Arnold) – 12. Diop (Snodgrass), 55. Fornals (Rice)

Karty:   51. Rice (WHU), 66. Diop (WHU), 80. Noble (WHU)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 16:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:10.
    Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Keïta (57. Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané (90+2. Matip).
    Náhradníci: Adrián – Lovren, Matip, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Minamino, Origi.

West Ham United: Fabiański – Ngakia, Diop, Ogbonna, Cresswell – Rice – Snodgrass (84. Bowen), T. Souček (47. Fornals), Noble (C), Anderson (65. Haller) – Antonio.
    Náhradníci: Randolph – Balbuena, Zabaleta, Lanzini, Fornals, Bowen, Haller.

Rozhodčí: Moss – Perry, Smart

Diváci: 53 313