Boston – Calgary 2:5 (kon.) | Montreal – Vancouver 3:4 (po pr.) | Tampa – Toronto 3:4 (kon.)
Philadelphia – San Jose 4:2 (kon.) | Washington – Winnipeg 4:3 (3:2 po s.n.) | NY Islanders – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Carolina – Dallas 1:4 (kon.) | Detroit – New Jersey 1:4 (kon.) | Nashville – Ottawa 3:2 (kon.)
Minnesota – Columbus 5:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:5 (kon.) | Arizona – Florida 1:2 (kon.)
Anaheim – Edmonton 4:3 (po pr.)
Montreal Canadiens
3:4 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Vancouver Canucks
Středa 26.02.2020, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Slovenská stopa v utkání
    Tomáš Tatar (MTL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:07 (03:45:45)

1. Tyler Toffoli (VAN) 1+0
    2. Max Domi (MTL) 0+2
    3. Jake Virtanen (VAN) 1+1

Vancouver sice po většinu utkání prohrával, ale ve 46. minutě dokázal vyrovnat na 3:3 a utkání dotáhl až do prodloužení, ve kterém byl jasně lepší, tlačil na soupeře a nakonec také po 95 vteřinách hry rozhodl o svém vítězství. Canucks získali cenné dva body, které je drží na předních pozicích v Západní konferenci.

61:35 Tyler TOFFOLI - 3:4

61:35
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hostům se povedlo rozhodnout o svém vítězství! Místo střelu z mezikruží přišla přihrávka k levému kruhu, odkud TYLER TOFFOLI využil přesunu Price a přehodil jeho natažený beton. Asistence: Bo Horvat, Alexander Edler.

61:24
    Vancouver má v první části prodloužení velký tlak a snaží se strhnout vítězství na svou stranu.

60:49
    Obrovská šance hostů! Price byl v pokleku a nedokázal pokrýt celou svou branku. Jenže střelu z levého kruhu vyrazil jeden z bránících hráčů.

60:01

O osudu tohoto utkání bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

56:50
    Třetí třetina se chýlí ke svému konci. Stále více to vypadá na nutnost prodloužení.

56:10
    Komerční přestávka.

55:53
    Price ovšem neohrozili a přichází o útočnou třetinu.

55:30
    Pro změnu se v útočném pásmu na delší úsek usadili Canucks.

54:28
    Folinův pokus zpoza pravého kruhu byl vyražen Demkem. Hosté se poté dopustili zakázaného uvolnění.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Byron (Domi), 8. S. Weber (Tatar, Danault), 41. Weal (Domi) – 16. Horvat (J. T. Miller, Q. Hughes), 36. Edler (Virtanen, Gaudette), 46. Virtanen (T. Myers, Gaudette), 62. Toffoli (Horvat, Edler)

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber, Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Alzner – Gallagher, Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Drouin – Evans, Domi, Byron – Weise, Weal, Lehkonen.
    Vancouver Canucks: Demko (Domingue) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Eriksson, Horvat, Pearson – Toffoli, E. Pettersson, J. T. Miller – Virtanen, Gaudette, Roussel – B. Sutter, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Sutherland, Pochmara – Barton, Alphonso

Diváci: 21187