Boston – Calgary 2:5 (kon.) | Montreal – Vancouver 3:4 (po pr.) | Tampa – Toronto 3:4 (kon.)
Philadelphia – San Jose 4:2 (kon.) | Washington – Winnipeg 4:3 (3:2 po s.n.) | NY Islanders – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Carolina – Dallas 1:4 (kon.) | Detroit – New Jersey 1:4 (kon.) | Nashville – Ottawa 3:2 (kon.)
Minnesota – Columbus 5:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:5 (kon.) | Arizona – Florida 1:2 (kon.)
Anaheim – Edmonton 4:3 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 26.02.2020, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji klidný zbytek noci. (03:38:00)

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:28
    Erik Černák (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:01

1. John Tavares (TOR) 2+0
    2. William Nylander (TOR) 1+1
    3. Kevin Shattenkirk (TBL) 0+2

Zápas je u konce. Toronto v závěru ustálo drtivý tlak Tampy a veze si z jejího ledu cenné vítězství 4:3. Skóre zápasu otevřel pro domácí Tampu v desáté minutě Nikita Kučerov. Ještě v první části ale Toronto skóre otočilo zásluhou Jaka Muzzina a Johna Tavarese. Druhá třetina měla vlastně totožný vývoj. Nejprve se povedlo srovnat na 2:2 Patricku Maroonovi, ale pak Toronto znovu kontrovalo dvěma góly. Podruhé v utkání se prosadil John Tavares a po něm ještě nádherným způsobem s hokejkou mezi nohama William Nylander. Ve třetí třetině měla Tampa obrovskou převahu, ale vytěžila z ní jen snížení Yanniho Gourda na konečných 3:4.

59:28
    Oddechový čas pro domácí.

59:28
    Další Kučerovou ránu dokázal Vasilevskij chytit a kotouč si ponechal u sebe a přerušil hru.

59:22
    Kučerovovu ránu srazil mimo Dermott.

59:15
    Tlak Tampy v útočné pásmu pokračuje.

58:50
    Sergačjovova rána od modré čáry byla sice tvrdá, ale také nepřesná.

58:28
    Už je to tady, Tampa Bay zkouší power play!

58:14
    Toronto vyhodilo puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a už jen čekáme, kdy Vasilevskij odjede na střídačku.

57:55
    Na druhé straně pálil nepřesně Johnson, ale domácí ještě drží útočné pásmo.

56:53
    Auston Matthews se dostal možná do své největší šance zápasu, ale jeho střelu po přihrávce Nylandera Vasilevskij parádně vyrazil.

56:14
    Po zásahu puku vysokou holí je hra přerušena.

55:29
    Dopředu uháněl finský rychlík Kasperi Kapanen, ale skvěle mu nakonec ve střele zabránil obránce Michail Sergačjov.

54:49
    Toronto konečně ve třetí třetině poprvé vystřelilo na braku a měl to na svědomí Auston Matthews. Andrej Vasilevskij však zasáhl.

53:58
    Toronto se dostalo do útočného pásma, ale neudrželo se tam dlouho a už se zase bude muset bránit.

52:31
    A další šance pro Tampu, tentokrát po střele z levé strany. Hosty znovu podržel brankář Frederik Andersen.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 10. Kučerov (Stamkos, Hedman), 32. Maroon (Paquette, Shattenkirk), 48. Gourde (Shattenkirk, Goodrow) – 13. Muzzin (Spezza, F. Gauthier), 17. Tavares (Barrie, Matthews), 33. Tavares (W. Nylander), 35. W. Nylander (Marner, Barrie)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman, Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, B. Point (C), Stamkos – Killorn, Cirelli, Coleman – Goodrow, T. Johnson, Palát – Gourde, Paquette, Maroon.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Holl, Muzzin, Barrie, Dermott, Liljegren, Sandin – Marner (A), Matthews (A), Hyman – Malgin, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Clifford.

Rozhodčí: Rooney, Walsh – Pancich, Gibbs