Čeljabinsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Minsk – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 0:3 (kon.)
CSKA Moskva – Soči 6:0 (kon.) | Viťaz – Jaroslavl 5:4 (2:1 po s.n.)
Ak Bars Kazaň
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Čtvrtek 27.02.2020, 17:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (19:47:42)

Utkání je tedy u konce a vyhrává hostující celek 3:0. V první třetině otevřel skóre Platt. Na kraji druhé periody se v přesilovce prosadil Dawes a v poslední třetině zápas uzavřel ranou od modré Gurkin. Zápas nabídl hodně přesilových her, ale zvlášť domácí je nedokázali využít, což je jednoznačně stálo body v dnešním utkání. Kazaň ale i tak ovládl tabulku základní části východní konference a v osmifinále play off se utká s Nižněkamskem, první zápas se hraje na ledě Kazaně 2.3. Jekatěrinburg skončil ve východní konferenci na čtvrtém místě a v play off narazí na Novosibirsk.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.
    58:53 Jefim GURKIN - 0:3

58:53
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hotovo, rozhodnuto. Peter Holland našel na modré čáře Nigela Dawese, který na modré čáře našel JEFIMA GURKINA, který se napřáhl a jeho rána propálila vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nigel Dawes, Peter Holland.

58:34
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 2 min., podrážení).

58:20
    Domácí odvolali brankáře a zkouší to v šesti.

57:58
    Zápas už se jen dohrává a na puku je momentálně domácí tým za vlastní brankou.

56:50
    Zakázané uvolnění hostů.

56:39

56:12
    Po zmatku před brankou se puk odrazil na hůl Azevedo, ten hned střílel, ale poloodkrytou branku netrefil.

55:39
    Azevedo našel zleva na pravé straně Petrova, který z voleje pálil. Jeho pokus z dobré pozice branku netrefil.

54:49
    Oslabení hostí začíná jejich vyhozením přes všechny čáry.

54:39
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Mozer – 2 min., nedovolené bránění).

54:19
    Následuje komerční přestávka.

53:47

53:20
    Maxim Berezin vystřelil od modré, ale nepřesně a domácí vyhazují.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 6. Platt, 21. Dawes (Sexton, Macek), 59. Gurkin (Dawes, Holland)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Ljamkin, Rukavišnikov, Pedan, Wikstrand, N. Averin, Judin, Žuravljov – Azevedo, A. Galimov, K. Petrov – E. Galimov, Dyňak, Voronkov – Fisenko, Galuzin, Sannikov – Frattin, Cormier, V. Tichonov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (41. Galkin) – Berezin, Gurkin, Mamkin, Batyršin, Sevostjanov, Trjamkin, Valitov – Macek, Holland, Dawes – Sexton, Platt, Mozer – A. Garejev, Kučerjavenko, Bělousov – Chripunov, V. Popov, Obidin.