Zlín – Litvínov 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 4:3 (2:0 po s.n.)
Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
Mountfield HK
Pátek 28.02.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 49. kolo

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (20:06:55)

Nejlepší hráči zápasu: Vojtěch Polák (KVA) & Filip Pavlík (MHK)

Václav SKUHRAVÝ - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    Autorem vítězného nájezdu je VÁCLAV SKUHRAVÝ.

Samostatné nájezdy začínají.

Perné chvilky si zažil Filip Novotný na konci prodloužení, všechny gólové šance Hradce však zastavil, a zápas tak bude rozhodnut v nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Oddechový čas pro hosty.

64:44
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dávid Gríger – 2 min., napadení).

64:34
    Rachůnek dorážel zprava, Mazanec ale vyrazil puk vyrážečkou.

64:10
    Mikúš to zkusil zpoza brány, Mazanec ale na poslední chvíli zasáhl.

63:42
    Hosté vyrážejí z vlastního pásma, nepodařilo se jim však dostat přes modrou čáru.

62:56
    Energie kombinuje v útočném pásmu. Ke střele se dostal Polák, ten ale hostujícího gólmana nepřekonal.

61:44
    Hradec drží puk za vlastní bránou a oba týmy střídají.

60:35
    Stříteský to zkusil z mezikruží, Mazanec ale včas sklapl betony.

60:15
    Šenkeřík obdržel přihrávku doleva, z kruhu ale vystřelit nedokázal.

60:01

Jediný gól třetí dvacetiminutovky si připsal Aleš Jergl, ten se propletl přes řadu energetiků a zakončil mezi Novotného betony, skóre se pak již neměnilo. Prodloužení začne za pár okamžiků.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Poslední vteřiny na časomíře již nejspíše vyprší bez změněného skóre.

58:44
    Klima pálil zleva, Novotný ale dokázal puk zkrotit.

58:00
    Mikúšova střela končí v ochranné síti.

57:25
    Energie posílá puk na zakázané uvolnění.

57:16
    Hradec se dopouští ofsajdu.

56:29
    Koblasa byl v souboji na blízko neúspěšný a hosté vyhazují puk do bezpečí.

55:51
    Energie bojuje a vytváří tlak před Mazancem.

54:59
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Oskars Cibulskis – 2 min., podrážení).

54:39
    Kohout zakončil samostatnou akci do Mazancova betonu.

Dnešní utkání sleduje 3952 diváků.

52:42
    Černoch z mezikruží tvrdě vypálil, Mazance však nepřekonal.

51:49
    Hradec tlačí na bránu, což dělá energetikům značné potíže.

50:43
    Kohout vypálil od modré, Mazanec ale zastavil puk betonem.

50:23
    Cibulskis to zkusil zblízka, jeho střela ale skončila v ochranné síti.

49:35
    Mountfield posílá puk na zakázané uvolnění.

48:39
    Polák dorážel volný puk v předbrankovém prostoru, bohužel pro Energii byl neúspěšný.

48:28
    Beránek poslal puk na bránu od levého kruhu, Mazanec si ale připisuje další zákrok.

47:48
    Plutnar pálil zprava od mantinelu, i jeho ránu si ale hostující brankář pohlídal.

46:15
    Polák vyslal dělovku na bránu zpoza levého kruhu, Mazanec ale tuto střelu chytil do lapačky.

45:40
    Beránek rozjíždí kombinaci v útočném pásmu.
    43:25 Aleš JERGL - 3:3

43:25
    Hradec právě vstřelil branku!
    Absolutně nečekaná akce přináší hostům vyrovnání. ALEŠ JERGL se propletl přes všechny karlovarské hráče a sám se dostal před Novotného, kterému poslal puk mezi betony. Bez asistence.

42:32
    Stříteský poslal rychlý puk na bránu od mantinelu, hostující gólman ale jeho střelu zachytil do lapačky.

41:36
    Kohout to zkusil z otočky, hradeckou bránu ale minul.

40:56
    Beránek nakonec zakončil sám od modré, kotouč však skončil v ochranné síti.

40:34
    Flek dosprintoval do levého kruhu odkud vystřelil, Mazanec ale jeho pokus odrazil mimo ledovou plochu.

40:01

V prostředním dějství se karlovarská aréna dočkala jen jedné branky, tu si připsal v šestatřicáté minutě Martin Kohout, který obdržel puk od Poláka a přesně jej poslal k levé tyči. Poslední třetina začne v 19:09.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:18
    Hradec se při průniku do útočného pásma dopouští ofsajdu.

38:52
    Karlovarští vyrážejí do útoku zpoza vlastní brány.

37:58
    Koukal přihrával zadovkou na modrou čáru, tam ale nebyl nikdo ve stejných barvách, puk tak přebírá Energie.

36:51
    Po přihrávce rukou je hra vykázána do středního pásma.
    35:45 Martin KOHOUT - 3:2

35:45
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    MARTIN KOHOUT posílá Energii do vedení poté, co se dostal kotouč od Poláka a poslal jej k levé tyči brány hostí. Asistence: Vojtěch Polák, Jiří Černoch.

35:33
    Polák vystřelil z mezikruží, jeho ránu ale Mazanec vytěsnil.

33:55
    Hra se přesouvá z jedné strany ledové plochy na druhou, a ani jeden z týmů jí nedokáže ustálit.

32:50
    Domácí neudrželi kotouč na holích, a tak jej v útočné třetině přebírají hradečtí hráči.

31:45
    Energie posílá kotouč na zakázané uvolnění.

30:27
    Jergl vystřelil z otočky, domácí gólman ale pohotově zasáhl.

30:13
    Po tvrdé dohrávce skončili v Novotného bráně ještě dva hráči, všichni se ale okamžitě zvedli, a hra tak bude po navrtání brány pokračovat.

29:44
    Žejdl pálil od mantinelu, kotouč se ale až k Novotnému nedostal.

28:53
    Nahození domácích za svou bránou přebírají hráč Hradce.

27:40
    Stříteský přišel na modré o kotouč, Energie se tak musí vracet do středního pásma.

26:37
    Rohan si obětavě lehl do rychlé rány hostí, a zachránil tak gólmana, který na situaci neviděl.

25:43
    Hradec se pokoušel kombinovat před Novotným, nepodařilo se mu však vystřelit.

24:10
    Mountfield se při svém ofenzivním snažení dopouští ofsajdu.

23:19
    Flek pálil zleva, Mazanec ale dokázal puk zachytit do lapačky.

22:33
    Kohout pálil z pravého kruhu, hlouček hráčů před Mazancem ale kotouč zastavil.

21:41
    Radovan Pavlík to zkusil zprava, jeho tvrdou ránu ale Novotný pohotově odrazil za bránu.

20:25
    Na úvod druhé části se je střele dostal Nedomlel, jeho střela od modré, ale skončila za Novotného bránou.

20:01

První dvacetiminutovka přinesla čtyři branky, dvě na každé straně. Skóre otevřel v páté minutě Filip Pavlík, ten se dostal k Cingelově odražené střele a nasměroval ji do brány. Tři minuty poté vyrovnal Tomáš Rachůnek, který obdržel přihrávku od Jakuba Fleka do pravého kruhu, odkud Rachůnek propálil Mazance. Šestnáctá minuta byla gólová pro Lukáše Žejdla, ten se prosmýkl přes Stříteského až za Novotného beton, kam poslal puk. Necelé dvě minuty před první sirénou vyrovnal na 2:2 Vojtěch Polák, který dokázal puk poslat přes Mazancova záda až do brány. Druhá třetina začne v 18:18.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:29
    Hradci propadl kotouč za modrou čáru, a tak musí všichni hráči zpět do středního pásma.
    18:23 Vojtěch POLÁK - 2:2

18:23
    Z velkého úhlu to zkusil VOJTĚCH POLÁK, ten dokázal puk trefit tak, že se odrazil přes Mazancova záda až do brány. Asistence: Martin Kohout.

17:58
    Energie se tlačí před Mazance, nedaří se jí však držet pásmo a kombinovat.
    15:46 Lukáš ŽEJDL - 1:2

15:46
    Stříteský nedokázal zastavit LUKÁŠE ŽEJDLA, který se rychle prosmýkl až za Novotného a poslal kotouč za jeho beton. Asistence: Petr Koukal, Oscar Cibulskis.

14:31
    Na úvod oslabení se daří Skuhravému vyhodit puk do bezpečí.

14:12
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Eminger – 2 min., držení).

13:44
    Radovan Pavlík se sám dostal až do mezikruží, střelou odtud však Novotného nepřekvapil.

12:45
    Koblasa poslal puk mimo obranné pásmo a oba týmy střídají.

11:50
    Šik to zkusil bekhendem zprava, kotouč však skončil za Mazancovou klecí.

11:18
    Mountfield nahodil puk za Novotného, tam ho však přebírají zelenobílí.

09:47
    Souboj o puk za bránou hostí vyhrál Vildumetz, neměl však komu přihrát, a tak s pukem míří soupeř na druhou stranu.

08:35
    Koblasa pálil zleva, jeho střela ale skončila vysoko nad hradeckou bránou.
    07:17 Tomáš RACHŮNEK - 1:1

07:17
    Je vyrovnáno! TOMÁŠ RACHŮNEK obdržel parádní přihrávku od Jakuba Fleka do pravého kruhu, odkud propálil Mazance. Asistence: Jakub Flek, Dávid Gríger.

06:33
    Beránek vyrazil na hradeckou bránu a rozhodl se zakončit sám, Mazanec ale jeho střelu zablokoval vyrážečkou.

06:12
    Oscar Eklund (HKM) si vysloužil dvě minuty na trestné lavici za podrážení, když poslal k zemi unikajícího Jakuba Fleka, který se řítil sám na branku hostů.

05:35
    Šenkeřík poslal rychlý puk na Mazance z úhlu, hostující gólman ale jeho pokus vyrazil betonem.
    04:45 Filip PAVLÍK - 0:1

04:45
    A je tu první gól zápasu! Cingelova střela z levého kruhu se odrazila od břevna na FILIPA PAVLÍKA, který doklepl kotouč do prázdné karlovarské klece. Asistence: Lukáš Cingel.

04:39
    Smoleňák tvrdě vypálil zpoza kruhů, Novotného ale propálit nedokázal.

03:52
    Na poslední chvíli to ještě zkusil Rohan, z levého kruhu však na vzdálenější tyč minul.

03:06
    Hradečtí vyhazují kotouč do bezpečí na druhou stranu ledové plochy.

02:15
    Stříteský nabil Šenkeříkovi na modrou, druhý jmenovaný ale následnou střelou Mazance propálit nedokázal.

01:52
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Patrik Miškář – 2 min., hákování).

01:12
    Energetici nahodili puk do útočné třetiny, tam jej po souboji u mantinelu získal Polák, neměl ale komu přihrát, a tak Mountfield přebral iniciativu.

00:16
    Po úvodním buly se hosté přesunuli s kotoučem do útočného pásma a kombinují.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger – Šafář, T. Rachůnek (A), Gríger – Flek, T. Mikúš, Vildumetz – O. Beránek, V. Polák, Černoch – Kohout, Koblasa, Skuhravý (C) – Šik.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – Perret, Klíma, Jergl – M. Chalupa, Lev, Dragoun – R. Pavlík, Cingel, Smoleňák (C) – Miškář, Koukal, Žejdl.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Kajínek, Axman.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Mountfield HK Hradec Králové je s aktuálně sedmdesáti body na sedmé příčce tabulky TELH. V poslední době se Mountfieldu ale nedaří dle jeho představ, z pěti posledních utkání brali hradečtí hokejisté tři body jen jednou, a to naposledy proti Litvínovu, kde vyhráli v poměru 3:2. Ze zbylých čtyř zápasů urvali hráči Hradce dva body, dvakrát totiž prohráli v samostatných nájezdech, nejprve doma proti Litvínovu, a pak proti Mladé Boleslavi. Mountfield by ale neměl polevovat, o sedmou příčku se totiž dělí s Olomoucí, prohra s Energií by tak mohl znamenat propad až o dvě místa.

Nejproduktivnějším hráčem Hradce je bez debat Radek Smoleňák s šestatřiceti body (23+13), s tímto počtem nasbíraných bodů je aktuálně 16. nejproduktivnější hráč ligy a pátý nejlepší střelec. V brance září Marek Mazanec, v poslední době to sice nebylo na výsledcích týmu znát, i tak jde o klíčového hráče. Po výborných výkonech v CHL si drží solidní procentuální úspěšnost zákroků 91,45%, a je tak osmým nejlepším gólmanem soutěže.

HC Energie Karlovy Vary Energetici se snaží ze všech sil, k vítězství jim to ale nestačí. Z posledních pěti zápasů dokázali karlovarští hokejisté vyhrát jen jednou, proti Kometě. Zbylá čtyři utkání byla ve prospěch soupeře. Do karet zelenobílým určitě nehraje počet inkasovaných branek, v posledních třech duelech inkasovali vždy šest gólů. Týmu tak možná schází brankářská jednička Filip Novotný, který je aktuálně na marodce, do tohoto utkání by již ale mohl naskočit. Co se týče statistik, těm vévodí Tomáš Rachůnek, ten v průběhu letošní sezóny nasbíral již 50 bodů (23+27), a je tak čtvrtým nejproduktivnějším hráčem extraligy. Co se týče zmiňovaného postupu, je zde matematika velice jednoduchá a příznivá – tři body proti Hradci společně s bodovou ztrátou Vítkovic zajistí Karlovým Varům předkolo už celá tři kola před koncem základní části.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Flek, Gríger), 19. V. Polák (Kohout), 36. Kohout (V. Polák, Černoch), rozh. náj. Skuhravý – 5. F. Pavlík (Cingel), 16. Žejdl (Koukal, Cibulskis), 44. Jergl