Philadelphia – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 0:5 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 3:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 0:4 (kon.)
Los Angeles – New Jersey 2:1 (po pr.) | Tampa – Calgary 4:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Calgary Flames
Sobota 29.02.2020, 22:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:54:54)

3. Alex Killorn (TBL) 1+0

Je konec. Tampa Bay Lightning zvítězilo nad Calgary Flames 4:3.
    První polovina periody nic moc nepřinesla, ale ve 14. minutě otevřel brankový účet z přesilovky Tyler Johnson. O minutu později se sice z branky radovali hosté, ale gól Mikaela Backlunda nakonec nebyl uznán. V 17. minutě to mohlo být už 2:0 pro Tampu, ovšem rána Kevina Shattenkirka skončila na břevně.
    Ve 28. minutě poslal domácí celek v přesilovce do dvoubrankového vedení český útočník Ondřej Palát. Ve 32. minutě to bylo už 3:0, jelikož se trefil v oslabení Yanni Gourde. Ve 34. minutě ovšem snížil Andrew Mangiapane a o minutu později to bylo už 2:3 po brance Eliase Lindholma. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat a o padesát tří vteřin později šla Tampa znovu do dvougólového vedení, když se trefil Alex Killorn.
    Třetí třetina patřila hostům, kteří se nakonec dočkali snížení na 3:4 v 58. minutě po trefě Seana Monahana. Flames už ale srovnat nedokázali.

59:55
    Brayden Point sice vstřelil gól do prázdné branky, ale ten nakonec neplatí díky ofsajdu! Calgary tak má alespoň teoretickou šanci na srovnání, ale už to moc nevypadá.

59:49
    Domácí se dokázali vysvobodit a jsou velice blízko k výhře.

59:32
    Flames se čas velice rychle krátí, ale stále drží puk v útočné třetině.

59:06
    Po slušném kolotoči pálil z pravé strany Gaudreau, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

58:36
    Calgary stále drží kotouč v útočné třetiny, ovšem Tampa velice dobře brání a nepouští soupeře k nějaké střele na bránu.

57:50
    Nyní už Calgary opět hraje bez brankáře!
    57:11 Sean MONAHAN - 4:3

57:11
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a čeká nás tak velmi dramatický závěr zápasu! SEAN MONAHAN dostal přihrávku v předbrankovém prostoru a trochu i se štěstím prostřelil gólmana Vasilevského. Asistence: Elias Lindholm a Matthew Tkachuk.

57:04
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., nedovolené bránění).

57:03
    Málem bylo rozhodnuto, ale střela domácího hráče minula prázdnou bránu!

56:38
    Calgary to zkouší bez brankáře!

54:46
    Čas se Flames hodně krátí a Calgary se stále nemůže dostat do nějaké gólové šance.

53:39
    Flames rozjeli další útočnou akci po levé straně, ale ta nakonec nebyla nijak nebezpečná.

52:52
    Domácí útočník se dostal do úniku, ovšem následně zakončil jen vedle brány a Calgary tak má stále naději!

Michal Raška

Branky a nahrávky: 14. T. Johnson (Sergačjov, Kučerov), 28. Palát (Kučerov, Sergačjov), 32. Gourde (Paquette, Bogosian), 35. Killorn (Coleman, Coburn) – 34. Mangiapane (Backlund), 35. E. Lindholm (E. Gustafsson, J. Gaudreau), 58. Monahan (E. Lindholm, M. Tkachuk)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, B. Point, Palát – Killorn (A), Cirelli, Coleman – T. Johnson, Goodrow, Gourde – Stephens, Paquette, Verhaeghe.
    Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk, Backlund (A), Mangiapane – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett.

Rozhodčí: McIsaac, Hebert – Tobias, Kovachik

Diváci: 19 092